You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Sószórók beszerzése -2016.
II.1.2)Fő CPV-kód
34921000 Útkarbantartási berendezések
II.1.4)Rövid meghatározás:
Sószórók beszerzése 2016.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Sószóró berendezés (5 m3) – Keretmennyiség 85 db.
A lentebb, illetve a műszaki leírásban megadott műszaki paraméterek minden esetben a minimálisan elvárt paraméterek, amelyeknél:
Ajánlatkérő számára kedvezőbb ajánlat tehető.
Főbb műszaki követelmények:
a síkosság-mentesítő anyag tartályának hasznos térfogata:
minimum: 4,8 m³;
maximum: 5,2 m³;
a sótartály befoglaló méretei:
hossza: min. 3 500 max. - 4 000 mm;
szélessége: max. 2 150 mm;
teljes magassága, a rakfelülettől mérve (rakodás miatt): max. 1 650 mm;
oldattároló tartály kapacitása minimum: 2 100 liter;
a sószóró berendezés szalagos, láncos vagy csigás kihordó rendszerrel rendelkezzen;
a szóró tányér sóval érintkező részei rozsdamentes acélból készüljenek;
a szórás szélessége folyamatosan állítható: 3 – 12 m között;
a szélesség állítás tartalma: 1 m-es lépcsőben;
szórási (korlátozott) aszimmetria állítás: jobb-bal legalább öt-öt pozícióban;
a szórás-mennyiség beállítási tartománya (NaCl): 5-40 g/m2;
a szórásmennyiség állítás tartalma (NaCl): 5 g/m2 fokozatonként;
a szórás mennyisége érdesítő anyagok esetén: min. 30-180 g/m2;
a szórásmennyiség állítás tartalma (érdesítő anyag): 30 g/m2 fokozatonként;
a berendezés rendelkezzen olyan műszaki megoldással, amely megakadályozza a szóróanyag tartályban a szóróanyag beboltozódását;
Sószóró berendezés (7 m3) – Keretmennyiség: 29 db
a síkosságmentesítő anyag tartályának hasznos térfogata: minimum: 6,8 m³ – maximum: 7,2 m³;
hossza: min. 4 000 max. – 4 500 mm;
oldattároló tartály kapacitása: minimum: 2 800 liter;
a szóró tányér sóval érintkező részek rozsdamentes acélból készüljenek;
szórási (korlátozott) aszimmetria állítás: jobb-bal legalább 5-5 pozícióban;
a szórásmennyiség beállítási tartománya (NaCl): 5-40 g/m²;
a szórás mennyisége érdesítő anyagok esetén: min. 30-180 g/m²;
a szórásmennyiség állítás tartalma (érdesítő anyag): 30 g/m² fokozatonként;
a berendezésnek alkalmasnak kell lennie a GPS helyazonosításon alapuló automatikus szórásvezérlésre.
A nyertes Ajánlattevőnek az eszközök gyártása, kialakítása folyamán többszöri helyszíni egyeztetést kell végrehajtania Ajánlatkérővel, a járművön kialakítandó, elhelyezendő csatlakozók és működtető kezelőfelületek, vezetékezések, valamint a teljes kiépítés tekintetében.
Nyertes ajánlattevőnek biztosítania kell a sószóberendezés megfelelő használatához szükséges gépkezelői és felhasználói oktatások megtartását ideértve a GPS vezérlést és útvonal programozást is.
Ajánlatkérő felhívja a figyelmet A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (továbbiakban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra. Egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget az ajánlattevőnek igazolnia kell, figyelemmel az alábbi paraméterekre:
— a szórás szélessége folyamatosan állítható: 3 – 12 m között;
— a szélesség állítás tartalma: 1 m-es lépcsőben vagy ennél kedvezőbb megoldás;
— szórási (korlátozott) aszimmetria állítás: jobb-bal legalább 5-5 pozícióban -vagy ennél kedvezőbb megoldás;
— a szórásmennyiség beállítási tartománya (NaCl): 5-40 g/m²;
— a szórásmennyiség állítás tartalma (NaCl): 5 g/m2 fokozatonként vagy ennél kedvezőbb megoldás;
— a szórás mennyisége érdesítő anyagok esetén: min. 30-180 g/m²;
— a szórásmennyiség állítás tartalma (érdesítő anyag): 30 g/m² fokozatonként vagy ennél kedvezőbb megoldás;
— a berendezésnek alkalmasnak kell lennie a GPS helyazonosításon alapuló automatikus szórásvezérlésre.
A részletes műszaki követelményeket a Közbeszerzési Dokumentumok részét képező műszaki leírás tartalmazza.