Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
För utförande av E6.20 Hisingsleden, södra delen, Björlandamotet, inom Göteborgs Stad, Västra Götalands län
Referensnummer: KOM-405021
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod45000000 Anläggningsarbete
II.1.4)Kort beskrivning:
Totalentreprenad av Björlandamotet utmed Hisingsleden.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)45000000 Anläggningsarbete
45221111 Byggnation av vägbro
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: