II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΒΙΟΪΑΤΡΙΚΟΥ-ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΑΜΕΣΗΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΩΝ COVID-19 ΓΙΑ ΤΙΣ 3 ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ Γ.Ν. ΛΑΣΙΘΙΟΥ, ΜΕ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗΣ ΤΗΝ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΤΙΜΗ
Reference number: 135523
II.1.2)Main CPV code33100000 Medical equipments
II.1.4)Short description:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι προμήθεια εξοπλισμού (10 διαφορετικά είδη, συνολικά 38 τεμάχια) για τις άμεσες ανάγκες διάγνωσης και αντιμετώπισης/θεραπείας της COVID-19 στις ακόλουθες κλινικές/τμήματα/ιατρεία: ΤΕΠ COVID 19, ΤΕΠ-Ανάνηψη, ΜΕΘ-COVID, ΜΕΘ, Ακτινολογικό, Αναισθησιολογικό, συνολικού προϋπολογισμού 290.390,90 ευρώ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά με βάση την τιμή (χαμηλότερη τιμή), που αφορά αγορά (με υποχρέωση του προμηθευτή για τοποθέτηση και εγκατάσταση όπως αυτή αναφέρεται στους ειδικούς όρους των τεχνικών προδιαγραφών της παρούσας διακήρυξης). Ο προμηθευτής υποχρεούται να εγγυηθεί την καλή λειτουργία των υπό προμήθεια ειδών σύμφωνα με τα ειδικότερα οριζόμενα στις τεχνικές προδιαγραφές και στους ειδικούς όρους τους για κάθε επιμέρους τμήμα στο Παράρτημα Ι της παρούσας Διακήρυξης.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)33157400 Medical breathing devices
II.2.4)Description of the procurement:
3 ΦΟΡΗΤΟΙ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΕΣ: 1 ΓΙΑ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΕΠ COVID 19 ΤΟΥ Γ.Ν. ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΑΙ 2 ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΥ Γ.Ν.-Κ.Υ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
II.2.1)Title:
ΜΟΝΙΤΟΡ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΖΩΤΙΚΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ ΜΕ ΕΜΦΑΣΗ ΣΤΗΝ ΑΝΑΝΗΨΗ/ΜΟΝΙΤΟΡ ΒΑΣΙΚΩΝ ΠΑΡΑΜΕΤΡΩΝ ΜΕ ΚΑΠΝΟΓΡΑΦΟ
Lot No: 2
II.2.2)Additional CPV code(s)33195100 Monitors
3 ΜΟΝΙΤΟΡ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ: 1 ΓΙΑ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΕΠ ΑΝΑΝΗΨΗ ΤΟΥ Γ.Ν. ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΑΙ 2 ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΥ Γ.Ν.-Κ.Υ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
II.2.2)Additional CPV code(s)42122410 Pumps for medical use
15 ΑΝΤΛΙΕΣ ΕΓΧΥΣΗΣ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΘ-COVID ΚΑΙ ΜΕΘ ΤΟΥ Γ.Ν. ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
II.2.2)Additional CPV code(s)39143112 Mattresses
9 ΣΤΡΩΜΑΤΑ ΚΑΤΑΚΛΙΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΘ ΤΟΥ Γ.Ν. ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΦΟΡΗΤΟ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ
Lot No: 5
II.2.2)Additional CPV code(s)33111000 X-ray devices
2 ΦΟΡΗΤΑ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ: 1 ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΠ-COVID 19 ΤΟΥ ΓΝ. ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΑΙ 1 ΓΙΑ ΤΟ Γ.Ν.-Κ.Υ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
II.2.2)Additional CPV code(s)33168100 Endoscopes
1 ΙΝΟΠΤΙΚΟ ΒΡΟΓΧΟΣΚΟΠΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΥ ΓΝ. ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΥΠΕΡΗΧΟΣ (ΓΙΑ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΕΡΙΟΧΙΚΟΥ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΥ)
Lot No: 7
II.2.2)Additional CPV code(s)33112000 Echo, ultrasound and doppler imaging equipment
1 ΥΠΕΡΗΧΟΣ (ΓΙΑ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΕΡΙΟΧΙΚΟΥ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΥ) ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΥ ΓΝ. ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΡΙΝΙΚΗΣ ΧΟΡΗΓΗΣΗΣ ΥΨΗΛΗΣ ΡΟΗΣ ΟΞΥΓΟΝΟΥ ΜΕ ΚΑΝΟΥΛΑ
Lot No: 8
II.2.2)Additional CPV code(s)33157000 Gas-therapy and respiratory devices
1 ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΡΙΝΙΚΗΣ ΧΟΡΗΓΗΣΗΣ ΥΨΗΛΗΣ ΡΟΗΣ ΟΞΥΓΟΝΟΥ ΜΕ ΚΑΝΟΥΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΥ Γ.Ν.-Κ.Υ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΣΥΣΚΕΥΗ ΒΙΡΑΡ ΓΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ COVID-19
Lot No: 9
2 ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΒΙΡΑΡ ΓΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ COVID-19 ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΥ Γ.Ν.-Κ.Υ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΒΙΝΤΕΟ ΛΑΡΥΓΓΟΣΚΟΠΙΟ ΜΕ ΟΘΟΝΗ
Lot No: 10
1 ΒΙΝΤΕΟ ΛΑΡΥΓΓΟΣΚΟΠΙΟ ΜΕ ΟΘΟΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΥ Γ.Ν.-Κ.Υ. ΣΗΤΕΙΑΣ