Services - 195511-2023
Romania-Focșani: Parks maintenance services
2023/S 065-195511
Contract notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
servicii intretinere parc Nicolae Balcescu - Focsani
Reference number: 7
II.1.2)Main CPV code
77313000 Parks maintenance services
II.1.4)Short description:
activităţi principale:
- prestari servicii de intretinere spatii verzi, alei, mobilier urban, instalatie irigat, curatat zapada, fantani, toalete - aferente obiectivului.
- cosirea gazonului, strângerea materialului vegetal rezultat, încărcatul în auto,
transportul acestuia și asigurarea depozitării:
- tunderea arbuștilor ornamentali și a gardurilor vii, strângerea materialului vegetal
rezultat, încărcatul în auto, transportul acestuia și asigurarea depozitării:
-deszapezirea aleilor
-Scuturat zăpada de pe gardurile vii
-Spartul și curățatul gheții de pe alei
-Mentenanța sistemului de irigații
-Reparații sistem de irigații
-Transport rutier resturi vegetale, deseuri, mărfuri, materiale, apa - materiale reciclabile si nereciclabile precum si alte activitati descrise in cadrul Caietului de Sarcini.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 6 000 000.00 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement: