Oznámení o zahájení zadávacího řízení
Právní základ:
směrnice 2014/24/EU
II.1)Rozsah veřejné zakázky
II.1.1)Název:
Studie o provedení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2016/943 o obchodním tajemství členskými státy
Spisové číslo: 690/PP/GRO/IMA/18/1133/10358
II.1.2)Hlavní kód CPV73000000 Výzkum a vývoj a související služby
II.1.4)Stručný popis:
Cílem této studie je pomoci Komisi při hodnocení provedení a uplatňování směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/943 ze dne 8. června 2016 o ochraně nezveřejněného know-how a obchodních informací (obchodního tajemství) před jejich neoprávněným získáním, využitím a zpřístupněním („směrnice o obchodním tajemství").
II.1.5)Předpokládaná celková hodnota Hodnota bez DPH: 250 000.00 EUR
II.1.6)Informace o částechZakázka je rozdělena na části: ne
II.2)Popis
II.2.4)Popis zakázky:
S cílem dosáhnout cílů této studie bude muset zhotovitel provést následující:
1) provést „kontrolu úplnosti“, tj. ověřit, zda příslušná vnitrostátní opatření 28 členských států EU provádějí všechna ustanovení „směrnice o obchodním tajemství“;
2) zajistit vysoce kvalitní překlad vnitrostátních opatření 28 členských států EU do angličtiny v souvislosti s provedením a uplatňováním „směrnice o obchodním tajemství“;
3) provést „kontrolu souladu“, tj. ověřit, zda jsou příslušná vnitrostátní opatření 28 členských států EU v souladu se „směrnicí o obchodním tajemství“;
4) posoudit doprovodná ustanovení, tj. určit vnitrostátní ustanovení, která přesahují příslušné požadavky „směrnice o obchodním tajemství“, posoudit jejich soulad se „směrnicí o obchodním tajemství“ a vyjádřit se k jejich praktickému dopadu a právním důsledkům;
5) určit „osvědčené postupy" při provádění „směrnice o obchodním tajemství“.
Il-bażi ġuridika:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Studju dwar it-traspożizzjoni mill-Istati Membri tad-Direttiva 2016/943 dwar is-Sigrieti Kummerċjali
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV73000000 Servizzi ta' riċerka u żvilupp u servizzi relatati mal-konsulenza
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-għan ta' dan l-istudju hu li jgħin lill-Kummissjoni tevalwa t-traspożizzjoni u l-implimentazzjoni mill-Istati Membri tad-Direttiva (UE) 2016/943 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill tat-8 ta' Ġunju 2016 dwar il-protezzjoni ta' konoxxenza u ta' informazzjoni kummerċjali kunfidenzjali (sigrieti kummerċjali) kontra l-ksib, l-użu u l-iżvelar illegali tagħhom (id-"Direttiva dwar is-Sigrieti Kummerċjali").
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 250 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Sabiex jinkisbu l-objettivi tal-istudju, il-kuntrattur se jeħtieġ li jwettaq dawn li ġejjin:
1) iwettaq "verifika tal-kompletezza", i.e. jivverifika jekk il-miżuri nazzjonali rilevanti tat-28 Stati Membri tal-UE jittrasponux id-dispożizzjonijiet kollha tad-"Direttiva dwar is-Sigrieti Kummerċjali";
2) jipprovdi traduzzjoni ta' kwalità għolja għall-Ingliż tal-miżuri nazzjonali tat-28 Stati Membri tal-UE relatati mat-traspożizzjoni u l-implimentazzjoni tad-"Direttiva dwar is-Sigrieti Kummerċjali";
3) iwettaq "verifika tal-konformità", i.e. jivverifika jekk il-miżuri nazzjonali rilevanti tat-28 Stati Membri tal-UE humiex konsistenti mad-"Direttiva dwar is-Sigrieti Kummerċjali";
4) jivvaluta d-dispożizzjonijiet addizzjonali, i.e. jidentifika d-dispożizzjonijiet nazzjonali li jmorru lil hinn mir-rekwiżiti rispettivi tad-"Direttiva dwar is-Sigrieti Kummerċjali", jivvaluta l-konsistenza tagħhom mad-"Direttiva dwar is-Sigrieti Kummerċjali" u jikkummenta dwar l-impatt prattiku u l-konsegwenzi legali tagħhom;
5) jidentifika "l-aħjar prattiki" fl-implimentazzjoni tad-"Direttiva dwar is-Sigrieti Kummerċjali".
Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Onderzoek naar de omzetting door de lidstaten van Richtlijn 2016/943 betreffende de handelsgeheimhoudingsplicht
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie73000000 Onderzoek en ontwikkeling, en aanverwante adviezen
II.1.4)Korte beschrijving:
De doelstelling van dit onderzoek is de Commissie ondersteunen bij de evaluatie van de omzetting en tenuitvoerlegging door de lidstaten van Richtlijn (EU) 2016/943 van het Europees Parlement en de Raad van 8.6.2016 inzake de bescherming van niet openbaar gemaakte informatie over knowhow en bedrijfsinformatie (handelsgeheimen) tegen de onrechtmatige verwerving, het gebruik en openbaarmaking ervan (de Richtlijn „Handelsgeheimen“).
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 250 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Om de doelstellingen van het onderzoek te verwezenlijken, moet de contractant de volgende taken uitvoeren:
1) uitvoeren van een „volledigheidscontrole“, d.w.z. controleren of de relevante nationale maatregelen van de 28 EU-lidstaten alle bepalingen van de Richtlijn „Handelsgeheimen“ omzetten;
2) verstrekken van hoogwaardige vertalingen in het Engels van de nationale maatregelen van de 28 EU-lidstaten met betrekking tot de omzetting en tenuitvoerlegging van de Richtlijn „Handelsgeheimen“;
3) uitvoeren van een „volledigheidscontrole“, d.w.z. controleren of de relevante nationale maatregelen van de 28 EU-lidstaten alle bepalingen van de Richtlijn „Handelsgeheimen“ omzetten;
4) beoordelen van begeleidende maatregelen, d.w.z. identificeren van nationale bepalingen die verder gaan de respectievelijke eisen van de Richtlijn „Handelsgeheimen“, het beoordelen van de consistentie ervan met de Richtlijn „Handelsgeheimen“ en commentaar geven over het praktisch effect en juridische gevolgen;
5) het identificeren van „beste praktijken“ in de tenuitvoerlegging van de Richtlijn „Handelsgeheimen“.
Pravna podlaga:
Direktiva 2014/24/EU
II.1)Obseg naročila
II.1.1)Naslov:
Študija o prenosu Direktive 2016/943 o poslovnih skrivnostih s strani držav članic
Referenčna številka dokumenta: 690/PP/GRO/IMA/18/1133/10358
II.1.2)Glavna koda CPV73000000 Storitve na področju raziskav in razvoja ter s tem povezane svetovalne storitve
II.1.4)Kratek opis:
Cilj te študije je pomagati Komisiji pri ocenjevanju prenosa in izvajanja s strani držav članic Direktive (EU) 2016/943 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 8.6.2016 o varstvu nerazkritega strokovnega znanja in izkušenj ter poslovnih informacij (poslovnih skrivnosti) pred njihovo protipravno pridobitvijo, uporabo in razkritjem (direktiva o poslovnih skrivnostih).
II.1.5)Ocenjena skupna vrednostVrednost brez DDV: 250 000.00 EUR
II.1.6)Informacije o sklopihNaročilo je razdeljeno na sklope: ne
II.2)Opis
II.2.4)Opis javnega naročila:
Da bi dosegel cilje študije, bo moral izvajalec izvesti naslednje:
(1) opraviti „preverjanje popolnosti“, tj. preveriti, ali ustrezni nacionalni ukrepi 28 držav članic EU prenašajo vse določbe direktive o poslovnih skrivnostih;
(2) zagotoviti visokokakovosten prevod nacionalnih ukrepov 28 držav članic EU v zvezi s prenosom in izvajanjem direktive o poslovnih skrivnostih v angleščino;
(3) opraviti „preverjanje skladnosti“, tj. preveriti, ali so ustrezni nacionalni ukrepi 28 držav članic EU v skladu z direktivo o poslovnih skrivnostih;
(4) oceniti spremljevalne določbe, tj. opredeliti nacionalne določbe, ki presegajo zadevne zahteve direktive o poslovnih skrivnostih, oceniti njihovo skladnost z direktivo o poslovnih skrivnostih in podati mnenje o njihovem praktičnem učinku in pravnih posledicah;
(5) opredeliti najboljše prakse v zvezi z izvajanjem direktive o poslovnih skrivnostih.