Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Produktförsörjning och klienthantering
Referensnummer: Jämt22/274/207
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandlingen avser produktförsörjning och klienthantering. För att säkerställa framtida produktförsörjning och klienthantering genomför Jämtkraft en upphandling för att hitta en partner som tillhandahåller produkter och tjänster inom klienthantering. Vi vill säkerställa att vi får rätt IT-utrustning med tillhörande tjänster till Jämtkrafts verksamhet.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)30200000 Datorer och datamateriel
30213000 Persondatorer
30213100 Bärbara datorer
30231310 Platta bildskärmar
72500000 Datortjänster
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: