Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Σύμβαση-πλαίσιο για την παροχή βοήθειας στις υπηρεσίες της Επιτροπής με την εκτέλεση λογιστικών και γενικών ελέγχων και σχετικών λογιστικών ελέγχων.
Αριθμός αναφοράς: 2016CE16BGT002.
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV79212000 Υπηρεσίες διαχειριστικού ελέγχου
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Η Ευρωπαϊκή Επιτροπή προτίθεται να συνάψει πολλαπλή σύμβαση-πλαίσιο με έως και 3 εταιρείες για την παροχή ελεγκτικών υπηρεσιών στους τομείς της Περιφερειακής Πολιτικής και Αστικής Ανάπτυξης, Απασχόλησης, Κοινωνικών Υποθέσεων και Κοινωνικής Ένταξης, Θαλάσσιας Πολιτικής και Αλιείας και Γεωργίας και Αγροτικής Ανάπτυξης της Ευρωπαϊκής Ένωσης.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 18 600 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV79212000 Υπηρεσίες διαχειριστικού ελέγχου
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Σύμβαση-πλαίσιο διαδοχικής σειράς για την παροχή εξωτερικών ελεγκτικών υπηρεσιών στους τομείς της Περιφερειακής Πολιτικής και Αστικής Ανάπτυξης, Απασχόλησης, Κοινωνικών Υποθέσεων και Κοινωνικής Ένταξης, Θαλάσσιας Πολιτικής και Αλιείας και Γεωργίας και Αγροτικής Ανάπτυξης της Ευρωπαϊκής Ένωσης.
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Framework contract for assistance to Commission services with execution of audits, controls and related audit.
Reference number: 2016CE16BGT002.
II.1.2)Main CPV code79212000 Auditing services
II.1.4)Short description:
The European Commission intends to conclude a multiple framework contract with up to 3 companies for the supply of audit services in the fields of the European Union's Regional and Urban Policy, Employment, Social Affairs and Inclusion, Maritime Affairs and Fisheries and Agriculture and Rural Development.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 18 600 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)79212000 Auditing services
II.2.4)Description of the procurement:
Framework contract in cascade for the supply of external audit services in the fields of the European Union's Regional and Urban Policy, Employment, Social Affairs and Inclusion, Maritime Affairs and Fisheries and Agriculture and Rural Development.