Services - 199808-2023
Greece-Athens: Structural engineering consultancy services
2023/S 067-199808
Corrigendum
Notice for changes or additional information
Services
(Supplement to the Official Journal of the European Union, 2023/S 050-147210)
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥ ΕΡΓΩΝ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΟ ΜΕΤΡΟ Α.Ε. ΣΤΟΝ ΝΟΜΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Reference number: RFP-434/23
II.1.2)Main CPV code
71312000 Structural engineering consultancy services
II.1.4)Short description:
Το αντικείμενο της σύμβασης περιλαμβάνει την παροχή υπηρεσιών από έναν έμπειρο Τεχνικό Σύμβουλο ο οποίος θα διαθέτει την απαιτούμενη τεχνογνωσία, προκειμένου να υποστηρίξει την ΑΤΤΙΚΟ ΜΕΤΡΟ Α.Ε. στην υλοποίηση των παρακάτω εκτελούμενων και μελλοντικών έργων:
Βασικό έργο Μετρό Θεσσαλονίκης
Επέκταση Μετρό προς Καλαμαριά
Επέκταση Μετρό προς Αεροδρόμιο
Επέκταση Μετρό προς Βόρειο-Δυτικές Συνοικίες
Υπόλοιπα έργα προς ωρίμανση στο Ν. Θεσσαλονίκης,
καθώς και στην υλοποίηση όλων των δραστηριοτήτων που απαρτίζουν το τεχνικό αντικείμενο της ΑΤΤΙΚΟ ΜΕΤΡΟ Α.Ε. και εμπεριέχονται στις αρμοδιότητές της.