Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Szolgáltatások - 20414-2022
Magyarország-Debrecen: Mérnöki tervezési szolgáltatások
2022/S 010-020414
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Szolgáltatásmegrendelés
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
DEK-1026_Energiahatékonysági beruházások tervezése
Hivatkozási szám: EKR000426062021
II.1.2)Fő CPV-kód
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
DEK-1026: KEHOP-5.2.15-21. sz., „Középületek energetikai fejlesztéseinek előkészítése” című európai uniós pályázat keretében energiahatékonysági beruházások tervezése.
1. rész:
Debreceni Egyetem, Nagyerdei Campus, Elméleti Tömb energetikai fejlesztés (hőszigetelés, nyílászáró cseréje)
2. rész:
Debreceni Egyetem, Nagyerdei Campus, Elméleti Tömb energetikai fejlesztés (fűtés/hűtés rendszer rekonstrukció)
3. rész:
Debreceni Egyetem, Egyetem téri Campus, Kémia épület energetikai fejlesztés (hőszigetelés, nyílászárók cseréje)
A Debreceni Egyetem Nagyerdei Campusának területén lévő Elméleti Tömb épületének energetikai fejlesztéséhez, fűtési/hűtési rendszerének korszerűsítéséhez szükséges építési engedélyezési, kivitelezési tervdokumentáció elkészítése valamint a Debreceni Egyetem Egyetem téri campusának területén lévő Kémia épületének energetikai fejlesztéséhez szükséges építési engedélyezési, kivitelezési tervdokumentáció elkészítése a megfogalmazott ajánlatkérői igények szerint, valamint a beruházások kivitelezésére kiírandó közbeszerzési eljárások során szakértői közreműködés az ajánlatkérő részére.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
1. Elm. Tömb energetikai fejl.(hőszig.,nyílászáró)
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71250000 Építészeti, mérnöki és felmérési szolgáltatások
71314000 Energetikai és azzal kapcsolatos szolgáltatások
71334000 Gépészeti és villamos tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
DEK-1026: KEHOP-5.2.15-21. sz., „Középületek energetikai fejlesztéseinek előkészítése” című európai uniós pályázat keretében energiahatékonysági beruházások tervezése
Debreceni Egyetem KK Elméleti Tömb energetikai rekonstrukciója I. az épületek energetikai jellemzőinek meghatározásáról szóló 7/2006. (V.24.) TNM-rendeletnek (továbbiakban: TNM rendelet) megfelelően.
Tervezési feladat: az épület hőszigetelése, nyílászárók cseréje tervezése.
Megvalósulási helyszín:
4032 Debrecen, Nagyerdei krt. 98. (hrsz.: 22249/1)
Általános adatok, előzmények:
Korunk egyik legdinamikusabban fejlődő ágazata az egészségügy, amivel nem csak a gyógyítás, de az oktatás és képzés terén is a korszerű és innovatív környezetet szükséges megteremteni. Amellett, hogy tradíciók és hagyományok fennmaradjanak, szükséges az elméleti és gyakorlati oktatási környezet megújítása is, ami a közösségi tereken, digitális technológiákon, rugalmas elrendezésen keresztül megteremti a korszerű tudásátadás lehetőségét, a csoportmunka, kutatás, és interaktív együttműködések környezetét.
A Debreceni Egyetem Klinikai Központjában számos területen zajlik egészségtudományi és orvostudományi képzési, viszont az egyik legnagyobb területű erre szolgáló platform az Elméleti Tömb, mely 1973-ban épült. Mára az épület állapota jelentősen leromlott, elavult, átfogó korszerűsítés infrastrukturális fejlesztés nem történt, így ennek okán mind a szakmai, mind az oktatási tárgyi feltételek színvonala csökkent.
A tervezési feladat részletezése / szakmai tartalom:
Az épület jelenlegi nettó hasznos alapterülete: ~10 531 m2. Az épületet a hatályos TNM rendelet szerint meghatározott vastagságú külső hőszigetelő rendszerrel kell ellátni. Homlokzati hőszigetelő rendszer: 4908 m2 felületen készítendő. A homlokzaton a vegyes és elavult nyílászárók helyett új nyílászárók elhelyezése szükséges. Nyílászárók cseréje: 2175 m2 felületen háromrétegű üvegezéssel ellátott alumínium nyílászárókat kell elhelyezni. A nyílászárócserék következtében szükségessé váló járulékos belső javítások elvégzése is feladat. A tetőre a hatályos TNM rendelet előírása alapján számított kiegészítő hőszigetelés szükséges 3398 m2-en valamint a teljes vízszigetelés, vízelvezetés a járulékos bádogos, villámvédelmi és egyéb kiegészítő munkák elkészítése is szükséges. Az épület tetején elhelyezett villámhárító rendszer leszerelése, majd a rekonstrukciót követő visszaszerelése a feladat részét képezi.
Ajánlattevő feladata továbbá a beruházás kivitelezésére kiírandó közbeszerzési eljárás során szakértői közreműködés az ajánlatkérő részére.
A további részleteket a Műszaki dokumentáció tartalmazza.
A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bek. alapján, amennyiben a dokumentáció (közbeszerzési műszaki leírás) meghatározott szabványra, műszaki engedélyre, műszaki előírásokra, műszaki ajánlásra, illetve gyártmányra, eredetű vagy típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre hivatkozik, úgy a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell, mely alapján az Ajánlatkérő köteles elfogadni az egyenértékű vagy a dokumentációban rögzítetteknél jobb megoldást is.
2. Elm. Tömb fűtés/hűtési rendszer rekonstukciója
Rész száma: 2
Tervezési feladat: fűtési/hűtési rendszer rekonstrukciójának tervezése.
Az épület jelenlegi nettó hasznos alapterülete: ~10 531 m2. Az épület számított hővesztesége kb. 500 kW, az épület fűtési/hűtési hőigényét 125 db geotermikus talajszondára épülő hőszivattyús rendszerrel tervezzük biztosítani. 4 csöves Fan-coil hőleadók beépítését tervezzük. A meglévő fűtési, hűtési rendszer elbontásra kerül.
3. Kémia épület homlokzati rekonstrukció
Rész száma: 3
Debreceni Egyetem Kémia épület energetikai fejlesztése (hőszigetelés, nyílászárók cseréje), az épületek energetikai jellemzőinek meghatározásáról szóló 7/2006. (V.24.) TNM-rendeletnek (továbbiakban: TNM rendelet) megfelelően.
Az épület jelenlegi nettó hasznos alapterülete: ~16 950 m2. Az erodálódott mészkő burkolat, vakolatok és műkő elemek és tartószerkezeti elemeinek bontása után a TNM rendeletnek is megfelelő, szerelt homlokzati rendszer illetve kéregbeton és kőburkolat homlokzati rendszerek építése a feladat. Az erodálódott, hőhidas acél-alu üvegfalak és nyílászárók, műanyag nyílászárók és külső poliészter lamellás árnyékoló szerkezetek bontása, és a fogadószerkezetek helyreállítása után, a TNM rendeletnek is megfelelő, hőhídmentes, hővédő alumínium szerkezetű üvegfalak és nyílászáró rendszerek építése szükséges, a toronyépületek déli oldalát külső árnyékoló szerkezetekkel is védeni kell az extrém hőterheléstől.
4032 Debrecen, Egyetem tér 1., hrsz.: 22246/1.