Dienstleistungen - 211133-2019
Rumänien-Satu Mare: Schneeräumung
2019/S 088-211133
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord-cadru de servicii pe 4 loturi „Întreținere curentă pe timp de iarnă a drumurilor județene (noiembrie 2019–martie 2023)”
Referenznummer der Bekanntmachung: 3/2019
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90620000 Schneeräumung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord-cadru de servicii pe 4 loturi „Intretinere curenta pe timp de iarna a drumurilor judetene (noiembrie 2019–martie 2023)”, constand in urmatoarele categorii de servicii:
1) Imprastiere manuala material antiderapant din gramezi (cuprinde procurarea materialului derapant, transportul si depozitarea in gramezi si imprastierea acestuia pe sectoarele de drum periculoase);
2) Imprastiere mecanizata material antiderapant (cuprinde procurarea materialului antiderapant, incarcarea din depozit si imprastierea mecanizata a acestuia);
3) Imprastiere mecanizata sare (cuprinde procurarea materialului (sare), incarcarea din depozit si imprastierea mecanizata a acestuia);
4) Curatare mecanizata a zapezii cu autofreza;
5) Curatare mecanizata a zapezii cu alte utilaje (autogreder, greder semipurtat, autocamion cu lama, buldoexcavator etc.);
6) Curatare manuala a zapezii (cuprinde curatarea manuala in zonele in care nu se poate actiona mecanizat — poduri, podete, [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 4
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 4
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Lotul IV (zona Oaş)
Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Lista drumurilor cuprinse în lot se regaseşte în Anexa 1.4 la caietul de sarcini
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 933 963,76 RON.
Lotul I (zona Carei–Tăşnad)
Los-Nr.: 1
Lista drumurilor cuprinse în lot se regaseşte în Anexa 1.1 la caietul de sarcini.
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 929 437,41 RON.
Lotul II (zona Supur)
Los-Nr.: 2
Lista drumurilor cuprinse în lot se regaseşte în Anexa 1.2 la caietul de sarcini.
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 746 686,52 RON.
Lotul III (zona Satu Mare)
Los-Nr.: 3
Lista drumurilor cuprinse în lot se regaseşte în Anexa 1.3 la caietul de sarcini.
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 927 274,21 RON.