Bauleistung - 204035-2021
Rumänien-Timișoara: Bauarbeiten für Abwasserkanäle
2021/S 079-204035
Bekanntmachung vergebener Aufträge – Sektoren
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Bauauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
CL 18: Execuție rețele de apă și canalizare Remetea Mare
Referenznummer der Bekanntmachung: DA 3041480/2020/024FE/R
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectul contractului il constituie executia retelelor de apa si canalizare în localitatea Remetea Mare, după cum urmează: contractul pentru executia retelelor de apa si apa uzata include:
— execuţie reţele de alimentare cu apă în localitatea Remetea Mare, lungime L = 6 904 ml (inclusiv subtraversarile) şi conductă de transport L = 6 048 ml (inclusiv subtraversarile);
— execuţie gospodărie de apă Remetea Mare (rezervor nou V = 400 m3, staţie de pompare, staţie de clorinare);
— execuţie reţele de canalizare în Remetea Mare, L = 16 649 ml (inclusiv subtraversarile) şi conducte de refulare L = 5 992 ml (inclusiv subtraversarile);
— statii de pompare apa uzata – 8 buc.
Activitatile de proiectare pentru devierea/protejarea retelelor utilitare intâlnite pe traseul retelelor de apa/apa uzata. Proiectul va include printre altele toate documentele necesare (dupa cum ar fi memorii, desene, calcule etc.) pentru elaborarea proiectului tehnic in conformitate cu legislatia nationala si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiilor necesare.
(a) Lucrari de constructie;
(b) Testare si punere in functiune;
(c) Remedierea eventualelor defecte aparute in perioada de notificare a defectelor.
Durata contractului este de 60 de luni: incepand de la data atribuirii contractului/emiterii ordinelor de incepere a serviciilor si/sau lucrarilor (24 de luni perioada de execuție și 36 de luni perioadă de notificare a defectelor/perioada de garantie).
Termenul-limita pana la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este: 21 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Termenul pana la care entitatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare: in a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit, respectiv 21 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen
45233140 Straßenarbeiten
71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Valoarea estimata: 22 503 428 RON fara TVA.
Contractul pentru executia retelelor de apa si apa uzata va include de asemenea si activitatile de proiectare necesare pentru devierea/protejarea retelelor de utilitati intâlnite pe traseul retelelor de apa/apa uzata, care vor fi cotate conf. capitolului 3 „CS-Preambul, Liste, Fise tehnice, Preambul CL18”.
Proiectul va include alimentarea cu energie electrica a obiectivelor.
Proiectul va include printre altele toate documentele necesare (dupa cum ar fi memorii, desene, calcule etc.) pentru elaborarea proiectului tehnic in conformitate cu legislatia nationala si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiilor necesare.
Metodele de execuţie a lucrărilor sunt descrise în capitolul 2 „CS-Specificatii” şi capitolul 3 „CS-Preambul, Liste, Fise tehnice”.
Valoarea contractului include rezerva de implementare (sume provizionate) de 307 700 RON fără TVA, dar nu include cheltuieli diverse și neprevăzute.
Ne bucurăm să vă anunțăm că veți putea utiliza noua versiune a portalului TED începând cu 29.1.2024 (dată orientativă, care rămâne de confirmat). Citiți-ne articolul pentru a afla care sunt îmbunătățirile și noile funcționalități și ce înseamnă acestea pentru utilizatori!
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Au început înscrierile la cel de-al 4-lea atelier cu reutilizatorii TED, care va avea loc la 14 decembrie 2023.
Lucrări - 204035-2021
România-Timișoara: Lucrări de construcţii de canalizare de ape reziduale
Anunț de atribuire a contractului – utilități
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Număr de referinţă: DA 3041480/2020/024FE/R
II.1.2)Cod CPV principal
45232400 Lucrări de construcţii de canalizare de ape reziduale
II.1.4)Descriere succintă:
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
45232150 Lucrări pentru conducte de alimentare cu apă
45233140 Lucrări de drumuri
71322000 Servicii de proiectare tehnică pentru construcţia de lucrări publice
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice: