Árubeszerzések - 205410-2019
Magyarország-Komló: Gépek műanyag megmunkálására
2019/S 086-205410
Ajánlati/részvételi felhívás
Árubeszerzés
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Eszközbeszerzés a RÁK ANTENNA Gyártó Kft. részére
Hivatkozási szám: EKR000234342019
II.1.2)Fő CPV-kód
42994200 Gépek műanyag megmunkálására
II.1.4)Rövid meghatározás:
Eszközbeszerzés adásvételi szerződésekkel a RÁK ANTENNA Gyártó Kft. részére a GINOP-1.2.1-16-2017-01046 azonosító számú projekthez kapcsolódóan részajánlattételi lehetőséggel
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Szárító berendezés és műa. ipari segédberendezés
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
1. 5 db Szárazlevegős szárítóberendezés,
Alkalmazása: Szabadon folyó, nedvszívó műanyag granulátumok szárítása.
Fő részegységek:
A.) 1db Szárazlevegő előállító rendszer
B.) 2db Anyagfelszívó
C.) 1db Tartály
2. 1 db Meleglevegős szárítóberendezés,
Alkalmazása: Szabadon folyó, nedvszívó műanyag granulátumok szárítása
3. 1 db Fémszeparátor,
Alkalmazása: Mágnesezhető, ill. nem mágnesezhető fémszennyeződés eltávolítása szabadon átfolyó műanyag alapanyag-granulátumból
Nyertes Ajánlattevő feladatát képezi a beszerzendő eszköz helyszínre szállítása, üzembe helyezése, valamint az üzemeltetéssel, használattal kapcsolatos betanítás elvégzése. Betanítással kapcs. rendelkezés: a 3 féle eszköznél 1 főt kell betanítani 3 óra/eszköz időtartamban (összesen 9 óra). A betanítás költségét az ajánlatban külön fel kell tüntetni.
Az eszközöknek újaknak kell lenniük. AK új eszköz alatt használatba még nem vett, ill. üzembe nem helyezett berendezést ért. A részletes műszaki specifikációt az ajánlati dokumentáció tartalmazza.
Ajánlatot az ajánlati dokumentációban előírt minimális műszaki paramétereknek megfelelő, vagy annál kedvezőbb paraméterekkel rendelkező termék megajánlásával lehet tenni.
Ahol a közbeszerzési dokumentumokban Ajánlatkérő gyártmányra, típusra, eredetre, szabadalomra vagy védjegyre hivatkozott, ott a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, azzal egyenértékű termék megajánlható (321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46.§. (3) bekezdés.
Fröccsöntőgépek, robotok és szoftverek
Rész száma: 2
38810000 Ipari folyamatirányítási készülékek
42997300 Ipari robotok
48151000 Számítógépes vezérlőrendszerek
1. 1 db Fröccsöntőgép + robot
Alkalm.: Hőre lágyuló műanyag alapanyagok feldolg.
— 1db Meghajtóegység
Szabad oszloptávolság: min. 470 mm
Max. záróerő: min. 1500 kN
Alkalmazása: fröccsszerszám rögzítése, nyitás és zárás
— 1db Szervo-szabályozott vízszintes fröccsegység
Alkalm.: a rög. szerszámlapon keresztül történő befröccsöléshez, koptató, maró tulajdonságú vagy magas hőmérsékletű hőre lágyuló műanyagok feldolg.-hoz
Fröccsegység (EUROMAP szerint): min. 400
— 1 db Záróegység
Max. nyitóerő: min. 350 kN
— 1 db Vezérlés (kapcsolószekrény, csatlakozók)
— 1 db Robotrendszer
Max. anyagmozgatási tömeg (megfogóval): min. 6 kg
2. 2 db Fröccsöntőgép + robot
Alkalm.: Hőre lágyuló műanyagok alapanyagok feldolg.
Fő részegys. (1 db fröccsöntőhöz):
Szabad oszloptávolság: min. 720 mm
Max. záróerő: min 3 000 kN
Alkalm.: a rögzített szerszámlapon keresztül történő befröccsöléshez, koptató, maró tulajdonságú vagy magas hőmérsékletű hőre lágyuló műanyagok feldolgoz.-hoz
Fröccsegység (EUROMAP szerint): min. 1 300
Max. nyitóerő: min. 800 kN
Max. anyagmozg.-i tömeg (megfogóval): min. 15 kg
3. 1 db Fröccsöntőgép + robot
Fő részegységek (1 darab fröccsöntőhöz):
Max. záróerő: min 3 200 kN
Alkalm.: fröccsszerszám rögzítése, nyitás és zárás
Alkalm.: a rögz. szerszámlapon keresztül történő befröccsöléshez, koptató, maró tulajdonságú vagy magas hőmérsékletű hőre lágyuló műanyagok feldolg.-hoz
Hidraulikus maghúzó max. térfogatárama: min. 100 liter/min
4. 1 db Fröccsöntőgép + robot
Szabad oszloptávolság: min. 1 120 mm
Max. záróerő: min 6 500 kN
Fröccsegység (EUROMAP szerint): min. 4 600
Max. anyagmozgatási tömeg (megfogóval): min. 40 kg
5. 2 db Robot (570H/570S-hez)
Alkalm.: Fröccsöntőgép által gyártott termékek manipulációja, elvétele, lerakása
A robotrendszernek csatlakoznia kell és felszerelhetőnek kell lennie 12 db meglévő ARBURG gyártmányú fröccsöntőgépre
Max. anyagmozgatási tömeg (megfogóval): 6 kg
6. 1 db Robot (270C-hez)
A robotrendszernek csatlakoznia kell és felszerelhetőnek kell lennie meglévő ARBURG gyártmányú fröccsöntőgépre
Max. anyagmozgatási tömeg (megfogóval): 1 kg
7. 1 db Vezér-számítógépes rendszer HW + SW
Alkalm.: Gépi, üzemi, gépbeállítási és munkaadatok rögzítése, ellenőrzése és feldolgozása, az optimalizált kapacitástervezés és gépkihasználtság érdekében - Ethernet hálózaton keresztül
A programnak csatlak. kell a jelenl. 5 db és meglévő 12 db ARBURG gyártmányú fröccsöntőgépekhez.
