Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Planlægning af kompetenceprøver for ansøgere til stillinger som professionel chauffør i EU-institutioner
Sagsnr.: EPSO.01/PO/2019/013
II.1.2)Hoved-CPV-kode80400000 Voksenundervisning og undervisning i øvrigt
II.1.4)Kort beskrivelse:
Den kontraherende myndighed ønsker at indgå en rammetjenesteydelsesaftale vedrørende planlægning af teoretiske og praktiske køreprøver i forbindelse med sine udvælgelsesprocedurer for chauffører.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)80411100 Afholdelse af køreprøver
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Se venligst internetadressen anført under punkt I.3).
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Organisation of competence tests for candidates for the post of professional driver in the European institutions
Reference number: EPSO.01/PO/2019/013
II.1.2)Main CPV code80400000 Adult and other education services
II.1.4)Short description:
The contracting authority wishes to conclude a framework service contract for organising theoretical and practical driving tests as part of its driver selection procedures.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)80411100 Driving-test services
II.2.4)Description of the procurement:
See internet address indicated in point I.3).
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Organisation d'épreuves de compétences pour les candidats au poste de chauffeur professionnel dans les institutions européennes
Numéro de référence: EPSO.01/PO/2019/013
II.1.2)Code CPV principal80400000 Services d'éducation des adultes et autres services d'enseignement
II.1.4)Description succincte:
L'autorité contractante souhaite conclure un contrat-cadre de services pour l'organisation d'épreuves théoriques et pratiques de conduite dans le cadre de ses procédures de sélection des chauffeurs.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)80411100 Services d'épreuves de conduite automobile
II.2.4)Description des prestations:
Voir adresse internet indiquée au point I.3).