Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Valtiokonttori - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - IT-asiantuntijapalvelut digitaalisten palveluiden kehittämisen tueksi
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankintayksikkö/Valtiokonttori pyysi tarjouksia IT-asiantuntijapalveluista julkaistun tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Kilpailutus toteutettiin Hansel Oy:n IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) -dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisenä kilpailutuksena.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankintayksikkö/Valtiokonttori pyysi tarjouksia IT-asiantuntijapalveluista julkaistun tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Kilpailutus toteutettiin Hansel Oy:n IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) -dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisenä kilpailutuksena. Kilpailutus koski viisivuotista sopimuskautta.
Hankinnan arvioitu laajuus on noin 2200-3000 henkilötyöpäivää (htp) per vuosi sopimuskauden aikana. Ensimmäinen tilattava kokonaisuus koskee EU:n elpymisvälineen kansallinen toimeenpano-ohjelman (RRP) tietojärjestelmäkokonaisuutta, jonka arvioitu vuotuinen työmäärä nimetyllä asiantuntijajoukolla on noin 1100-1540 henkilötyöpäivää (htp) vuosina 2022 ja 2023. RRP:n lisäksi vastaava määrä asiantuntijaresursseja tarvitaan myös muuhun Valtiokonttorin digitaalisten palveluiden kehittämiseen. Toimittajan tulee sitoutua pyydettäessä tarjoamaan vähimmäisvaatimukset täyttävät lisäasiantuntijat sopimuskaudella.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement: