II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Furnizare de Materiale sanitare specifice blocului operator
Referenznummer der Bekanntmachung: 29/13624359/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33162100 OP-Ausrüstung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Autoritatea contractantă dorește încheierea unui Acord-cadru sau a mai multor Acorduri-cadru, cu un singur operator economic, pe o perioadă de 24 de luni.
Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clărificări în a 11 a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 17 526 992.00 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 32
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 32
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 23
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141121 Chirurgische Suturen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
FIR POLIPROPILENA compus din:
23.1 FIR POLIPROPILENA 1, AC ROTUND TAPER CUT 36MM-40MM, CURBURA AC ½,LUNGIMEA FIRULUI 75 CM,
23.2 FIR POLIPROPILENA 0, AC ROTUND TAPER CUT 30, CURBURA AC ½,LUNGIMEA FIRULUI 75 CM,
23.3 FIR POLIPROPILENA 2/0 ,AC TRIUNGHIULAR DE PRECIZIE 22MM-26MM, CURBURA AC 3/8 ,LUNGIMEA FIRURLUI 75 CM,
23.4 FIR POLIPROPILENA 3/0 ,AC TRIUNGHIULAR DE PRECIZIE 19MM, CURBURA AC 3/8 ,LUNGIMEA FIRURLUI 75 CM,
23.5 FIR POLIPROPILENA 4/0 ,AC TRIUNGHIULAR DE PRECIZIE 16MM, CURBURA AC 3/8 ,LUNGIMEA FIRURLUI 90 CM,
23.6 FIR POLIPROPILENA 5/0 ,AC TRIUNGHIULAR DE PRECIZIE 13MM-16MM, CURBURA AC 3/8 ,LUNGIMEA FIRURLUI 75 CM,
23.7 FIR POLIPROPILENA 5/0 ,AC DUBLU ARMAT,AC ROTUND TAPERCUT 13MM-16MM, CURBURA AC 1/2 ,LUNGIMEA FIRURLUI 75 CM,
23.8 FIR POLIPROPILENA 6/0 ,AC DUBLU ARMAT,AC ROTUND TAPERCUT 13MM, CURBURA AC 1/2 ,LUNGIMEA FIRURLUI 75 CM,
23.9 FIR POLIPROPILENA 8/0 ,AC DUBLU ARMAT,AC ROTUND TAPERCUT 8MM, CURBURA AC 3/8,LUNGIMEA FIRURLUI 60 CM,
23.10 FIR POLIPROPILENA 9/0 ,,AC ROTUND TAPER POINT 6,5MM, CURBURA AC 3/8 ,LUNGIMEA FIRURLUI 15CM,
conform Anexei 1 la Caietul de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
FIR POLIGLACTIN ANTIBACTERIAN MULTIFILAMENT
Los-Nr.: 20
FIR POLIGLACTIN ANTIBACTERIAN MULTIFILAMENT compus din:
20.1 FIR POLIGLACTIN ANTIBACTERIAN MULTIFILAMENT 2/0, AC ROTUND TAPER CUT 22MM-26MM, CURBURA ½ , LUNGIME FIR 70CM,
20.2 FIR POLIGLACTIN ANTIBACTERIAN MULTIFILAMENT 2/0, AC TRIUNGHIULAR DE PRECIZIE 24MM- 26MM, CURBUR3/8 , LUNGIME FIR 70CM,
20.3 FIR POLIGLACTIN ANTIBACTERIAN MULTIFILAMENT 3/0, AC TRIUNGHIULAR DE PRECIZIE 16MM-19MM, CURBURA AC 3/8 , LUNGIME FIR 70CM,
20.4 FIR POLIGLACTIN ANTIBACTERIAN MULTIFILAMENT 3/0, AC ROTUND TAPER CUT 17MM, CURBURA ½ , LUNGIME FIR 70CM,
