Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Dynamiskt inköpssystem solcellsentreprenörer (DIS)
Numéro de référence: 2017-241
II.1.2)Code CPV principal45261215 Travaux de couverture de panneaux solaires
II.1.4)Description succincte:
Detta är ett dynamiskt inköpssystem där solcellsentreprenörer har möjlighet att fortlöpande ansluta sig. De anslutna entreprenörerna får sedan möjlighet att lämna in anbud för avrop gällande specifika projekt. Avropen sker enligt uppdragsspecifika avvägningar separat för varje projekt. Du förbinder dig inte till något genom att ansöka, och det är helt kostnadsfritt.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)09331000 Panneaux solaires
09331200 Modules solaires photovoltaïques
45315000 Travaux d'installation de chauffage électrique et d'autres équipements électriques de bâtiment
71314000 Énergie et services connexes
II.2.4)Description des prestations: