Bheilg, an-An Bhruiséil: Measúnú cuimsitheach ar staid reatha na bainistíochta dramhaíola in oirdheisceart na hEorpa agus ar dhearcthaí todhchaíocha i leith na hearnála lena n-áirítear roghanna maidir le comhoibriú réigiúnach chun dramhaíl leictreach agus leictreonach a athchúrsáil
2014/S 128-227762
Treoir 2004/18/CE
II.1)Cur síos
II.1.1)Teideal tugtha don chonradh ag an údarás conarthachta:
Measúnú cuimsitheach ar staid reatha na bainistíochta dramhaíola in oirdheisceart na hEorpa agus ar dhearcthaí don todhchaí i leith na hearnála, lena n-áirítear roghanna maidir le comhoibriú réigiúnach chun dramhaíl leictreach agus leictreonach a athchúrsáil.
II.1.2)An cineál conartha agus láthair na n-oibreacha, láthair an tseachadta nó na feidhmíochtaSeirbhísí
Catagóir seirbhíse 12: Seirbhísí ailtireachta; seirbhísí innealtóireachta agus seirbhísí innealtóireachta comhtháite; seirbhísí pleanála uirbí agus innealtóireachta tírdhreacha; seirbhísí comhairliúcháin theicniúil agus eolaíoch gaolmhara; seirbhísí tástála teicniúla agus anailíse
Príomhláthair nó suíomh na n-oibreacha, láthair an tseachadta nó na feidhmíochta: 'Extra muros'.
Cód NUTS
II.1.4)Faisnéis faoin gcomhaontú creatlaí
II.1.5)Cur síos achomair ar an gconradh nó ar an gceannachán (ar na ceannacháin)
Tá táirgeadh staidéir lena gcuimseofar an méid a leanas beartaithe don chonradh:
— 6 mheasúnú náisiúnta um dhramhaíl, 1 le haghaidh gach ceann de thíortha na mBalcán thiar (an Albáin, an Bhoisnia agus an Heirseagaivéin, an Chosaiv, Poblacht iar-Iúgslavach na Macadóine, Montainéagró agus an tSeirbia). San áireamh leis an measúnú déanfar an staid reatha i ngach ceann de na tíortha i dtaobh na hearnála dramhaíola a chur i láthair mar aon leis na slite faoi seach le haghaidh bainistíocht dramhaíola a fheabhsú,
— 30 seiceáil um chomhlíonadh ar a mhéad maidir le reachtaíocht náisiúnta roghnaithe i gcomparáid le píosaí roghnaithe de 'acquis' an AE um dhramhaíl,
— staidéar maidir leis na roghanna le haghaidh comhoibriú réigiúnach sa réimse maidir le dramhaíl leictreach agus leictreonach a bhainistiú agus a bhféidearthacht ó thaobh cleachtaidh de,
— 6 cheardlann náisiúnta agus 1 cheardlann réigiúnach a chur chun feidhme le haghaidh faisnéis a mhalartú agus a scaipeadh bunaithe ar thorthaí na measúnuithe náisiúnta um dhramhaíl agus an staidéir ar na roghanna le haghaidh comhoibriú réigiúnach sa réimse maidir le dramhaíl leictreach agus leictreonach a bhainistiú.
II.1.6)Foclóir comhchoiteann an tsoláthair (CPV)90700000 Environmental services
II.2)Méid nó raon feidhme an chonartha
II.2.1)Cainníocht nó raon iomlán:
Conradh aonair le fad 24 mí.
Tabhair faoi deara go bhfuil an teideal agus an buiséad athraithe ó na cinn a bhí léirithe i bfógra réamhaisnéise IO 2014/S 34-054570 an 18.2.2014 arbh ionann iad agus 'Treoirthionscadal — ionad réigiúnach oirdheisceart na hEorpa a chruthú maidir le hard-athchúrsáil ar dhramhaíl leictreach agus leictreonach' agus buiséad 750 000 EUR.
Luach measta gan CBL san áireamh:
Raon: idir600 000 agus 750 000 EUR
II.2.2)Faisnéis faoi roghannaRoghanna: níl
Usługi - 227762-2014
Wyświetl widok skrócony
Belgia-Bruksela: Kompleksowa ocena aktualnej sytuacji w obszarze gospodarowania odpadami w Europie Południowo-Wschodniej oraz perspektywy dla sektora odpadów, w tym opcje współpracy regionalnej w zakresie recyklingu odpadów elektrycznych i elektronicznych
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Dyrektywa 2004/18/WE
II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Kompleksowa ocena aktualnej sytuacji w obszarze gospodarowania odpadami w Europie Południowo-Wschodniej oraz perspektywy dla sektora odpadów, w tym opcje współpracy regionalnej w zakresie recyklingu odpadów elektrycznych i elektronicznych
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: poza siedzibą zamawiającego.
