II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
MEDICAMENTE PNS SI BS 2022
Număr de referinţă: 4483447_2022_PAAPD1348885
II.1.2)Cod CPV principal33622200 Antihipertensive
II.1.4)Descriere succintă:
Se vor achizitiona medicamente conform descrierilor minime si obligatorii din caietului de sarcini.
Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari in a-12 –a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor; Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor – 19 zile.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 60 704 577.50 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 60
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 60
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
OFERTELE POT FI DEPUSE PENTRU UNUL SAU MAI MULTE LOTURI. CANTITATILE MINIME SI MAXIME PENTRU FIECARE LOT IN PARTE AFERENTE ACORDULUI CADRU SE REGASESC IN ANEXA B INCARCATA LA SECTIUNEA DOCUMENTE.
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
POSACONAZOLUM susp orala 40mg/ml
Lot nr.: 56
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33651200 Antimicotice pentru uz sistemic
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice: II.2.5)Criterii de atribuireCriteriile de mai jos
Prețul
NAFTIFINUM sol.ext. 1%- 10ml
Lot nr.: 20
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33631100 Antifungice de uz dermatologic
CLORURA DE BENZALCONIU 50% si DIGLUCONAT DE CLORHEXIDINA 20% sol.ext.300ml
Lot nr.: 7
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33631600 Antiseptice şi dezinfectante
COMBINATII (VITAMINA B COMPLEX sirop)
Lot nr.: 8
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33616000 Vitamine
IMUNOGLOBULINA NORMALA PT. ADM. INTRAVASCULARA pulb.liof.+solvent pt.sol.perf. 2,5%-50ml
Lot nr.: 17
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33651520 Imunoglobuline
ADRENALINUM SOL. INJ. IN STILOU PREUMPLUT 300 mg
Lot nr.: 32
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33622100 Medicamente utilizate în cardiologie
AMOXICILINUM+ACIDUM CLAVULANICUM 457mg/5ml pulbere pt susp orala
Lot nr.: 49
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33651100 Antibacterieni pentru uz sistemic
COMBINATII:ACID HIALURONIC,VITAMINA E,ULEIURI ESENTIALE - CICATRIDINA SPRAY 125ml
Lot nr.: 12
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33631000 Medicamente utilizate în dermatologie
ACIDUM FUSIDICUM gel oftalmic 10mg/g
Lot nr.: 46
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33662100 Medicamente pentru oftalmologie
COMBINATII: THEALOZ DUO : Trehaloze 3% si hialuronat de sodiu 0,15%, solutie oftalmica 10ml
Lot nr.: 11
IMUNOGLOBULINA NORMALA PT. ADM. INTRAVASCULARA 5 g/100 ml
Lot nr.: 16
ACIDUM TRANEXAMICUM sol.inj. Pt administrare i.v si orala-500mg/5ml
Lot nr.: 2
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33621200 Antihemoragice
Polatuzumab vedotin 30 mg
Lot nr.: 59
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33652100 Antineoplazice
VANCOMICINUM Pulb.pt sol inj/perf 1000mg
Lot nr.: 27
NITROGLYCERINUM sist.terap.transderm. 25mg
Lot nr.: 23
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33622000 Medicamente pentru sistemul cardiovascular
DEXMEDETOMIDINUM 100 micrograme/ ml
Lot nr.: 31
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33661500 Psiholeptice
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33614000 Antidiareice, antiinflamatoare şi antiinfecţioase intestinale
CHLORHEXIDINUM apa de gura 300ml
Lot nr.: 6
EXTRACT DIN AFIN AMERICAN comprimate ( URISAN)
Lot nr.: 15
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33640000 Medicamente pentru sistemul genito-urinar şi hormoni
AMIODARONUM conc.pt sol.inj 150mg/3ml
Lot nr.: 51
SULFAZINA DE ARGINT + CAOLIN
Lot nr.: 54
POSACONAZOLUM conc pt sol perf 300 mg
Lot nr.: 57
DIFENHIDRAMINUM 30 mg/2 ml
Lot nr.: 30
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33675000 Antihistaminice pentru uz sistemic
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33622800 Medicamente pentru sistemul renin-angiotensin
IRBESARTANUM cpr.film. 300mg
Lot nr.: 42
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33622200 Antihipertensive
Solutie hiperosmotica de fosfat de sodiu
Lot nr.: 53
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33613000 Laxative
HIDROLIZAT DE PROTEINA DIN CREIER DE PORCINA-20 ml
Lot nr.: 60
SACUBITRILUM + VALSARTANUM 49/51 mg
Lot nr.: 34
IPRATROPII BROMIDUM 20 micrograme/doza
Lot nr.: 37
ACIDUM RISEDRONICUM cpr.film. 75mg
Lot nr.: 1
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33632000 Medicamente pentru sistemul musculo-scheletic
ASPARAGINAZUM 10000 UI (E)pulb.sol.inj/perf
Lot nr.: 3
BLEOMICINA 15000 UI pulb.sol.inj/PERF.
