Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 198179-2022
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2022/S 075-198179
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Mosdósi kastély felújítása
Hivatkozási szám: EKR001308222021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház krónikus, rehabilitációs és szociális betegellátási területét érintő fejlesztés érdekében a Mosdósi kastély és környezetének felújítását és funkcióváltását célzó beruházás tervezési feladatok ellátása és kivitelezési munkák elvégzése
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45210000 Magasépítési munka
45215100 Egészségügyi épületek kivitelezése
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyertes AT-nek kötelessége a dokumentációban meghatározott valamennyi feladat teljes körű elvégzése. A részletes műszaki tartalmat a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Beszerzés tárgya:
Helyszín: 7257 Mosdós, Petőfi Sándor u. 4., belterület, HRSZ: 172/4, 172/5, 179
A, Tervezési feladatok: 23 800 m2 egészségügyi létesítmény tervezése:
- engedélyezési tervdokumentáció készítése,
- építési engedélyezési eljárás lefolytatása a szükséges hatósági engedélyek beszerzésével,
- kiviteli tervdokumentáció elkészítése.
A 140 ágyas pavilon (6. sz. épület) kiviteli tervdokumentációja rendelkezésre áll.
B, Megvalósítási-kivitelezési feladatok:
a, A kivitelezés a 140 ágyas pavilonépület, a kastély épület és a 20., 47., 48., 49. sz. épületek felújításával, a 80 ágyas ápolási osztály, az új gyermekrehabilitáció és uszoda építésével, és egyéb bontási munkákkal és közműfejlesztéssel kezdődik, azt követően kerül sor a szolgálati lakások (17, 26., 38. sz. épületek) felújítására, az új szociális otthon építésére, 80 ágyas pavilon és egyéb épületek bontására, park és kertépítésre.
b, A beruházás teljes időtartama 1380 nap, amely tartalmazza a 180 nap tervezést.
c, Tárgymennyiségek:
1. Épületek nettó alapterületei:
a, Megmaradó, felújítandó épületek, összesen: 11313 m2
- Kastély (1. sz. épület): 1542 m2
- 140 ágyas pavilon (6. sz. épület): 5024 m2
- Idősek otthona (10. sz. épület): 815 m2
- Kiskastély lakóépület (17. sz. épület): 555 m2
- Porta épület (20. sz. épület): 14 m2
- Szolgálati lakás, 8 lakásos (26. sz. épület): 906 m2
- Szolgálati lakás, 10 lakásos (38. sz. épület): 1214 m2
- Beteglátogató (47. sz. épület): 402 m2
- Gyógyszertár és Igazgatási épület (48. sz. épület): 616 m2
- Gyógytornaterem (49. sz. épület): 225 m2
b, Bontandó épületek, összesen: 11056 m2
- Kisded osztály és iskola (2. sz. épület): 1498 m2
- Labor, mikrobiológiai és gazdasági hivatal (3. sz. épület): 1162 m2
- Élelmezés és könyvtár (4. sz. épület): 1292 m2
- 80 ágyas pavilon (5. sz. épület): 1723 m2
- Szolgálati lakás, 3 lakásos (7. sz. épület): 214 m2
- Mini hotel (8. sz. épület): 121 m2
- Előadóterem és nővérszálló (11. sz. épület): 1045 m2
- Tanuszoda (14. sz. épület): 712 m2
- Patológia (16. sz. épület): 259 m2
- Ambulancia (19. sz. épület): 379 m2
- Beltéri gyermekmedence, uszoda, vízgépészettel együtt (39. sz. épület): 265 m2
- Egyéb elbontandó épületek (9., 15., 18., 21., 22., 24., 25., 28., 33., 34., 35., 37., 39., 40., 41., 50., 51., 52. sz. épületek): 2386 m2
c, Új épületek, összesen: 6506 m2
- Új 80 ágyas pavilon, Gyermekrehabilitáció, Uszoda (6. sz. épület bővítése): 3063+1376+405= 4844 m2
- Új 50 férőhelyes idősek otthona bővítés (10. sz. épület bővítése): 1662 m2
2. Munkanemek és mennyiségek:
- Homlokzati csőállvány állítása: 14432 m2
- Szárazhabarcs esztrich aljzat készítése: 7325 m2
- Teherhordó és kitöltő égetett agyag-kerámia falazat készítése: 4032 m2
- Égetett agyag-kerámia válaszfal építése: 12485 m2
- Tetőlécezés kettős hódfarkú cserépfedés alá: 2835 m2
- Belső oldal- és mennyezetvakolat készítése gépi felhordással: 30356 m2
- Gipszkarton álmennyezetek és tetőtéri belső borítások: 9890 m2
- Gipszkarton válaszfal szerkezetek: 5163 m2
- Műemléki kettős cserépfedés: 1452 m2
- Hidegburkolatok készítése: 17942 m2
- Melegburkolatok készítése: 9693 m2
- Belső diszperziós festés: 44918 m2
- Személyfelvonó 4 db, étellift 3 db
- Munkagödör földkiemelése épületek és műtárgyak helyén: 1560 m3
- Fejlett föld felrakása szállítóeszközre: 2028 m3
- Szerkezetépítés, síklemez zsaluzása alátámasztó állvánnyal, új épület: 7584 m2
- Szerkezetépítés, kétoldali falzsaluzás, új épület: 6369 m2
- Szerkezetépítés, helyszíni beton bedolgozása, új épület: 4016 m3
- Szerkezetépítés, betonacél helyszíni szerelése: 432 t
- Erősített BETON TÉRKŐ burkolatok építése parkoló felületen: 300 m2
- Bozót és cserjeirtás: 7500 m2
- Gyepnyesés 15 cm mélységig: 15000 m2
A tervezett átalakítással érintett terület műemléki környezetben van, a kastély műemléki épület.
A részletes műszaki leírást/terveket és az árazatlan költségvetést a műszaki dokumentáció tartalmazza.