Építési beruházás - 213210-2021
Submission deadline has been amended by:  317654-2021
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2021/S 084-213210
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Kovács Katalin NKK Sp.akadémia terv. kiv.
Hivatkozási szám: EKR000294162021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Sportakadémia Velencei tónál történő létrehozására irányuló beruházás tervezési és generálkivitelezési feladatainak ellátása.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45210000 Magasépítési munka
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Kivitelezési feladat:
A beruházás Sukoró közigazgatási területén tervezett. A sportakadémia két épületből és szabadtéri létesítményekből áll, két fő funkciója: bentlakásos sportakadémia és sportrendezvény helyszín.
Az akadémia főépülete 19 160 m2 nettó alapterületű, pince+földszint+2 emeletes. Az alábbi funkciókból áll: uszoda és tornacsarnok, kollégiumi szállások, étterem és konferenciaterem, irodák, valamint ezeket kiszolgáló helyiségek. Az országos versenyek lebonyolítására alkalmas uszodában egy 10 pályás 50 méteres versenymedence, egy 15 méteres tanmedence és egy 250 fős fix lelátó kap helyet, melyt öltözők szolgálnak ki. Az uszodához kapcsolódóan wellness részleg kerül kialakításra finn- és infraszaunával, gőzkabinnal és pezsgőfürdővel. A multifunkciós tornacsarnok szabványos méretű kézilabda pálya és 250 fős mobil lelátó egyidejű befogadására alkalmas, avagy 2 darab kosár- vagy röplabda pálya alakítható ki sportparkettás felületén. Ebben a funkcionális egységben tervezett 1-1 darab 130–180 m2 alapterület közötti ergo-, cross-fit- és funkcionális terem, egy 300 m2-es kondicionáló terem, valamint 1 darab szabványos fallabda pálya is. Külterületi sportpályák: street workout pálya, egy 33x18 méteres strandkézilabda pálya, egy 400 méteres rekortán futópálya, egy 20x40 méteres műfüves labdarúgó pálya és 2 darab salak burkolatú szabványos teniszpálya, mely teljes lefedésű, fűthető mobil sátorral kerül kialakításra. A kollégiumi épületszárnyakban 3 szinten összesen 66 darab kollégiumi szoba tervezett, melyek közül 2 darab teljesen akadálymentesített, további 14 darab pedig kerekesszékes sportolók elhelyezésére alkalmas. Az épülettömegeket összekötő földszintes közlekedőterekhez belső kertes átrium, közösségi- és klubhelyiségek, egy tanterem, valamint önálló étkező kapcsolódik. A főépületben 3 darab felvonó megvalósítása tervezett.
A létesítményben egy 200 fős mobilfallal kettéválasztható étkező, és az azt kiszolgáló 400 adagos főzőkonyha kapott helyet, továbbá egy 200 fős szeparálható konferenciaterem is helyet kapott.
Az akadémia részeként tervezett egy pince+földszintes, 7 925 m2 alapterületű épület, mely fedett tesztpályaként és mérési központként, valamint kajak-kenu és evezős hajótárolóként funkcionál. ebben az épületben található egy 150x11 méteres tanpálya, valamint egy 3 soros ellenáramoltatott tanmedence, valamint 745 m2-en hajótárolási lehetőség.
A megmaradó erdősávokban (telekhatár mentén és partmenti részek) kivágva az elvadult, elhalt növényzetet és sarjakat, a kikerülő hulladékot el kell szállítani, a terepet helyszíni felmérés szerinti termőföldszállítás után ki kell egyenlíteni, megfelelően tömöríteni, majd ezt követően gyepesítéssel (~20 000 m2), évelő (5000 m2) és cserje (15 000 m2) telepítésével kell rendezni. Továbbá 3900 m2-en kerül elültetésre díszcserje, évelő növény és 93 300 m2-en valósul meg gyepesítés talajelőkészítéssel. Területrendezés összesen 137 200 m2, amelyen az alábbiak szerint sportpálya építés is megvalósul:
— Műfüves labdarúgópálya kialakítása 20 x 40 kifutóval: 22 x 42 m) méteres méretben
— Futópálya kialakítása öntött gumi burkolattal (EPDM; rekortán)
— Teniszpálya kialakítása salak burkolattal, 2x 10,97 x 23,77 méteres méretben, hátsó- és oldal kifutókkal (18 x 36 m),
— Cross fittness pálya kialakítása öntött gumi burkolattal (EPDM; rekortán)
— Kosárlabda pálya kialakítása öntött gumi burkolattal (EPDM; rekortán) 15 x 28 méteres játéktérrel, hátsó- és oldalsó kifutóval
A beruházás területén 235 db személygépjármű, 4 db busz parkolóhely és kiszolgáló útjainak megépítése valósul meg. Az összesen tervezett aszfaltozott terület: 11 000 m2, térkövezett felület: 45 200 m2, zöldfelület pedig: 93 500 m2. A verespálya mentén 4 db új vízi úszómű épül.
Főbb mennyiségek:
Cölöpalapozás: 3190 m3
— betonozás: 10 550 m3
— zsaluzás: 28 000 m2
— betonacél szerelés: 1180 t
— vakolás: 24 300 m2
— belső festés: 54 500 m2
— hidegburkolat készítése: 14 525 m2
— műgyanta burkolat készítése: 4450 m2
— homlokzati hőszigetelés: 4500 m2
— padlószigetelés: 24 200 m2
— zöldtető és/vagy tetőkert: 2400 m2
— medencék összes vízfelülete: 3074 m2 (úszómedence vízfelület: 1250 m2, tanmedence vízfelület: 90 m2, pezsgőmedence vízfelület: 12 m2, merülő medence vízfelület: 7 m2, kajak-kenu medence vízfelület: 1650 m2, kajak-kenu tanmedence vízfelület: 64,5 m2)
Tervezési feladat:
— jóváhagyási terv alapján az engedélyezési tervdokumentáció elkészítése és a végleges építési engedély megszerzése,
— az építési engedélyezési terv, végleges építési engedély alapján a kiviteli tervdokumentáció elkészítése (árazott és árazatlan, tételes költségvetéssel, beépített bútorozással és beépített berendezéssel, mobiliákkal), a magyar műszaki előírások betartása mellett, a mindenkor érvényben, hatályban lévő jogszabályok, rendeletek, előírások tartalmi és formai követelményeinek, elvárásainak megfelelően,
— tervezői művezetés biztosítása (felmerülő díjakat és költségeket a vállalkozói díj kivitelezésre vonatkozó díjrésze mint átalánydíj tartalmazza)
Szállítandó tervek mennyisége: 3 példányban papír alapon, magyar nyelven és .pdf/A; pdf; pla illetve .dwg formátumban 3 példányban CD/DVD lemezen. Ajánlatkérő szakaszos tervszolgáltatásra lehetőséget biztosít a szerződés tervezete szerint.
További információt a közbeszerzési dokumentum tartalmaz.