20.5 FIR POLIGLACTIN ANTIBACTERIAN MULTIFILAMENT 4/0, AC ROTUND TAPER POINT APLATIZAT, 13MM, CURBURA ½ , LUNGIME FIR 70CM,
20.6 FIR POLIGLACTIN ANTIBACTERIAN MULTIFILAMENT 4/0, AC TRIUNGHIULAR DE PRECIZIE 19 MM, CURBURA AC 3/8 , LUNGIME FIR 70CM,
20.7 FIR POLIGLACTIN ANTIBACTERIAN MULTIFILAMENT 5/0, AC ROTUND TAPER POINT , 13MM, CURBURA ½ , LUNGIME FIR 70CM,
20.8 FIR POLIGLACTIN ANTIBACTERIAN MULTIFILAMENT 5/0, AC TRIUNGHIULAR DE PRECIZIE 16-17 MM, CURBURA AC 3/8 , LUNGIME FIR 45-70CM,
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 11
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39518200 Operationslaken
SET ARTROSCOPIE UMAR conform Anexei 1 la Caietul de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 30
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33162100 OP-Ausrüstung
VISCOELASTICE compus din:
30.1 Provisc 0,85 ml,
33.2 Viscoat 0,5 ml,
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 29
SOLUTII POLISALINE compus din:
29.1 BSS 500ml,
29.2 BSS BAG 500ml,
STAPLER PENTRU FIXAREA PLASEI ÎN TRATAMENTUL LAPAROSCOPIC AL HERNIILOR INGHINALE
Los-Nr.: 7
STAPLER PENTRU FIXAREA PLASEI ÎN TRATAMENTUL LAPAROSCOPIC AL HERNIILOR INGHINALE conform Anexei 1 la Caietul de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 14
SET SOLD RANFORSAT conform Anexei 1 la Caietul de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 18
FIR MATASE MULTIFILAMENT compus din:
18.1 FIR MATASE MULTIFILAMENT 2/0, AC TRIUNGHIULAR , CURBURA DE 3/8 ,AC 30MM , LUNGIME FIR 75 CM,
18.2 FIR MATASE MULTIFILAMENT 2/0 , AC TRIUNGHIULAR DE PRECIZIE, CURBURA 3/8 , AC 24MM, LUNGIME FIR 75 ,
18.3 FIR MATASE MULTIFILAMENT 2/0 , AC ROTUND TAPER POINT APLATIZAT, CURBURA 1/2 , AC 26MM, LUNGIME FIR 75 CM,
18.4 FIR MATASE MULTIFILAMENT 0 , AC TRIUNGHIULAR DE PRECIZIE, CURBURA 3/8 , AC 30MM, LUNGIME FIR 75 CM,
18.5 FIR MATASE MULTIFILAMENT 0 CU AC ROTUND TAPER POINT APLATIZAT , CURBURA ½ , AC 31 MM, LUNGIME FIR 75 CM,
18.6 FIR MATASE MULTIFILAMENT 1 . AC ROTUND TAPER POINT ,CURBURA ½ ,DIMENSIUNE AC 36MM – 40MM, LUNGIME FIR 75 CM,
18.7 FIR MATASE MULTIFILAMENT 1 , AC TRIUNGHIULAR DE PRECIZIE ,CURBURA 3/8 ,DIMENSIUNE AC 36MM- 40MM, LUNGIME FIR 75 CM,
18.8 FIR MATASE MULTIFILAMENT 2, AC ROTUND TAPER POINT ,CURBURA ½ ,DIMENSIUNE AC 40MM, LUNGIME FIR 75 CM,
18.9 FIR MATASE MULTIFILAMENT 2, AC TRIUNGHIULAR DE PRECIZIE ,CURBURA 3/8 ,DIMENSIUNE AC 36MM, LUNGIME FIR 75 CM,
Caseta 25+ Total Plus combined procedure pack Constellation Vision System 10.000 cpm
Los-Nr.: 31
Caseta 25+ Total Plus combined procedure pack Constellation Vision System 10.000 cpm conform Anexei 1 la Caietul de sarcini.
