Anuncio de información previa
El presente anuncio es una convocatoria de licitación
Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:Número de referencia: 2.5-2019-05700
II.1.2)Código CPV principal48825000 Servidores web
II.1.4)Breve descripción:
Vetenskapsrådet avser att upphandla webbyrå.
II.1.5)Valor total estimadoValor IVA excluido: 7 000 000.00 SEK
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)48825000 Servidores web
72415000 Servicios de hospedaje de operación de sitios web www
II.2.4)Descripción del contrato:
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbyrå
Referensnummer: 2.5-2019-05700
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48825000 Webbservrar
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48825000 Webbservrar, 72415000 Webbvärdtjänster