Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Dynaaminen hankintajärjestelmä: Ratatietojen ylläpito- ja asiantuntijapalvelut 2019-2025
Viitenumero: VÄYLÄ/1246/02.01.10/2019
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi50220000 Rautateiden ja niihin liittyvien laitteiden korjaus, huolto ja muut palvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tämän dynaamisen hankintajärjestelmän kohteena ovat ratatietojen ylläpito- ja asiantuntijapalvelut. Palvelun sisältö on kuvattu ET-kohtaisen sopimuksen liitteessä 7 Hankinnan kohteen kuvaus.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 12 000 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)72310000 Tiedon käsittelypalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Ks. osallistumispyynnön kohta II.1.4).