FIR POLIDIOXANONA MONOFILAMENT ANTIBACTERIAN
Los-Nr.: 21
FIR POLIDIOXANONA MONOFILAMENT ANTIBACTERIAN compus din:
21.1 FIR POLIDIOXANONA MONOFILAMENT ANTIBACTERIAN 1 LOOP,AC ROTUND TAPER POINT 40MM,CURBURA AC ½ ,LUNGIMEA FIRULUI 150CM,
21.1 FIR POLIDIOXANONA MONOFILAMENT ANTIBACTERIAN 3/0 , AC ROTUND TAPER POINT 26MM-28MM, CURBURA ½, LUNGIMEA FIRULUI 70 CM,
21.1 FIR POLIDIOXANONA MONOFILAMENT ANTIBACTERIAN 4/0 , AC ROTUND TAPER POINT 26MM, CURBURA ½, LUNGIMEA FIRULUI 70 CM,
21.1 FIR POLIDIOXANONA MONOFILAMENT ANTIBACTERIAN 5/0 , AC ROTUND TAPER POINT APLATIZAT 17 MM, CURBURA ½, LUNGIMEA FIRULUI 70 CM,
21.1 FIR POLIDIOXANONA MONOFILAMENT ANTIBACTERIAN 6/0 , AC ROTUND TAPER POINT 13 MM, CURBURA ½, LUNGIMEA FIRULUI 70 CM,
FIR POLIGLECAPRONE ANTIBACTERIAN MONOFILAMENT
Los-Nr.: 22
FIR POLIGLECAPRONE ANTIBACTERIAN MONOFILAMENT compus din:
22.1 FIR POLIGLECAPRONE ANTIBACTERIAN MONOFILAMENT 2/0, AC TRIUNGHIULAR DE PRECIZIE ,22 MM, CURBURA 1/2 , LUNGIMEA FIRULUI 70 CM, INCOLOR,
22.2 FIR POLIGLECAPRONE ANTIBACTERIAN MONOFILAMENT 3/0, AC TRIUNGHIULAR DE PRECIZIE ,19 MM, CURBURA 3/8 , LUNGIMEA FIRULUI 70 CM, INCOLOR,
22.3 FIR POLIGLECAPRONE ANTIBACTERIAN MONOFILAMENT 4/0, AC TRIUNGHIULAR DE PRECIZIE ,17 MM-19 MM, CURBURA 3/8;1/2,LUNGIMEA FIRULUI 70 CM,INCOLOR,
22.4 FIR POLIGLECAPRONE ANTIBACTERIAN MONOFILAMENT 5/0, AC TRIUNGHIULAR DE PRECIZIE ,16 MM-19 MM, CURBURA 3/8 , LUNGIMEA FIRULUI 70 CM,INCOLOR,
SUTURĂ ÎN CHIRURGIA LAPAROSCOPICĂ
Los-Nr.: 5
SUTURĂ ÎN CHIRURGIA LAPAROSCOPICĂ compus din:
5.1 APARAT DE SUTURĂ ÎN CHIRURGIA LAPAROSCOPICĂ,
5.2 FIRE SUTURĂ PENTRU APARAT DE SUTURĂ ÎN CHIRURGIA LAPAROSCOPICĂ 2/0 • Rezerva de unica folosinta, cu fir sutura matase sau polipropilena, pentru dispozitiv de sutura si innodare laparoscopica, reincarcabil. Rezerva este prevazuta cu un ac drept de minim 19 mm si un fir de sutura din matase sau polipropilena impletita si acoperita, neresorbabila, cu grosimea 2/0 lungimea de minim 18 cm.
5.3 FIRE SUTURĂ PENTRU APARAT DE SUTURĂ ÎN CHIRURGIA LAPAROSCOPICĂ 0 • Rezerva de unica folosinta, cu fir sutura matase sau polipropilena, pentru dispozitiv de sutura si innodare laparoscopica, reincarcabil. Rezerva este prevazuta cu un ac drept de minim 19 mm si un fir de sutura din matase sau polipropilena impletita si acoperita, neresorbabila, cu grosimea 0 lungimea de minim 18 cm.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
PENSĂ LIGASURE compus din:
6.1 PENSĂ LIGASURE CHIRURGIE LAPAROSCOPICĂ,
6.2 PENSĂ LIGASURE CHIRURGIE DESCHISĂ,
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 27
SEGMENT ANTERIOR 1 compus din:
27.1 Capison phaco 0.9 mm (Sleeve 2,2 mm),
27.2 Varf irigatie aspiratie cu cap polimeric,
27.3 Varf mini tip 45* Kelman, 0.9mm,
27.4 Vitreotom compatibil aparat Constellation 25 Ga,
27.5 Vitreotom Centurion 23 G,
27.6 Vitreotom Infiniti 23 GA,
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 10
SET ARTROSCOPIE GENUNCHI conform Anexei 1 la Caietul de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 24
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39241100 Messer
Set aspiratie YANKAUER conform Anexei 1 la Caietul de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 13
SET IZOLARE VERTICALA conform Anexei 1 la Caietul de sarcini.
