Avis d'information complémentaire ou avis rectificatif
Base juridique:
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Indkøb af gulvbelægningsarbejde igennem et dynamisk indkøbsystem.
II.1.2)Code CPV principal45000000 Travaux de construction
II.1.4)Description succincte:
Roskilde Kommune ønsker at bruge dette dynamiske indkøbssystem til at indkøbe gulvbelægningsarbejde. Der vil løbende blive lagt opgaver ud i konkurrence, hvor alle kvalificeret tilbudsgivere har mulighed for at afgive tilbud på opgaven. Roskilde Kommune vil i særlige tilfælde indhente underhåndsbud, f.eks. ved opgaver, hvor arbejdet falder uden for de 7 fagområder, hvor opgaven ikke fylder 50 % inden for et fagområde eller andre særlige arbejdsopgaver.