Direktiivi 2004/18/EY
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Kuvaus
II.1.1)Hankintaviranomaisen sopimukselle antama nimi:
Ennallistamisen edistämistä koskeva tekninen tuki biologista monimuotoisuutta koskevan EU:n strategian (vuoteen 2020 asti) yhteydessä
II.1.2)Sopimuksen tyyppi sekä toteutus-, toimitus- tai suorituspaikkaPalvelut
Palvelujen pääluokka nro 12: Arkkitehtipalvelut; tekniset suunnittelupalvelut ja tekniset kokonaispalvelut; kaupunkisuunnittelu- ja maisemasuunnittelupalvelut; edellisiin liittyvät tieteelliset ja tekniset konsulttipalvelut; tekniset testaus- ja analysointipalvelut
Pääasiallinen toteutus-, toimitus- tai suorituspaikka: ulkopuoliset palvelut.
NUTS-koodi
II.1.4)Tietoa puitejärjestelystä
II.1.5)Lyhyt kuvaus sopimuksesta tai hankinnasta (hankinnoista)
Sopimuksen avulla on tarkoitus määrittää erityyppiset ennallistamistyöt ja niihin panostavien sidosryhmien osallistujat, kuvata ennallistamisessa tehdyt panostukset työpaikkoihin, kasvuun ja ympäristöön sekä määrittää esteet ja rajoitteet alan kehittämisessä edelleen. Lisäksi sopimuksen avulla on tarkoitus määrittää, mitä voidaan tehdä EU:n tasolla ennallistamistöiden lisäämisen edistämiseksi, järjestää sidosryhmien työpaja sekä antaa suosituksia komissiolle.
II.1.6)Yhteinen hankintanimikkeistö (CPV)90700000 Ympäristöön liittyvät palvelut
II.2)Sopimuksen kattama määrä tai sopimuksen laajuus
II.2.1)Kokonaismäärä tai laajuus:
Yksi 15 kuukauden sopimus, jonka budjetti on 120 000–150 000 euroa.
Saadut tarjoukset, joissa ei noudateta ylärajaa, hylätään automaattisesti arviointimenettelystä. Alaraja on ohjeellinen.
Arvioitu arvo ilman alv:tä:
Vaihteluväli 120 000 ja 150 000 EUR
II.2.2)Tietoa lisähankintamahdollisuuksistaLisähankintamahdollisuudet: ei
Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Seirbhísí - 212399-2015
An t-amharc leacaithe
Bheilg, an-An Bhruiséil: Tacaíocht theicniúil maidir le cur chun cinn an athchóirithe i gcomhthéacs straitéis bhithéagsúlachta an AE go dtí 2020
2015/S 118-212399
Fógra conartha
Seirbhísí
II.1)Cur síos
II.1.1)Teideal tugtha don chonradh ag an údarás conarthachta:
Tacaíocht theicniúil maidir le cur chun cinn an athchóirithe i gcomhthéacs straitéis bhithéagsúlachta an AE go dtí 2020.
II.1.2)An cineál conartha agus láthair na n-oibreacha, láthair an tseachadta nó na feidhmíochta
Catagóir seirbhíse 12: Seirbhísí ailtireachta; seirbhísí innealtóireachta agus seirbhísí innealtóireachta comhtháite; seirbhísí pleanála uirbí agus innealtóireachta tírdhreacha; seirbhísí comhairliúcháin theicniúil agus eolaíoch gaolmhara; seirbhísí tástála teicniúla agus anailíse
Príomhláthair nó suíomh na n-oibreacha, láthair an tseachadta nó na feidhmíochta: 'Extra muros'.
Cód NUTS
II.1.4)Faisnéis faoin gcomhaontú creatlaí
II.1.5)Cur síos achomair ar an gconradh nó ar an gceannachán (ar na ceannacháin)
Na cineálacha éagsúla d'obair athchóirithe agus toghlaigh na bpáirtithe leasmhara a rannchuidíonn leo a shainaithint; cur síos a dhéanamh ar rannchuidiú an athchóirithe i dtaobh post, fáis agus an chomhshaoil; bacainní agus srianta ar fhorbairt bhreise ar an earnáil a shainaithint; an méid ar féidir é a dhéanamh ar leibhéal an AE a shainaithint chun tuilleadh obair athchóirithe a spreagadh; ceardlann páirtithe leasmhara a eagrú; moltaí a chur faoi bhráid an Choimisiúin.
II.1.6)Foclóir comhchoiteann an tsoláthair (CPV)
90700000 Environmental services
II.2)Méid nó raon feidhme an chonartha
II.2.1)Cainníocht nó raon iomlán:
Conradh aonair 15 mhí a bhfuil raon buiséid 120 000 EUR–150 000 EUR ag baint leis.
Déanfar aon tairiscintí a ghlacfar nach gcomhlíonann an uasteorainn a eisiamh go huathoibríoch ón nós imeachta measúnaithe. Is teorainn tháscach an teorainn íochtair.
Luach measta gan CBL san áireamh:
Raon: idir120 000 agus 150 000 EUR
II.2.2)Faisnéis faoi roghanna
Roghanna: níl
Direttiva 2004/18/CE
II.1)Descrizione
II.1.1)Denominazione conferita all'appalto dall'amministrazione aggiudicatrice:
Supporto tecnico in relazione alla promozione del ripristino nel contesto della strategia dell'UE sulla biodiversità fino al 2020.
II.1.2)Tipo di appalto e luogo di consegna o di esecuzioneServizi
Categoria di servizi n. 12: Servizi attinenti all’architettura e all’ingegneria, anche integrata; servizi attinenti all’urbanistica e alla paesaggistica; servizi affini di consulenza scientifica e tecnica; servizi di sperimentazione tecnica e analisi
Luogo principale di esecuzione dei lavori, di consegna delle forniture o di prestazione dei servizi: «extra muros».
Codice NUTS
II.1.4)Informazioni relative all'accordo quadro
II.1.5)Breve descrizione dell'appalto o degli acquisti
Identificare i diversi tipi di lavori di ripristino e i gruppi delle parti interessate che vi hanno contributo; descrivere il contributo del ripristino relativamente all'occupazione, alla crescita e all'ambiente; individuare ostacoli e vincoli all'ulteriore sviluppo del settore; individuare cosa si potrebbe fare a livello dell'UE per incoraggiare maggiori lavori di ripristino; organizzare un seminario delle parti interessate; formulare raccomandazioni alla Commissione.
II.1.6)Vocabolario comune per gli appalti (CPV)90700000 Servizi ambientali
II.2)Quantitativo o entità dell'appalto
II.2.1)Quantitativo o entità totale:
Contratto singolo di 15 mesi con un importo compreso tra 120 000 EUR e 150 000 EUR.
Qualsiasi offerta pervenuta che non rispetterà il limite massimo verrà automaticamente esclusa dalla procedura di valutazione. Il limite minimo è indicativo.
Valore stimato, IVA esclusa:
Valore: tra 120 000 e 150 000 EUR
II.2.2)OpzioniOpzioni: no