Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Služby - 224623-2016
Belgie-Brusel: Komplexní přezkum, včetně budování kapacit, emisních inventur členských států dle směrnice Evropského parlamentu a Rady 2001/81/ES ze dne 23.10.2001 o národních emisních stropech pro některé látky znečisťující ovzduší
2016/S 126-224623
Oznámení o zahájení zadávacího řízení
Služby
Právní základ:
II.1)Rozsah veřejné zakázky
II.1.1)Název:
Komplexní přezkum, včetně budování kapacit, emisních inventur členských států dle směrnice Evropského parlamentu a Rady 2001/81/ES ze dne 23.10.2001 o národních emisních stropech pro některé látky znečisťující ovzduší.
Spisové číslo: ENV.C.3/SER/2016/0033.
II.1.2)Hlavní kód CPV
90700000 Environmentální služby
II.1.4)Stručný popis:
Od zhotovitele se požaduje, aby provedl komplexní přezkum emisních inventur členských států ve verzi doplněné o informativní zprávy o inventurách, předkládaných dle směrnice Evropského parlamentu a Rady 2001/81/ES ze dne 23.10.2001 o národních emisních stropech pro některé látky znečišťující ovzduší (směrnice NEC) na základě směrnic pro přezkum, které stanoví zhotovitel. Tento komplexní přezkum inventur by měl přispět k zajištění přesných, spolehlivých a ověřených emisních inventur, především za roky 2005 a 2015. Zakázka by rovněž měla přispět k posílení kapacity členských států při zdokonalování jejich výkaznictví o emisních inventurách v rámci přípravy na další cykly vykazování. Tento proces přezkumu by měl zohlednit směrnice pro emisní inventury stanovené v rámci Úmluvy o dálkovém znečišťování ovzduší přesahujícím hranice států (CLRTAP) a v rámci přezkumu inventur skleníkových plynů EU.
II.1.5)Předpokládaná celková hodnota
Hodnota bez DPH: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Informace o částech
Zakázka je rozdělena na části: ne
II.2)Popis
II.2.2)Dodatečný(-é) kód(-y) CPV
II.2.4)Popis zakázky:
Otevřená výzva k podání nabídek, samostatná zakázka na služby v délce 14 měsíců.
Belgien-Bruxelles: Omfattende gennemgang, inklusive kapacitetsopbygning, af medlemsstaternes emissionsopgørelser i henhold til Europa-Parlamentets og Rådets direktiv 2001/81/EF af 23. oktober 2001 om nationale emissionslofter for visse luftforurenende stoffer
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Omfattende gennemgang, inklusive kapacitetsopbygning, af medlemsstaternes emissionsopgørelser i henhold til Europa-Parlamentets og Rådets direktiv 2001/81/EF af 23. oktober 2001 om nationale emissionslofter for visse luftforurenende stoffer.
Sagsnr.: ENV.C.3/SER/2016/0033.
II.1.2)Hoved-CPV-kode90700000 Tjenester på miljøområdet
II.1.4)Kort beskrivelse:
Kontrahenten skal foretage en omfattende undersøgelse af medlemsstaternes emissionsopgørelser suppleret med oplysende opgørelsesrapporter, der fremsendes i henhold til Europa-Parlamentets og Rådets direktiv 2001/81/EF af 23. oktober 2001 om nationale emissionslofter for visse luftforurenende stoffer, på basis af revisionsretningslinjer, der skal udarbejdes af kontrahenten. Den omfattende gennemgang af opgørelserne skal bidrage til at sikre nøjagtige, pålidelige og efterprøvede emissionsopgørelser, navnlig for årene 2005 og 2015. Kontrakten skal også bidrage til at styrke medlemsstaternes kapacitet med hensyn til at forbedre rapporteringen af deres nationale emissionsopgørelser til de næste rapporteringsrunder. Gennemgangen skal tage højde for retningslinjerne for emissionsopgørelser, der er fastsat i henhold til konventionen om grænseoverskridende luftforurening over store afstande og i henhold til gennemgangen af EU's opgørelser over drivhusgasemissioner.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)90700000 Tjenester på miljøområdet
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Offentligt udbud — enkelt tjenesteydelseskontrakt på 14 måneder.
