Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
Aufgrund von Störungen werden eForms- Mitteilungen derzeit fehlerhaft angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Bis dahin konsultieren Sie bitte unsere Hilfsseite.
Jetzt registrieren: 4. Workshop für Weiterverwender von TED-Daten am 14. Dezember 2023
Dienstleistungen - 209967-2022
România-Craiova: Servicii de proiectare tehnică pentru construcţia de lucrări publice
2022/S 077-209967
Anunț de participare
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Servicii de proiectare şi asistenţă tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investitii „Centrul Sportiv Stadionul Tineretului”
Număr de referinţă: 4417150.2022.31
II.1.2)Cod CPV principal
71322000 Servicii de proiectare tehnică pentru construcţia de lucrări publice
II.1.4)Descriere succintă:
Se solicită elaborarea următoarelor documentații/prestarea următoarelor servicii, pentru realizarea obiectivului de investiţii „Centrul Sportiv Stadionul Tineretului”:
- Studii de teren (studiu geotehnic, studiu topo)
- Documentaţii pentru obţinere avize/acorduri solicitate prin certificatul de urbanism, inclusiv studiu de impact asupra mediului (dacă este cazul)
- Studiu de fezabilitate
- Studiu de circulaţie în incintă
- Studiu privind fezabilitatea din punct de vedere tehnic, economic şi al mediului înconjurător a utilizării sistemelor alternative de înaltă eficienţă conform Legii nr.372/2005 privind performanţa energetică a clădirilor, republicată, cu modificările şi completările ulterioare
- Documentaţie pentru avizul la securitatea la incendiu, avizul ISC
- Proiect pentru autorizarea lucrărilor de construire (PAC)
- POE
- Proiect tehnic de execuţie, inclusiv detalii de execuţie şi antemăsurători, proiectul de urmărire privind comportarea în timp a construcţiei
- Verificarea proiectului tehnic de către verificatori de proiect atestaţi pe domenii/subdomenii de construcţii şi specialităţi pentru instalaţiile aferente construcţiilor
- Asistenţă tehnică din partea proiectantului pe durata procedurii de atribuire a contractului de execuţie lucrări şi pe toată perioada de execuţie a investiţiei, până la admiterea recepţiei la terminarea lucrărilor
- Certificatul de performanţă energetică: necesar efectuării recepţiei la terminarea lucrărilor
- Proiect tehnic de execuţie actualizat la data finalizării lucrărilor „as built” precum şi ridicare topo necesare efectuării recepţiei la terminarea lucrărilor
- Documentaţie pentru obţinerea autorizaţiei de securitate la incendiu, după admiterea recepţiei la terminarea lucrărilor
- Alte documentaţii, avize, acorduri (dacă este cazul).
Operatorii economici vor putea solicita clarificări privind documentaţia de atribuire până la termenul de 16 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor astfel încât răspunsul autorităţii contractante să fie transmis cu cel puţin 10 înainte (în a 11 zi) de data limită de depunere a ofertelor.
Valoarea estimata a serviciilor: 8.755.772,25 lei, fara TVA
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 8 755 772.25 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
71241000 Studii de fezabilitate, servicii de consultanţă, analize
71314300 Servicii de consultanţă în eficienţă energetică
71317100 Servicii de consultanţă în protecţia contra incendiilor şi a exploziilor şi în controlul incendiilor şi al exploziilor
71335000 Studii tehnice
71356100 Servicii de control tehnic
71356200 Servicii de asistenţă tehnică
71600000 Servicii de testare, analiză şi consultanţă tehnică
79314000 Studiu de fezabilitate
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Servicii de proiectare şi asistenţă tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investitii „Centrul Sportiv Stadionul Tineretului” conform Temei de proiectare si Anexei la tema de proiectare.