Lot nr.: 4
COMBINATII: BANEOCIN ( ZINC BACITRACINA + SULFAT DE NEOMICINA UNGVENT)
Lot nr.: 9
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33631400 Antibiotice şi medicamente chimioterapeutice de uz dermatologic
NETILMICINUM sol.oft.unidoza 0,3% - 0,3ml
Lot nr.: 21
ONDANSETRONUM cpr.film.8mg
Lot nr.: 24
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33612000 Medicamente împotriva tulburărilor gastrointestinale funcţionale
MAGNESII SULFAS sol.inj. 250mg/ml -5ml
Lot nr.: 18
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33617000 Suplimente minerale
SACUBITRILUM + VALSARTANUM 24/26 mg
Lot nr.: 33
IRBESARTANUM cpr.film. 150mg
Lot nr.: 41
SALBUTAMOLUM 5mg/ml sol.de inhalat
Lot nr.: 50
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33670000 Medicamente pentru sistemul respirator
COMBINATII:ACID HIALURONIC,VITAMINA E,ULEIURI ESENTIALE- CICATRIDINA UNGV. 60g
Lot nr.: 13
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33652300 Imunosupresoare
"TOXINA BOTULINICA TIP A (Clostridium botulinum) 500 unităţi- pulb.sol.inj."
Lot nr.: 40
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33632200 Miorelaxanţi
SULFAT DE MAGNEZIU S.A.L.F. 2 g/10 ml
Lot nr.: 28
Solutie enterala pe sonda in punga de 500 ml cu 10 g proteine/100 ml, 1,2 kcal/ml, cu 100% poteine hidrolizate din zer, imbogatita cu ulei de peste.
Lot nr.: 14
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33692300 Produse pentru nutriţie enterală
CLYNDAMICINUM sol.inj.300mg/2ml
Lot nr.: 48
LORNOXICAMUM pulb.si solvent pt..sol.inj. 8mg
Lot nr.: 52
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33632100 Antiinflamatoare şi antireumatismale
COMBINATII: DEXAMETAZONA + LEVOFLOXACINA solutie oftalmica 1mg/ml+ 5mg/ml - flc 5ml
Lot nr.: 39
RANITIDINUM cpr.film. sau cpr 150mg
Lot nr.: 25
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33611000 Medicamente împotriva tulburărilor provocate de hiperaciditate
SAMPON ANTIPARAZITAR 200 ml
Lot nr.: 26
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33691000 Produse antiparazitare, insecticide şi insectifuge
COMPLEX PROTROMBINIC UMAN 1000 UI ( FACTORI UMANI AI COAGULARII II,VII,IX,X plus proteina C si S) si antitrombina III
Lot nr.: 55
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33621400 Substituenţi de plasmă sanguină şi soluţii pentru perfuzii
"Polatuzumab vedotin 140 mg "
Lot nr.: 58
BURETE DE GELATINA ADSORBABIL HEMOSTATIC 80X50X10mm
Lot nr.: 5
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33631200 Emoliente şi protectoare
MACROGOLUM pulb.sol.orala 10g
Lot nr.: 38
VANCOMICINUM Pulb.pt sol inj/perf 500mg
Lot nr.: 47