FIR POLIESTER MULTIFILAMENT
Los-Nr.: 19
FIR POLIESTER MULTIFILAMENT compus din:
19.1 FIR POLIESTER MULTIFILAMENT 2/0,FARA AC , LUNGIMEA FIRULUI 70 CM,
19.2 FIR POLIESTER MULTIFILAMENT 0,FARA AC , LUNGIMEA FIRULUI 70 CM,
19.3 FIR POLIESTER MULTIFILAMENT 1,FARA AC , LUNGIMEA FIRULUI 70 CM,
19.4 FIR POLIESTER MULTIFILAMENT 2,FARA AC , LUNGIMEA FIRULUI 70 CM,
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
CUTTER LINIAR compus din:
4.1 CUTTER LINIAR CU LUNGIMEA DE 55 mm cu 6 randuri de agrafe
4.2 REZERVA UNIVERSALA PENTRU CUTTER LINEAR 55 MM CU 6 RANDURI DE AGRAFE
4.3 CUTTER LINIAR CU LUNGIMEA DE 75 mm cu 6 randuri de agrafe
4.4 REZERVA UNIVERSALA PENTRU CUTTER LINEAR 75 MM CU 6 RANDURI DE AGRAFE
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 28
SEGMENT ANTERIOR 2 compus din:
28.1 Caseta pol anterior Constellation cu sleeve 2.75 mm,
28.2 Caseta Infiniti Intrepid,
28.3 Caseta Centurion,
SET UNIVERSAL CU ORIFICIU PATRAT - ORL
Los-Nr.: 17
SET UNIVERSAL CU ORIFICIU PATRAT - ORL conform Anexei 1 la Caietul de sarcini.
SET EXTREMITATI, RANFORSAT
Los-Nr.: 12
SET EXTREMITATI, RANFORSAT conform Anexei 1 la Caietul de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 15
SETURI UROLOGIE conform Anexei 1 la Caietul de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 16
SET NEFROSCOPIE conform Anexei 1 la Caietul de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 26
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141114 Verbandmull
Comprese nesterile compuse din:
26.1 Comprese abdominabile absorbante nesterile cu fir detectabil cu raze "X", 10x10 ,
26.1 Comprese abdominabile absorbante nesterile 10x10 ,
26.1 Comprese abdominabile absorbante nesterile 5x5 ,
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 32
PROCEDURA COMBINATA 2 compus din:
32.1 Dispozitiv injectare / extractie silicon (VFC),
32.1 Creion endodiatermie 25 Ga,
32.1 Pensa forceps 25 Ga Endgrasping,
32.1 Pensa membrana limitanta interna ILM 25 Ga,
32.1 Fibra optica tip candelabru cu RFID,
STAPLER CUTTER LINEAR DE 40 MM
Los-Nr.: 2
STAPLER CUTTER LINEAR DE 40 MM compus din:
2.1STAPLER CUTTER LINEAR DE 40 MM CU CAP CURBAT PENTRU REZECTIE JOASA,
2.2 REZERVA ALBASTRA PENTRU STAPLER CUTTER LINEAR CU CAP CURBAT,
2.3 REZERVA VERDE PENTRU STAPLER CUTTER LINEAR CU CAP CURBAT,
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
STAPLER CIRCULAR compus din:
1.1 STAPLER CIRCULAR CU DIAMETRUL 32-34 MM PENTRU ANASTOMOZE CIRCULARE,
1.2 STAPLER CIRCULAR CU DIAMETRUL 28-30 MM PENTRU ANASTOMOZE CIRCULARE,
1.3 STAPLER CIRCULAR CU DIAMETRUL 25-26 MM PENTRU ANASTOMOZE CIRCULARE,
conform Anexei 1 la Caietul de Sarcini.
Tub de dren ventral silicon
Los-Nr.: 25
Tub de dren ventral silicon conform Anexei 1 la Caietul de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8
PENSE SIGILARE VASCULARE compude din:
8.1 PENSE ENSEAL CHIRURGIE LAPAROSCOPICĂ,
8.2 PENSE ENSEAL CHIRURGIE DESCHISĂ,
8.3 PENSĂ TIP HARMONIC PENTRU CHIRURGIA TIROIDEI,
CAMPURI CHIRURGICALE STERILE – CHIRURGIE GENERALA
Los-Nr.: 9
CAMPURI CHIRURGICALE STERILE – CHIRURGIE GENERALA conform Anexei 1 la Caietul de sarcini.
STAPLER CIRCULAR PENTRU CHIRURGIA HEMOROIZILOR
Los-Nr.: 3
STAPLER CIRCULAR PENTRU CHIRURGIA HEMOROIZILOR conform Anexei 1 la Caietul de sarcini.