Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Seirbhísí monatóireachta agus anailíse meán don Chróit.
Uimhir thagartha: COMM/DG/AWD/2017/474.
II.1.2)Príomhchód CPV92400000 News-agency services
II.1.4)Cur síos achomair:
Tá an nós imeachta seo á sheoladh ag Parlaimint na hEorpa agus an aidhm ann conradh creatlaí a dhámhachtain maidir le monatóireacht laethúil ar an bpreas scríofa (náisiúnta/réigiúnach), ar na meáin chlosamhairc (raidió, teilifís) agus ar na príomh-mheáin ar líne (idirlíon). Is é an cuspóir coimre faisnéise laethúil atá cothrom le dáta agus tráthúil a sholáthar, i bhfoirm léirmheasanna preasa, faoin mbealach ina ndéantar ábhair a bhaineann le Parlaimint na hEorpa agus leis an Aontas Eorpach a thuairisciú sna meáin. Tá Ard-Stiúrthóireacht na Cumarsáide de chuid Pharlaimint na hEorpa ag iarraidh a chinntiú go mbíonn an t-eolas is fearr is féidir aici ar thuairisciú na meán ar fud an AE ar ábhair a bhaineann leis an Aontas Eorpach, Parlaimint na hEorpa agus gníomhaíochtaí an Uachtaráin agus na FPEnna dá cuid. Ar deireadh beidh an anailís ar na meáin ina cuidiú le Parlaimint na hEorpa beartais AE a chur in iúl ar bhealach níos fearr do shaoránaigh agus do spriocluchtanna sainiúla.
II.1.5)Luach iomlán meastaLuach gan CBL san áireamh: 150 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise92400000 News-agency services
II.2.4)Cur síos ar an soláthar: II.2.5)Critéir dámhachtanaNí praghas an t-aon critéar dámhachtana agus ní luaitear na critéir uile ach amháin sna doiciméid soláthair