België-Brussel: Ondersteuning bij het voorbereidende werk voor maatregelen voor ecologisch ontwerp en energie-etikettering, met inbegrip van bandenetikettering en het Energy Star-etiketteringsprogramma
2016/S 121-214277
Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Ondersteuning bij het voorbereidende werk voor maatregelen voor ecologisch ontwerp en energie-etikettering, met inbegrip van bandenetikettering en het Energy Star-etiketteringsprogramma.
Referentienummer: ENER/C3/2016-537-02.
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie73200000 Advies inzake onderzoek en ontwikkeling
II.1.4)Korte beschrijving:
Artikel 18 van Richtlijn 2009/125/EG van het Europees Parlement en de Raad bepaalt dat „de Commissie er zorg voor draagt dat zij bij de uitvoering van haar activiteiten ten aanzien van iedere uitvoeringsmaatregel oog heeft voor een evenwichtige deelname van vertegenwoordigers van de lidstaten en alle belanghebbende partijen van die productgroep zoals het bedrijfsleven, met inbegrip van kleine en middelgrote ondernemingen, de ambachtelijke industrie, handelaars, kleinhandelaars, importeurs, milieuorganisaties en consumentenorganisaties”.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 600 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: ja
Inschrijvingen mogen worden ingediend voor alle percelen
II.2)Beschrijving
II.2.1)Benaming:
Consumenten-ngo's: vertegenwoordiging van belanghebbenden
Perceel nr.: 1
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)73200000 Advies inzake onderzoek en ontwikkeling
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
De doelstelling van de opdracht is verzekeren dat de standpunten van Europese consumentenorganisaties, gedurende een periode van 3 jaar vanaf de inwerkingtreding van de overeenkomst, goed vertegenwoordigd worden tijdens het voorbereidende proces voor uitvoeringsmaatregelen en de herzieningen ervan in het kader van de Richtlijn ecologisch ontwerp en energie-etikettering, met inbegrip van de beoordeling van vrijwillige overeenkomsten tijdens de onderzoeksfase, het Overlegforum ecologisch ontwerp en, indien nodig, daarna. Dit omvat eveneens de voorbereidings- en herzieningsprocessen van aanverwante beleidsinstrumenten, met name de Verordening inzake bandenetikettering en het Energy Star-programma. Ten slotte moet de opdracht ervoor zorgen dat de consumenten-ngo's, die het dichtst bij de consumenten en burgers staan, geschikte en op maat gemaakte informatie aan deze doelgroepen verstrekken over specifieke EU-beleidsmaatregelen met betrekking tot de energie-efficiëntie van producten en de bijbehorende voor- en nadelen.
Milieu-ngo's: vertegenwoordiging van belanghebbenden
Perceel nr.: 2
De doelstelling van de opdracht is verzekeren dat de standpunten van milieu-ngo's, gedurende een periode van 3 jaar vanaf de inwerkingtreding van de overeenkomst, goed vertegenwoordigd worden tijdens het voorbereidende proces voor uitvoeringsmaatregelen en de herzieningen ervan in het kader van de Richtlijn ecologisch ontwerp en energie-etikettering, met inbegrip van de beoordeling van vrijwillige overeenkomsten tijdens de onderzoeksfase, het Overlegforum ecologisch ontwerp en, indien nodig, daarna. Dit omvat eveneens de voorbereidings- en herzieningsprocessen van aanverwante beleidsinstrumenten, met name de Verordening inzake bandenetikettering en het Energy Star-programma. Ten slotte moet de opdracht ervoor zorgen dat de milieu-ngo's, die het dichtst bij de consumenten en burgers staan, geschikte en op maat gemaakte informatie aan deze doelgroepen verstrekken over specifieke EU-beleidsmaatregelen met betrekking tot de energie-efficiëntie van producten en de bijbehorende voor- en nadelen.