Il-bażi ġuridika:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Provvista ta' seminars biex titqajjem il-kuxjenza fost l-imħallfin u l-prattikanti tal-liġi fuq il-leġislazzjoni dwar l-ugwaljanza bejn is-sessi fl-UE.
Numru ta' referenza: JUST/2016/RDIS/PR/EQUA/0014.
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV79140000 Servizzi ta' pariri legali u ta' l-informazzjoni
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-għan sħiħ tas-seminars huwa li titqajjem kuxjenza u jiġi promoss it-tixrid ta' tagħrif fuq il-leġislazzjoni tat-trattament indaqs fost l-imħallfin, membri oħra tal-ġudikatura, u prattikanti legali fl-UE u f'dawk il-pajjiżi kandidati u l-pajjiżi taż-ŻEE/tal-EFTA li ddeċidew li jieħdu sehem fil-programm REC (il-programm dwar id-drittijiet, l-ugwaljanza u ċ-ċittadinanza). L-iskopijiet immedjati tas-seminars ser ikunu dawn li ġejjin:
— biex titqajjem il-kuxjenza tal-parteċipanti dwar il-fehim tal-prinċipji u l-kunċetti ewlenin tal-leġislazzjoni dwar l-ugwaljanza bejn is-sessi fl-UE,
— biex jiġu pprovduti intuwizzjonijiet dwar il-liġi tal-każ ewlenija tal-Qorti tal-Ġustizzja tal-Unjoni Ewropa,
— biex jiddiskutu mal-parteċipanti l-problemi li jistgħu jinqalgħu fl-interpretazzjoni ta' provvedimenti speċifiċi fid-dawl ta' każi ipotetiċi u attwali.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK80522000 Seminars tat-taħriġ
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Ara l-indirizz tal-Internet ipprovdut fit-Taqsima I.3.
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
Punere la dispoziție de seminare de sensibilizare în rândul judecătorilor și al practicienilor din domeniul dreptului cu privire la legislația UE referitoare la egalitatea de gen.
II.1.2)Cod CPV principal79140000 Servicii de consultanţă şi de informare juridică
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectivul global al seminarelor este de a sensibiliza și promova diseminarea de informații cu privire la legislația UE referitoare la egalitatea de gen în rândul judecătorilor și al practicienilor din domeniul dreptului din țările UE și țările candidate la UE și din țările SEE/AELS care au decis să participe la programul REC (programul „Drepturi, egalitate și cetățenie”). Obiectivele imediate ale seminarelor vor fi următoarele:
— creșterea nivelului de sensibilizare a participanților și de înțelegere de către aceștia a principiilor și conceptelor-cheie privind legislația UE referitoare la egalitatea de gen;
— formularea de puncte de vedere privind principala jurisprudență a Curții de Justiție a Uniunii Europene;
— discutarea cu participanții a problemelor care ar putea apărea în interpretarea dispozițiilor specifice în lumina cazurilor ipotetice și reale.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)80522000 Seminarii de formare
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
A se vedea adresa de internet furnizată în secțiunea I.3.
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Provision of seminars to raise awareness among judges and legal practitioners on EU gender equality legislation.
II.1.2)Main CPV code79140000 Legal advisory and information services
II.1.4)Short description:
The overall aim of the seminars is to raise awareness and promote the dissemination of information on EU gender equality legislation amongst judges and legal practitioners in the EU and in those candidate countries and EEA/EFTA countries which have decided to participate in the REC programme (rights, equality and citizenship programme). The immediate objectives of the seminars will be as follows:
— to raise participants' awareness and understanding of the key principles and concepts of EU gender equality legislation,
— to provide insights on the main case law of the Court of Justice of the European Union,
— to discuss with participants the problems that may arise in the interpretation of specific provisions in the light of hypothetical and actual cases.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)80522000 Training seminars
II.2.4)Description of the procurement:
See Internet address provided in Section I.3.