Építési beruházás - 197695-2017
Magyarország-Gödöllő: Magasépítési munka
2017/S 100-197695
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Kivitelezési szerződés a Gödöllői Premontrei Perjelség használatában lévő zsámbéki Zichy-kastély felújítására (I.B és I.C ütem).
II.1.2)Fő CPV-kód
45210000 Magasépítési munka
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45212000 Szabadidő, sport, kultúra, szállás és étterem céljára szolgáló épületek kivitelezése
45214000 Oktatással és kutatással kapcsolatos épületek kivitelezése
45262690 Leromlott állagú épületek felújítása
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Oktatási épület.
Telek területe: 15 879 m².
Meglévő beépített terület: 3 556 m².
A területen meglévő közművek: víz, villany, csatorna, gáz.
A jelenlegi kivitelezés fő adatai:
I / B ütem:
földszinti nettó alapterület: 236,7 m².
1.emeleti nettó alapterület: 677 m².
2.emeleti nettó alapterület: 667,8 m².
tetőtéri nettó alapterület: 193,1 m².
üres padlástér: 627 m².
I/B ütem összes alapterület:1774,6 m² + 627 m².
I/C ütem:
földszinti nettó alapterület:800,16 m².
1.emeleti nettó alapterület:858,34 m².
2.emeleti nettó alapterület:293,34 m².
üres padlástér: 253,8 m².
I/C ütem összes alapterület:1951,8 m² + 253,8 m².
Az I/B ütemben az elkészült szerkezetépítési munkák után a szakipar kezdődik, itt az eredetileg több periódusban, megépített hátsó, nyugati szárny a külső épületkontúr mentén kortárs épületrésszel egészül ki. A parkoló felőli déli sarkon kialakított új, közös főbejárathoz a nyugati szárny teljes udvar felőli traktusában végig húzódó, dupla belmagasságú aula-zsibongó tér kapcsolódik. Ezt a hosszanti aula-teret a leendő tornaterem bejáratai és egy formailag is megjelenő vertikális közlekedő-torony (lépcső, felvonó) fogja közre, mely biztosítja az egész együttes akadálymentes belső közlekedési rendszerét. Az aulát a Táncsics M. u. felől tantermek határolják. A szárny közepén udvarra vezető lépcső, mellette kis történeti bemutató terem készül, a tetőtérben lesz elhelyezve a gépészet. Eddig elkészült a nyugati szárny teljes szerkezetépítése, tetőfedése, külső nyílászárói. A szárnyban ki kell építeni a teljes gépészeti és elektromos hálózatot, fel kell építeni a padlószerkezetek rétegeit. A falfelületeket készre kell készíteni, vakolni, látszótégla fugázást készíteni, betonfelület impregnálásokat, javításokat kell elvégezni, festeni kell. Korlátokat, lakatos szerkezeteket, műkő elemeket kell elhelyezni.
Az I/C ütemben a meglévő-funkcionálisan és műszakilag egyaránt teljesen elavult-uszoda, tornatermi szárny bontása megkezdődött, a felhívásban szereplő munkák megkezdéséig le is bontják. Az így fölszabaduló területre tervezett északi szárny földszintjén a tornatermi öltözők helyiségei, kis tornaterem és 400 fős melegítő konyha és menza kapnak helyet. Fölötte, az első emeleten készül el a szabvány kosárlabda-pályát befogadó tornaterem lelátó galériával, kiszolgáló szertárral, tornatanári helyiséggel. A tornaterem melletti közlekedőt híd köti össze a kápolnát kísérő térrel, ezzel biztosítva lesz az épületegyüttes körüljárhatósága. Az új épület vasbeton szerkezetű, hőszigetelő homlokzati rendszerrel. A tornaterem felett vasbeton gerendákon támaszkodó vasbeton födém készül. Az eredeti épületből megmarad a kaput és szoborfülkét tartalmazó udvari falszakasz, melyet az új szerkezetek körbe vesznek. Az épület nyugati szárnyhoz csatlakozó része magastetővel fedett, az eddig elkészült tetőt kell a tervek szerint folytatni. A tornaterem felett lapostető készül, titáncink fedésű attikával. A külső nyílászárók részben alumínium, részben műanyag szerkezetek. A belsőben úsztatott padlók készülnek parketta, greslap és műgyanta felületekkel, a tornateremben sportpadló lengő szerkezettel. A falak festettek, helyenként látványbeton, natúr tégla és kő felületekkel, vizes helyiségekben kerámia burkolatokkal. Gipszkarton és heradesign álmennyezetek készülnek.
Az építkezés során figyelembe kell venni a komplex (végső állapotot tükröző) kiviteli terveket, amelynek a műszaki leírását tájékoztatásul mellékeljük. A helyszíni eltéréseket, eltakart épületszerkezeteket tervezői művezetés során építész és statikus tervezővel egyeztetni szükséges. Az épület kivitelezését a már elkészült épületszerkezetek, és a tervezett leendő állapot figyelembe vételével kell elvégezni. A munkálatok során meg kell védeni és megtámasztani az épület egyes megmaradó szerkezeteit.
A terület régészeti lelőhelyként ,az épület műemlékként van nyilvántartva, ezért a talajszint alatti munkáknál régészeti felügyeletet kell biztosítani, bontási munkáknál az engedélyezett tervtől eltérni nem lehet.