Árubeszerzések - 227268-2017
Magyarország-Tatabánya: Tömegközlekedési buszok
2017/S 113-227268
Ajánlati/részvételi felhívás
Árubeszerzés
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Adásvételi szerződés „a tatabányai tömegközlekedés színvonalának és hatékonyságának javítása” projekthez kapcsolódóan összesen 41 db új autóbusz szállítása tekintetében.
II.1.2)Fő CPV-kód
34121100 Tömegközlekedési buszok
II.1.4)Rövid meghatározás:
I. rész: 4 db elektromos hajtású városi midi autóbusz és 4 db töltőoszlopok szállítása, kapcsolódó szolgáltatásokkal együtt.
II. rész: 23 db Euro 6 dízelmotorral szerelt részben alacsonypadlós városi szóló autóbusz szállítása, a kapcsolódó szolgáltatásokkal együtt.
III. rész: 14 db Euro 6 dízelmotorral szerelt alacsonypadlós városi csuklós autóbusz szállítása, a kapcsolódó szolgáltatásokkal együtt.
A járművek a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet szerinti M3 kategóriába tartozó alacsonypadlós és részben alacsonypadlós, városi midi, szóló – és csuklós autóbuszok.
Ajánlatkérő természetesen elfogadja a teljesen alacsonypadlós járműkonstrukciót is.
A járműveknek szállításkor mindenben meg kell felelnie az EU és a magyar jogszabályok – így különösen a többszörösen módosított 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet aktuális előírásainak, valamint a vonatkozó forgalmi ajánlásoknak.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Adásvételi szerződés 4 db új elektromos városi midi autóbusz és töltőoszlopok szállítása tekintetében
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
34121000 Buszok és távolsági buszok
31158000 Töltőberendezések
79632000 Személyzeti képzési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
I. rész: 4 db új elektromos hajtású városi midi autóbusz és 4 db töltőoszlopok szállítása, kapcsolódó szolgáltatásokkal együtt.
A járművek fő jellemzői:
Hosszúság legfeljebb: 8 000 mm.
Szélesség legfeljebb: 2 550 mm.
Magasság légkondicionáló tetőegységével együtt legfeljebb: 3 200 mm.
Padlómagasság, menetkész állapotban, a mellső híd felett legfeljebb: 400 mm.
Fellépő magassága menetkész állapotban legfeljebb: 340 mm.
Szabad ajtónyílás szélessége legalább: 1 200 mm.
Padlólejtés keresztirányban legfeljebb: 5,0 %.
Padlólejtés hosszirányban legfeljebb: 8,0 %.
Terepszög elől és hátul legalább: 10,0 °.
Belmagasság állóhelyi padlófelületnél legalább: 2 250 mm.
Üzemanyag-felhasználás:
Ajánlattevőnek az ajánlatában szereplő járművekre az ajánlatában meg kell adnia az UITP SORT 2 ciklusban végzett üzemanyag fogyasztás adatait. Az adatokat alátámasztó mérési jegyzőkönyvet az ajánlathoz mellékelni kell.
Az UITP SORT (standardizált közúti teszt) fent megadott ciklusok (2) szerinti fogyasztás mérési jegyzőkönyvet, a 48/2011. (III.30.) Korm. rendelet 4.§ (6) bekezdése értelmében ajánlatkérő, akkor fogadja el, ha azok a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendeletben meghatározott tüzelőanyag-fogyasztási, szennyezőanyag kibocsátási jellemzők mérésére akkreditált vizsgáló intézmény által végzett mérésen alapulnak. Ajánlattevőnek igazolnia kell továbbá a vizsgáló intézmény akkreditációját hitelt érdemlő módon az ajánlatban, a megjelölt vizsgálatok elvégzésére vonatkozó engedély becsatolásával.
Ajánlattevő ajánlata érvénytelen, ha a mért adatok 100kWh/100km értékeknél magasabbak:
Töltőoszlopok:
Nyertes ajánlattevő feladata járművenként 1-1 darab, azaz összesen 4 db az autóbuszok éjszakai töltéséhez használható töltőoszlop leszállítása, és beüzemelése.
A töltőoszlopok szállítását és beüzemelését, valamint a szükséges mérések, engedélyek beszerzését úgy kell ütemezni, hogy a járművek leszállításának napján a töltést biztosító infrastruktúra rendelkezésre álljon.
A részletes műszaki tartalom a Közbeszerzési Dokumentumban kerül meghatározásra (KD).
Adásvételi szerződés 23 db új Euro 6 dízelmotorral szerelt részben alacsonypadlós városi szóló autóbusz szállítása tekintetében.
Rész száma: 2
34121400 Alacsony padlójú buszok
II. rész: 23 db (20 db maximum 12 000 mm hosszúságú, és 3 db minimum 12 750 mm hosszúságú) Euro 6-os dízelmotorral szerelt részben alacsonypadlós városi szóló autóbusz szállítása, a kapcsolódó szolgáltatásokkal együtt
„A” kivitel: min.11 500 mm – max.12 000 mm között.
„B” kivitel: min.12 500 mm – max.13 500 mm között.
Magasság légkondicionáló egység nélkül legfeljebb: 3 100 mm.
A járópadló magassága az utasajtóknál (belépő magasság): 380 mm.
A járópadlószint magassága a normál padlómagasságú területen: (maximum) 800 mm.
A második ajtónyílás szélessége minimum 1 100 mm (a kapaszkodók magasságában mérve).
Terepszög elől és hátul legalább: 7 °.
Az utastér belmagassága a járópadló szinttől mérve, a normál padlómagasságú területen: (minimum) 2 000 mm, az alacsonypadlós területen: (minimum) 2 400 mm.
Ajánlattevőnek az ajánlatában szereplő járművekre az ajánlatában meg kell adnia az UITP SORT 1 ciklusban végzett üzemanyag fogyasztás adatait. Az adatokat alátámasztó mérési jegyzőkönyvet az ajánlathoz mellékelni kell. Ajánlattevő ajánlata érvénytelen, ha a mért adatok 55 liter / 100 km értékeknél magasabbak.
Adásvételi szerződés 14 db új Euro 6 dízelmotorral szerelt alacsonypadlós városi csuklós autóbusz szállítása tekintetében
Rész száma: 3
34121200 Csuklós buszok
III. rész:: 14 db Euro 6 dízelmotorral szerelt alacsonypadlós városi csuklós autóbusz szállítás
Hosszúság legfeljebb: 18 750 mm.
Magasság légkondicionáló berendezés nélkül legfeljebb: 3 200 mm.
Padlómagasság a mellső híd felett legfeljebb: 415 mm.
Padlómagasság a hátsó híd felett legfeljebb: 460 mm, alacsony belépésű kivitel esetén a járópadlószint magassága a normál padlómagasságú területen: (maximum) 800 mm; 460, mm/800 mm.
Fellépő magassága legfeljebb: 340 mm.
Ajtónyílás szélessége legalább: 1 200 mm.
Padlólejtés keresztirányban legfeljebb: 5 % .
Padlólejtés hosszirányban legfeljebb: 8 %.
Belmagasság állóhelyi padlófelületnél legalább: 2 350 mm.
Ajánlattevőnek az ajánlatában szereplő járművekre az ajánlatában meg kell adnia az UITP SORT 1 ciklusban végzett üzemanyag fogyasztás adatait. Az adatokat alátámasztó mérési jegyzőkönyvet az ajánlathoz mellékelni kell.
Ajánlattevő ajánlata érvénytelen, ha a mért adatok a 64 liter / 100 km értékeknél magasabbak.