2. A közbeszerzési eljárás (a továbbiakban: közbesz. elj.) az Elektronikus Közbeszerzési Rendszeren (a továbbiakban: EKR) keresztül lefolytatásra kerülő eljárás, így a 424/2017. (XII. 19.) Korm. rendelet (a továbbiakban: EKR rendelet) rendelkezései alkalmazandóak.
5. A Kbt. 41/A. § (3) bekezdése valamint az 57.§ (1) bekezdés b) pontja alapján, amennyiben valamely nyilatkozatminta az EKR-ben elektronikus űrlapként a nyilatkozat megtételének nyelvén rendelkezésre áll, a nyilatkozatot az elektronikus űrlap kitöltése útján kell a részvételi jelentkezés részeként megtenni.