Az eszk.-nek újaknak kell lenniük.A részl. műsz. specifikációt a dok. tartalmazza.
Nyertes AT feladatát képezi a beszerzendő eszk. helyszínre szállítása, telepítése, üz.be helyezése és a betanítása.
Ajánlatot az ajánlati dok.-ban előírt minimális műszaki paramétereknek megf., vagy annál kedvezőbb paraméterekkel rendelk. termék megajánlásával lehet tenni.
AK felhívja a figyelmet a (321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46.§. (3) bek.-re
Szerszámgépek és csomagológép
Rész száma: 3
42600000 Szerszámgépek
1. 1 db Egyetemes eszterga
Alkalmazása: Fröccsöntő szerszámok alkatrészeik előállítása egyedi gyártásban, ill. kis szériák esetén
Főmotor teljesítmény: min. 2,2 kW
2. 1 db Síkköszörű
Alkalmazása: Fröccsöntő szerszámok alkatrészeinek nagypontosságú síkmegmunkálása
Motorteljesítmény: min. 7,5 kW-max. 9,0 kW
3. 1 db Tömbszikra forgácsoló
Alkalmazása: Fröccsöntő-szerszámok nagypontosságú, 3D megmunkálása
Max. generátoráram:75 A
4. 1 db Univerzális maró
Alkalmazása: Nem forgástest jellegű, alakos munkadarabok forgácsoló megmunkálása egyedi gyártásban
Főmotor teljesítménye:min. 5,5 kW -max. 7,5 kW
5. 1 db Sugárfúrógép
Alkalmazása: Fröccsöntőszerszámok egyedi gyártása és javítása
Főmotor teljesítménye:min. 1,5 kW
6. 1 db Élezőgép
Alkalmazása: Hengeres gyorsacél keményfém vágóélű forgácsolószerszámok élezése, szabványos élgeometria kialakítása
Villamos teljesítmény: min. 0,18 kW - max.0,22 kW
7. 1 db Egységrakomány-rögzítő, rámpával Forgótányér átmérő: min. 1 800 mm Produktivitás: min. 25 csomag/h Max. rakománytömeg: min. 2 000 kg
Nyertes Ajánlattevő feladatát képezi a beszerzendő eszköz helyszínre szállítása, üzembe helyezése, valamint az üzemeltetéssel, használattal kapcsolatos betanítás elvégzése. Betanítással kapcs. rendelkezés: a 7 féle eszköznél 1 főt kell betanítani 3 óra/eszköz időtartamban (összesen 21 óra). A betanítás költségét az ajánlatban külön fel kell tüntetni.
Hűtőberendezések
Rész száma: 4
31141000 Vízhűtők
1 db Vízhűtő szabadhűtővel egybeépítve egy egységben, mobil hőcserélő egységgel
— 1db Vízhűtő berendezés
Hűtőkapacitás (+15 oC víz / +25oC környezet): min. 102 kW
Beépített villamos teljesítmény: min. 43,5 kW
— 1db Mobil hőcserélő egység
Max. teljesítmény: min. 130 kW
Nyertes Ajánlattevő feladatát képezi a beszerzendő eszköz helyszínre szállítása, üzembe helyezése, valamint az üzemeltetéssel, használattal kapcsolatos betanítás elvégzése. Betanítással kapcs. rendelkezés: 1 főt kell betanítani 3 óra időtartamban. A betanítás költségét az ajánlatban külön fel kell tüntetni.
Napelemes kiserőmű
Rész száma: 5
09331000 Napelemek
Napelemes rendszer
Alkalmazása: Villamos energiatermelés napenergia konverziójával
Max. csatlakozási teljesítmény: min. 49,5 kVA — max. 50 kVA
Szerkezeti kialakítás: Megrendelő telephelyén telepítve, beüzemelve, rendszerbe kötve, a szükséges hatósági engedélyekkel és dokumentációval.
Kisfeszültségű (0,4 kV) hálózatra csatlakozó rendszer
Polikristályos napelemekkel
Teljesítményoptimalizáló technológiával
Földeléssel
— 184 db Polikristályos napelem modul
— 184 db Teljesítmény optimalizáló
— 2 db Inverter
— 1 klt. Tartószerkezet
— 1 klt. Kábelek, elektromos szerelési anyagok, túlfeszültségvédelem
Szerkezeti kialakítás:
Ferde, trapézlemez tetőre;
Alumínium szerkezet;
Rozsdamentes acél kötőelemek;
Vízszigeteléssel ellátva;
Daruk
Rész száma: 6
42414100 Daru
1 db Portáldaru 3 tonna
Alkalmazása: Függőleges teheremelés és tehermozgatás
Teherbírás: min. 30 kN
Emelési magasság: min. 3 320 mm
— 1 db Portáldaru tartószerkezet
— 1 db Elektromos láncos-emelő
— 1db Elektromos haladómű