II. szakasz: Tárgy
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
EBP keretében tervezési feladatok 5 részben – DBC
Hivatkozási szám: EKR001059302018
II.1.2)Fő CPV-kód71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
„Egészséges Budapest Program keretében a Dél-budai Centrum DBC társkórházai infrastrukturális fejlesztéséhez szükséges tervezési feladatok ellátása” – 5 részben
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: igen
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Országos Korányi Pulmonológiai Intézet
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)71243000 Előzetes tervek (rendszerek és integráció)
71318100 Épületek mesterséges és természetes világításával kapcsolatos mérnöki szolgáltatások
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71321000 Épületek gépészeti és villamos szerelvényeivel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71321200 Fűtőrendszer-tervezési szolgáltatások
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71322100 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mennyiségfelmérési szolgáltatások
71327000 Teherhordó szerkezetekkel kapcsolatos tervezési szolgáltatások
71333000 Gépészeti tervezési szolgáltatások
71334000 Gépészeti és villamos tervezési szolgáltatások
71356400 Műszaki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet infrastrukturális fejlesztése keretében megvalósítandó átalakítási, felújítási és új épület építési munkálataihoz szükséges tervezési feladatok ellátása jelen felhívásban és a Közbeszerzési Dokumentumokban foglaltak alapján:
Az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet meglévő "A-B Hall", "B", "J" épület felújításához (nettó 10 117 m2, bruttó 11 331 m2) és új épület első két moduljának (C1 és C2) (bruttó 16 334 m2) létrehozásához, továbbá egyéb felújítási munkákhoz kapcsolódik a tervezési feladat, mely a következő munkarészekből/fázisokból áll össze, a 312/2012 Korm. rendelet, valamint a Magyar Építészkamara és Magyar Mérnöki Kamara tervezői szolgáltatások tartalmi követelményeit meghatározó rendelet szerint.
I.) Előkészítési fázis
1.) Felmérési rész
2.) Koncepció készítési rész
3.) Vázlatterv készítési rész
II.) Engedélyezési terv fázis
III.) Kiviteli terv fázis
IV.) Művezetési fázis (opcionális)
V.) BIM modell készítés fázis (opcionális)
Tervezési feladatok ellátása legalább a következők vonatkozásában: építészet, épületgépészet, épületvillamosság, orvos technológia, tartószerkezet.
A tervezési feladatok továbbá műtési lehetőséggel rendelkező egészségügyi intézmény tervezési feladatra vonatkoznak.
A folyamatos működés a kivitelezés alatt biztosítandó, ennek megfelelően kell tervezni.
Nyertes ajánlattevő feladatát képezi a tervezési folyamat lezárásáig szükséges valamennyi vonatkozó engedély, hatósági-, és szakhatósági hozzájárulás vagy állásfoglalás megszerzése. Ezen feladatok ellátása, valamint az ehhez szükséges kiegészítő tervezési munka és valamennyi szakértői munka is a feladat részét képezi a közbeszerzési eljárás eredményeként megkötésre kerülő szerződésben meghatározott módon, illetve az Ajánlatkérő által megadott határidőre, külön térítés nélkül.
A vázlatterv készítése, amely tartalmazza a következőket:
— az épület leggazdaságosabb elhelyezkedését a telken belül,
— megközelítést,
— a térkapcsolatokat,
— belső közlekedési rendszert,
— közös használatú tereket,
— parkolási rendszert,
— és a tömegformát.
A részletes leírást a Közbeszerzési Dokumentumok tartalmazzák. Az Ajánlattevők tervezési feladatai és a beruházás előzetes paraméterei részletesen az Általános Tervezési Program és Műszaki leírás című dokumentációban találhatóak.
Országos Onkológiai Intézet
Rész száma: 2
Az Országos Onkológiai Intézet infrastrukturális fejlesztése keretében megvalósítandó átalakítási, felújítási és új épület építési munkálataihoz szükséges tervezési feladatok ellátása jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban foglaltak alapján:
Az Országos Onkológiai Intézet meglévő "19." és "28." épületének felújításához (nettó 1 318 m2, bruttó 1 476 m2) és kapcsolódó bontásokhoz (nettó 1 380 m2, bruttó 1 546 m2), valamint új épület (bruttó 11 382 m2) létrehozásához, továbbá egyéb felújítási munkákhoz kapcsolódik a tervezési feladat, mely a következő munkarészekből/fázisokból áll össze, a 312/2012 Korm. rendelet, valamint a Magyar Építész Kamara és Magyar Mérnöki Kamara tervezői szolgáltatások tartalmi követelményeit meghatározó rendelet szerint.
Országos Reumatológiai és Fizioterápiás Intézet
Rész száma: 3
Az Országos Reumatológiai és Fizioterápiás Intézet infrastrukturális fejlesztése keretében megvalósítandó átalakítási, felújítási és új épület építési munkálataihoz szükséges tervezési feladatok ellátása jelen felhívásban és a Közbeszerzési Dokumentumokban foglaltak alapján:
Az Országos Reumatológiai és Fizioterápiás Intézet meglévő "Esplanade", "Lukács" és "A-B" épületének felújításához (nettó 24 895 m2, bruttó 27 882 m2), valamint új épület (bruttó 15 385 m2) létrehozásához, továbbá egyéb felújítási munkákhoz kapcsolódik a tervezési feladat, mely a következő munkarészekből/fázisokból áll össze, a 312/2012 Korm. rendelet, valamint a Magyar Építész Kamara és Magyar Mérnöki Kamara tervezői szolgáltatások tartalmi követelményeit meghatározó rendelet szerint.
Tüdőgyógyintézet Törökbálint
Rész száma: 4
A Tüdőgyógyintézet Törökbálint infrastrukturális fejlesztése keretében megvalósítandó átalakítási, felújítási és új épület építési munkálataihoz szükséges tervezési feladatok ellátása jelen felhívásban és a Közbeszerzési Dokumentumokban foglaltak alapján:
A Tüdőgyógyintézet Törökbálint meglévő Főépület, Rehab épület, Élelmezési épület és Kúracsarnok felújításához (nettó 4 944 m2, bruttó 5 537 m2), valamint új épületrész, Rehabilitációs park és belső úthálózat (bruttó 7 502 m2) létrehozásához, továbbá egyéb felújítási munkákhoz kapcsolódik a tervezési feladat, mely a következő munkarészekből/fázisokból áll össze, a 312/2012 Korm. rendelet, valamint a Magyar Építész Kamara és Magyar Mérnöki Kamara tervezői szolgáltatások tartalmi követelményeit meghatározó rendelet szerint.
Szent Imre Egyetemi Oktatókórház
Rész száma: 5
A Szent Imre Egyetemi Oktatókórház infrastrukturális fejlesztése keretében megvalósítandó átalakítási és felújítási munkálataihoz szükséges tervezési feladatok ellátása jelen felhívásban és a Közbeszerzési Dokumentumokban foglaltak alapján:
A Szent Imre Egyetemi Oktatókórház meglévő "D" és "B" épületek felújításához (nettó 9 250 m2, bruttó 10 360 m2), valamint kapcsolódó bontásokhoz (bruttó 1 924 m2), továbbá egyéb felújítási munkákhoz kapcsolódik a tervezési feladat, mely a következő munkarészekből/fázisokból áll össze, a 312/2012 Korm. rendelet, valamint a Magyar Építész Kamara és Magyar Mérnöki Kamara tervezői szolgáltatások tartalmi követelményeit meghatározó rendelet szerint.