Belgien-Brüssel: Umfassende Überprüfung, einschließlich des Ausbaus von Leistungsfähigkeit, der Emissionsinventare der Mitgliedstaaten im Rahmen der Richtlinie 2001/81/EG des Europäischen Parlaments und des Rates vom 23.10.2001 über nationale Emissionshöchstmengen für bestimmte Luftschadstoffe
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Umfassende Überprüfung, einschließlich des Ausbaus von Leistungsfähigkeit, der Emissionsinventare der Mitgliedstaaten im Rahmen der Richtlinie 2001/81/EG des Europäischen Parlaments und des Rates vom 23.10.2001 über nationale Emissionshöchstmengen für bestimmte Luftschadstoffe.
Referenznummer der Bekanntmachung: ENV.C.3/SER/2016/0033.
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Von dem Auftragnehmer wird gefordert, eine umfassende Überprüfung der Emissionsinventare der Mitgliedstaaten, ergänzt durch die informativen Inventarberichte, die im Rahmen der Richtlinie 2001/81/EG des Europäischen Parlaments und des Rates vom 23.10.2001 über nationale Emissionshöchstmengen für bestimmte Luftschadstoffe (NEC-Richtlinie) vorgelegt werden, auf der Grundlage von vom Auftragnehmer erstellten Leitlinien für die Überprüfung vorzunehmen. Die umfassende Inventarüberprüfung soll dazu beitragen, präzise, zuverlässige und geprüfte Emissionsinventare, insbesondere für die Jahre 2005 und 2015, bereitzustellen. Mit dem Auftrag soll außerdem ein Beitrag zur Steigerung der Leistungsfähigkeit der Mitgliedstaaten im Zusammenhang mit der Verbesserung ihrer Berichterstattung zu den nationalen Emissionsinventaren in Vorbereitung für die folgenden Berichtszyklen geleistet werden. Im Rahmen des Überprüfungsprozesses sind die Leitlinien zu Emissionsinventaren zu berücksichtigen, die im Zusammenhang mit dem Übereinkommen über weiträumige, grenzüberschreitende Luftverunreinigung (Convention on Long-Range Transboundary Air Pollution — CLRTAP) und der Überprüfung der Treibhausgasinventare der EU festgelegt wurden.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Ausschreibung im offenen Verfahren, einzelner Dienstleistungsauftrag über 14 Monate.
Servicios - 224623-2016
Bélgica-Bruselas: Revisión exhaustiva, incluido el desarrollo de capacidades, de los inventarios de emisiones de los Estados miembros en el marco de la Directiva 2001/81/CE del Parlamento Europeo y del Consejo, de 23.10.2001, sobre techos nacionales de emisión de determinados contaminantes atmosféricos
Anuncio de licitación
Servicios
Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Revisión exhaustiva, incluido el desarrollo de capacidades, de los inventarios de emisiones de los Estados miembros en el marco de la Directiva 2001/81/CE del Parlamento Europeo y del Consejo, de 23.10.2001, sobre techos nacionales de emisión de determinados contaminantes atmosféricos.
Número de referencia: ENV.C.3/SER/2016/0033.
II.1.2)Código CPV principal
90700000 Servicios medioambientales
II.1.4)Breve descripción:
El contratista deberá llevar a cabo una revisión exhaustiva de los inventarios de emisiones de los Estados miembros, complementada con los informes de inventarios presentados en el marco de la Directiva 2001/81/CE del Parlamento Europeo y del Consejo, de 23.10.2001, sobre techos nacionales de emisión de determinados contaminantes atmosféricos sobre la base de las directrices de revisión que establezca el contratista. La revisión exhaustiva de los inventarios deberá contribuir a garantizar que los inventarios de emisiones sean precisos, fiables y estén verificados, especialmente para los años 2005 y 2015. El contrato deberá contribuir asimismo a reforzar la capacidad de los Estados miembros a la hora de mejorar la elaboración de sus informes sobre inventarios de emisiones nacionales para prepararse para los próximos ciclos de notificación. El proceso de revisión deberá tener en cuenta las directrices sobre los inventarios de emisiones establecidas en el marco del Convenio sobre la contaminación atmosférica transfronteriza a gran distancia y en el marco de la revisión de los inventarios de gases de efecto invernadero de la Unión Europea.
II.1.5)Valor total estimado
Valor IVA excluido: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Información relativa a los lotes
El contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)
II.2.4)Descripción del contrato:
Convocatoria de licitación abierta, contrato de servicios único de 14 meses.