Építési beruházás - 217173-2022
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2022/S 081-217173
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Dunavarsány isk. bővítés 8 tanteremmel
Hivatkozási szám: EKR001334782021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Dunavarsány, Árpád Fejedelem Általános Iskola - oktatási épület - bővítése 8 osztállyal
Beépített alapterület - 4342,47 m2
Tervezett tanulói létszám max. 256 fő, dolgozói létszám max. 33 fő.
Tervezet tanterem és/vagy oktatóterem és/vagy szaktanterem és/vagy csoportterem száma: 14 db
Kialakított parkolószám 74 db (ebből 6 db K+R parkoló közterületen valósítandó meg.)
Kerékpártárolók száma: 72 db
Teljes nettó alapterület 5523,3 m2
Tetőtér beépített része 115,46 m2
tornaterem nettó területe 1020,13 m2
oktatási területek nettó 953,99 m2
tanári területek nettó 177,19 m2
konyha és étkező területek nettó 469,68 m2
kültéri sportpálya terület 1716,27 m2
A telken kívül infrastruktúrafejlesztés nem része a vállalásnak, kivétel ez alól a dél-keleti és dél-nyugati és észak-nyugati telekhatár mentén lévő utak kiépítése, és az északon húzódó magasfeszültségű légkábel kiváltása és az iskola ellátásához szükséges közmű infrastruktúra fejlesztés.
A tervezett épület sík terepen fekszik, szabadonálló beépítésű, földszintes + emelet + tetőtér kialakítású. Főbb terei:
- két szintes oktatási szárny 2db
- aula (két szint magas, galériás)
- tornacsarnok (22,3x45x7,5 m a legszűkebb részeken, tehát kézilabda pálya fogadására alkalmas)
- öltözők
- konyha-étkező
- folyosók, egyéb kiszolgáló terek
Tartószerkezeti rendszere: vasbeton pillérvázas épület.
Az épületek hagyományos fa fedélszékes magastetős kialakításúak, a tornaterem nagy fesztávolságú fedését rétegelt/ragasztott(20/150) 22,3 m fesztávolságú tartókkal támasztjuk meg.
A pillérek alatt 1,4 x 1,4 és 1,8 x 1,8 m-es markolt négyzet pontalap található. Pontalapokat 25-30 cm vastag kétrétegű vasalással ellátott vasbeton padlólemez köti össze. A lépcsők monolit vb szerkezetűek.
Az összes hagyományos szerkezetű magastető a tornacsarnok speciális tetőszerkezetén kívül: 2227,73 m2 alapterületen van, összes lapostető: 797,76 m2 alapterületen van. Az épület akadálymentesített, ennek keretében egy személyfelvonó kivitelezése is megvalósul.
Az épület szükséges hőenergiát levegő-víz üzemű hőszivattyúk és gáztüzelésű kondenzációs falikazánok együttesével biztosítjuk. A használati melegvíztermelés hőigényét kizárólagosan a falikazánokkal állítjuk elő. A kétfűtési rendszer bivalens üzemben tud dolgozni, azaz egy adott külső hőmérséklet felett az épület fűtését a hőszivattyús üzemről látjuk el. A két tantermi szárny 1-1db önálló keresztáramú hővisszanyerős, fűtő-hűtő kaloriferes, központi légkezelőt kap. Az öltözők, az aula az ebédlő a külön-külön 1db keresztáramú hővisszanyerős, fűtő-hűtő kaloriferes, központi légkezelőt kap, a konyhatechnológia és a tornaterem 1-1 db közvetítő közeges hővisszanyerős, fűtő-hűtő kaloriferes, osztott légkezelőt kap.
Összes beépített villamos teljesítmény: 418 kW, Egyidejű teljesítmény: 292,6 kW. Az épületre 50 kVA HMKE (Háztartási méretű kiserőmű) mértékű napelemes rendszer kerül telepítésre.
A kert kialakítása tájépítész tervek szerint történik, sport és játszó terekkel tagolt burkolt és zöld udvarrészekkel egyaránt.
aszfalt burkolat - 1909,01 m2
térkő burkolat - 2355,39 m2
öntött gumi sportburkolat - 1 100 m2
kavics burkolat (kavics ráccsal) - 749,56 m2
játszótéri és sportburkolat (gumiörleményes burkolat, szín 1) 691,21 m2
játszótéri burkolat (gumiörleményes burkolat, szín 2) 289,73 m2
fa kivágás - 91 dbcserje - 1060 m2gyepfelület - 12784,63 m2
9 egységbe rendezett modern sport és játszótéri eszközök ebből 1 db nagy játszótéri elem.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45210000 Magasépítési munka
45214200 Iskolaépületek kivitelezése
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
II.2.4.) Nyertes Ajánlattevő feladata a dokumentációban meghatározott valamennyi feladat teljes körű elvégzése.
A részletes műszaki leírást/terveket és az árazatlan költségvetést a műszaki dokumentáció tartalmazza.
Ajánlatkérő (AK) a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni. Az egyenértékűség bizonyítása ajánlattevő (AT) feladata.