Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Szolgáltatások - 201652-2022
Submission deadline has been amended by:  275101-2022
Magyarország-Budapest: Mérnöki tervezési szolgáltatások
2022/S 075-201652
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Szombathely-Kőszeg kiviteli tervezési feladatok
Hivatkozási szám: EKR000314622022
II.1.2)Fő CPV-kód
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Szombathely - Kőszeg közötti országos közúti kapcsolat kiviteli tervezési feladatainak elvégzése
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71322300 Hídtervezési szolgáltatások
71356400 Műszaki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Tervező feladata a Szombathely-Kőszeg, valamint a Kőszeg - magyar-osztrák országhatár közötti új országos közúti kapcsolat teljes körű kiviteli terveinek elkészítése a rendelkezésre álló - környezetvédelmi, út- és hídépítési, magasépítési és vízjogi létesítési - engedélyek alapján, valamint a meglévő engedélyek szükség szerinti módosítása, a közmű engedélyek megszerzése, az engedélyezési eljárásokban való közreműködés az alábbi létesítmények tekintetében:
Főpálya:
- M87 gyorsforgalmi út Szombathely és Kőszeg közötti egybefüggő 13,58 km hosszú 2x2 sávos, osztott pályás, 20 méter koronaszélességű szakasza fizikai elválasztással,
- új 87 sz. főút Kőszeg keleti elkerülő és magyar-osztrák országhatárig tartó egybefüggő 4,51 km hosszú 2x1 sávos szakasszal.
Összesen: 18,09 km hosszú új országos közút egybefüggően.
Egyéb keresztező és párhuzamos utak:
- Egyéb országos közutak: 8 582 m
- Önkormányzati- és földutak: 12 762 m
Csomópontok
Különszintű csomópont
- M87 autóút 11+609,74 km szelvényében a 8641 j. ök. úttal alkotott különszintű csomópont, geometriáját tekintve átlós elrendezésű fél-lóhere alakú csomópont
Szintbeni csomópontok
- 87 sz. főúton balra kanyarodó sávos csomópont létesítése a K1 j. út (távlati 8650 j. ök. út) csatlakozásánál a burkolat szélesítésével,
- 8636 j. ök. út - K1 j. út (távlati 8650 j. ök. út) csatlakozásánál egyszerű „T” csomópont létesítése Kőszegpaty belterületén,
- 87 sz. főút - 8641 j. ök. út csatlakozásánál „T” csomópont áttervezése Lukácsháza belterületén,
- M87 gyorsforgalmi út - 8627 j ök út. (távlati 87. sz. főút) - új 87 sz. főút új körforgalmi csomópont létesítése a 16+931 km szelvényben,
- meglévő 87 sz. főút és 8627 j. ök. út (távlati 87. sz. főút) „T” csomópont körforgalmi csomóponttá történő áttervezése Kőszeg belterületén,
- új 87 sz. főút - K4 j. földút csatlakozásánál csomópont létesítése a 18+363 kmsz-ben
- új 87 sz. főút - meglévő 87 sz. főút (távlati 8724 j. ök út) „T” csomópont létesítése
Vasúti keresztezés
- A 8641 j. ök. út 2+409,55 km szelvényében a 18. sz Szombathely - Kőszeg GySEV vasútvonal 52+57,00 hm szelvényben történő keresztezése
Műtárgyak
Hidak (14 db, ebből 4 db vadátjáró):
- B10 043 j. pályahíd az M87 autóút 4+336 km sz. a Söptei árok felett,
- B11 052 j. pályahíd +vadátjáró távlati iparvágány felett az M87 autóút 5+215 km sz.
- B12 082 j. pálya feletti híd a K1. j. ök. úton az M87 autóút 8+207 km szelvényben, felszerkezet hossza: 40,6 méter
- B13 090 j. vadátjáró az M87 autóút 9+000 km sz.
- B14 103 j. pálya feletti híd a K2. j. ök. úton az M87 autóút 10+394 km sz.
