Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 210152-2021
Submission deadline has been amended by:  395728-2021
Magyarország-Debrecen: Tereprendezési munkák
2021/S 082-210152
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
A Tócóvölgyi Extrémsport park kialakítása
Hivatkozási szám: EKR000177522021
II.1.2)Fő CPV-kód
45112700 Tereprendezési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
A Tócóvölgyi Extrémsport park kialakítása”_vállalkozási szerződés
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
Érték áfa nélkül: 1.00 HUF
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45112711 Tereprendezési munkák parkokban
45212200 Sportlétesítmények kivitelezése
45223300 Parkolóhely, pihenőhely építése
45236110 Sportpálya terepegyengetése
77310000 Zöldterület-ültetési és -karbantartási szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A fejleszteni kívánt terület egy telken található a Jégcsarnok épületével (Hrsz.: 16477/27). A Jégcsarnok teljes területén belül a fejleszteni kívánt terület egy jól lehatárolható, 7 600 m2 nagyságú terület. A fejlesztés során várhatóan 1380 db cserje és 20 db parkfa kerül elültetésre, valamint 1145 m2 fűfelület felújítása valósul meg. Parki berendezések között szerepel 2 db új pad telepítése, 5 db hulladékgyűjtő, 12 db kandeláber, 8 db kerékpártámasz, 1 db elsősegélyhívó pont létrehozása.
Az Extrémsport park strukturális felépítését tekintve az egyes pályarészek nem éles határral elkülönülten, hanem szerves egységben, komplex egységet alkotva jelennek meg, a különböző pályák részei három nehézségi fokozatban - kezdő, haladó és profi szinten - egyaránt használhatóak. A sportpark által kiszolgálni kívánt sportágak közé tartozik a BMX, triál, dirtjump, gördeszka, görkorcsolya, valamint a roller. A sportoláshoz magas minőségű egybefüggő simított beton burkolatok készítése szükséges összesen 2685 m2-en, 15cm vastagságú C35/45, W8 hidrotechnikai és F150 fagyállóságú, kissé képlékeny kavicsbetonból megépítve, melyből 83 m2 ferdén és ívesen kialakított, kézi simítással készített betonfelület.
A Jégcsarnok telkén belül, jelenleg kihasználatlan területen körülbelül 3310 m2 sportolásra és aktív rekreációs tevékenységekre alkalmas burkolt felület jön létre.
Az Extrémsport park részeként, egy kiszolgáló funkciókat magába foglaló 37,97 m2-en konténerépítmény kerül megépítésre. A konténerépítmény földszintes kialakítású. Az épület földszintjén kaptak helyet az öltözők, a mosdóblokk, a shop illetve az ehhez kapcsolódó raktár. A shop területe több funkciót is kiszolgálhat: információs pont, sporteszköz-javító és kölcsönző, ügyintéző pont, sporteszköz árusítás, illetve büfé funkciót is betölthet.
A bejáratot követő univerzális, minden szakág számára megfelelő terület az alapok és a kezdő lépések elsajátítására kiépített pályarész az úgynevezett „Pláza”, amely nagy összefüggő, sík burkolt felületekkel és változatos, lépcsőzetes kialakítással egyaránt rendelkezik. A Pláza klasszikus közterület jelleget idéz meg, ahol a gyerekek és a kezdők síkfelületen gyakorolhatnak, ugyanakkor a terület fogadó- és közösségi tereként is értelmezhető. A profiknak szánt gördeszkás rész úgynevezett „pool” típusú pálya, vagyis egy süllyesztett íves kialakítású beton medence.
Az Extrémsport park másik nagy egységét képezi a kerékpárosok részérre kiépített bringa park, mely további három pályatípusra osztható, a triál, a BMX és a pumpa pályára. A triál pályarész fix és mobil triál elemeket egyaránt tartalmaz, valamint a változatos terepalakítás tovább növeli a használhatóságát. A pumpa, illetve a triál pálya kialakítása burkolt felületeket nem igényel.
A BMX pálya esetében az elemek 36 x 22 m területre optimalizáltak az érvényben levő EN 14974:2019 szabvány szerint. Alapvető feltétel a Magyar Kerékpáros Szövetség (MKSZ) és a Nemzetközi Kerékpáros szövetség (UCI) szabályzatában szereplő irányelveknek való megfelelőség. A felhasznált elemek az MKSZ által is támogatott OrangeRamp XXL elemek. Az elemek méretei, geometriai kialakítása a megfelel a jelenlegi hazai és nemzetközi BMX sportolók igényeinek. A BMX pálya alkalmas országos vagy akár nemzetközi versenyek megrendezésére.
Ajánlatkérő felhívja a T. Ajánlattevők figyelmét, hogy ha a felhívás, vagy a rendelkezésre bocsátott dokumentáció meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást tartalmaznak, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és akár szerepel a megnevezés mellett, akár nem, azokkal ajánlatkérő - a Kbt. 58. § (4) bekezdésében hivatkozott 321/2015. (X.30.) Kormányrendelet 46. § (3) bekezdése alapján - egyenértékű megajánlásokat elfogad. Az egyenértékűség igazolása tekintetében a 321/2015. (X.30.) Kormányrendelet 46. § (4)-(6) bekezdései az irányadóak.
A további információkat, a részletes feladatleírást, az ajánlatkérő elvárásait, egyéb információkat a további közbeszerzési dokumentumok részletezik.