Kod NUTS
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
W zamówieniu przewidziano przeprowadzenie badania składającego się z następujących części:
— 6 krajowych ocen dotyczących odpadów, po 1 dla każdego z krajów Bałkanów Zachodnich (Albania, Bośnia i Hercegowina, była jugosłowiańska republika Macedonii, Czarnogóra, Kosowo i Serbia). Ocena będzie obejmować prezentację aktualnej sytuacji sektora odpadów w każdym z krajów i odnośne plany działania na rzecz poprawy gospodarki odpadami,
— maksymalnie 30 kontroli zgodności wybranych przepisów krajowych z wybranymi fragmentami dorobku prawnego UE w zakresie odpadów,
— badanie dotyczące opcji współpracy regionalnej w obszarze gospodarowania odpadami elektrycznymi i elektronicznymi oraz sprawdzenie, czy opcje te są wykonalne w praktyce,
— przeprowadzenie 6 warsztatów krajowych oraz 1 warsztatów regionalnych poświęconych wymianie i rozpowszechnianiu informacji na podstawie wyników uzyskanych w krajowych ocenach dotyczących odpadów oraz przeprowadzonej analizy opcji współpracy regionalnej w obszarze gospodarowania odpadami elektrycznymi i elektronicznymi.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
90700000 Usługi środowiska naturalnego
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Jedna umowa o czasie trwania wynoszącym 24 miesiące.
Należy zwrócić uwagę, że nastąpiła zmiana nazwy i budżetu w stosunku do wstępnego ogłoszenia informacyjnego w Dz.U. 2014/S 34-054570 z 18.2.2014, w którym zamówienie było zatytułowane „Projekt pilotażowy — utworzenie w Europie południowo-wschodniej regionalnego centrum zaawansowanego recyklingu odpadów elektrycznych i elektronicznych”, a budżet wynosił 750 000 EUR.
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 600 000 i 750 000 EUR
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Smernica 2004/18/ES
II.1.1)Názov pridelený zákazke verejným obstarávateľom:
Komplexné hodnotenie súčasnej situácie v oblasti odpadového hospodárstva v juhovýchodnej Európe a budúce vyhliadky pre tento sektor vrátane možností regionálnej spolupráce v recyklovaní elektrického a elektronického odpadu.
II.1.2)Druh zákazky a miesto uskutočňovania prác, dodania tovarov alebo poskytovania služiebSlužby
Kategória služieb č. 12: Architektonické služby; inžinierske služby a komplexné inžinierske služby; mestské plánovanie a krajinná architektúra; súvisiace odborné a technické poradenské služby; technické testovanie a analýzy
Hlavné miesto alebo lokalita uskutočňovania prác, dodania tovarov alebo poskytovania služieb: „Extra muros“.
Kód NUTS
II.1.4)Informácie o rámcovej dohode
II.1.5)Stručný opis zákazky alebo nákupu (nákupov)
V zákazke sa plánuje vypracovanie štúdie pozostávajúcej z:
— 6 vnútroštátnych hodnotení v oblasti odpadu, 1 pre každú krajinu západného Balkánu (Albánsko, Bosna a Hercegovina, bývalá Juhoslovanská republika Macedónsko, Čierna Hora, Kosovo a Srbsko). Hodnotenie bude zahŕňať prezentáciu súčasnej situácie v sektore odpadu v každej z týchto krajín a príslušných plánov na zlepšenie odpadového hospodárstva,
— maximálne 30 kontrol zhody vybraných vnútroštátnych právnych predpisov oproti vybraným častiam „acquis“ EÚ v oblasti odpadu,
— štúdie o možnostiach regionálnej spolupráce v oblasti hospodárenia s elektrickým a elektronickým odpadom a ich uskutočniteľnosti v praxi,
— realizácie 6 vnútroštátnych seminárov a 1 regionálneho seminára na výmenu a šírenie informácií vychádzajúcich z výsledkov vnútroštátnych hodnotení v oblasti odpadu a zo štúdie o možnostiach regionálnej spolupráce v oblasti hospodárenia s elektrickým a elektronickým odpadom.
II.1.6)Spoločný slovník obstarávania (CPV)90700000 Environmentálne služby
II.2)Množstvo alebo rozsah zmluvy
II.2.1)Celkové množstvo alebo rozsah:
Samostatná 24-mesačná zmluva.
Upozorňujeme Vás, že názov a rozpočet sa zmenili v porovnaní s názvom a rozpočtom uvedenými v predbežnom oznámení o obstarávaní Ú. v. EÚ 2014/S 34-054570 z 18.2.2014, ktoré boli „Pilotný projekt – vytvorenie juhovýchodného európskeho regionálneho centra pre pokročilé recyklovanie elektrického a elektronického odpad“ s rozpočtom 750 000 EUR.
Predpokladaná hodnota bez DPH:
Rozpätie: od 600 000 do 750 000 EUR
II.2.2)Informácie o opciáchOpcie: nie