- B15 116 j. pálya feletti híd a 8641. j. úton az M87 autóút 11+603 km szelvényében, felszerkezeti hossza: 40,6 méter
- B16 030 j. híd K1 j. (távlati 8650 j.ök. út) út 3+077 km szelvényében Kozár-Borzó patak felett
- B17 030 j. híd a K1. j. (távlati 8650 j.ök. út) út 3+077 kmsz-ben a Kozár-Borzó patak felett
- B18 038 j. híd a K1. j. (távlati 8650 j.ök. út) út 3+886 kmsz-ben a Perec patak felett
- B20 125 j. vadátjáró az M87 12+500 km szelvényben, felszerkezet hossza: 43,1 méter
- B21 132 j. pálya feletti híd a 8636 j. úton az M87 13+171,56 km szelvényben, felszerkezet hossza: 46,39 méter
- B22 139 j. pálya feletti híd a K3 j. földúton az M87 13+926,24 km szelvényben, felszerkezet hossza: 46,1 méter
- B23 157 j. vadátjáró az M87 15+700 km szelvényben, felszerkezet hossza: 43,1 méter
- B24 200 j. K5 j. keresztező földút feletti híd a 87 20+059,60 km sz.
Támfalak:
- T1 j. támfal: 87 sz. 20+800 - 20+965 km szelvények között
- T2 j. támfal: 87 sz. 21+120 - 21+160 km szelvények között
Pihenőhely
- 87-es gyorsforgalmi út bal oldalán kialakításra kerülő pihenőhelyen, közforgalmú WC-mosdó épület - Gyöngyösfalu, külterület, 0125/11 hrsz. alatti ingatlanon
- 87-es gyorsforgalmi út jobb oldalán kialakításra kerülő pihenőhelyen, közforgalmú WC-mosdó épület - Gyöngyösfalu, külterület, 0125/9 hrsz. alatti ingatlanon
Kerékpáros létesítmény
meglévő kerékpárút átépítése 500 méter hosszon
Közművek
- új víz, szennyvíz és elektromos hálózat, közvilágítás kiépítéséhez szükséges kiviteli tervek a pihenőkhöz,
- meglévő víz, szennyvíz, gáz, hírközlési, elektromos hálózat kiváltáshoz szükséges kiviteli tervek,
- Üzemi hírközlési rendszer megtervezése a teljes szakaszon - Szombathelyi Mérnökségi telepre történő bekötés figyelembe vételével - belevéve a 87-89 Szombathely ÉK elkerülő projekt M87-es szakaszát (3,5 km), valamint az M86 Szombathely-Zanat - M86 vépi csomópont közötti szakaszt.
A kiviteli terv készítés során elvégzendő feladatok:
- A 2021. évben elkészült, jogerős építési engedéllyel rendelkező engedélyezési tervek felülvizsgálata.
- A felülvizsgált engedélyezési terv és engedélyek alapján a teljes körű kiviteli terv elkészítése.
- A felülvizsgált engedélyek kiviteli terv alapján történő szükség szerinti módosítása
- Közműkiváltások (víziközmű, szénhidrogén, távközlés, közvilágítás, elektromos vezetékek, stb.) megtervezése.
- Üzemi hírközlési rendszer megtervezése
- Az elkészült kisajátítási terv felülvizsgálata és aktualizálása, a szükséges pótkisajáítási dokumentációk elkészítése.
- Környezetvédelem, zajvédelem, ökológia átjárások, szükséges intézkedések, zaj monitoring aktualizálása, felülvizsgálata.
- a kivitelezési közbeszerzési eljáráshoz szükséges műszaki dokumentációk összeállítása (Közbeszerzési dokumentáció III és IV. kötet) és a kivitelezés becsült értékét tartalmazó tervezői ár (költségbecslés) megadása.
- Tájékoztató anyagok, brossúrák, 3D animáció készítése
A feladat részletes leírását a szerződéstervezet, illetve annak mellékletét képező tervezési feladatleírás tartalmazza.