Lieferungen - 228029-2021
Rumänien-Constanța: Arzneimittel
2021/S 089-228029
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord-cadru furnizare produse farmaceutice, respectiv medicamente și consumabile medicale
Referenznummer der Bekanntmachung: 16762887_2021_PAAPD1171226
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33600000 Arzneimittel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectivul prezentei achiziții este reprezentat de achiziționarea de produse farmaceutice, respectiv furnizare de medicamente și consumabile medicale necesare beneficiarilor din unitățile de asistență socială și protecția copilului aflate în subordinea DGASPC Constanța, în vederea oferirii unor servicii sociale de calitate în conformitate cu standardele în vigoare.
— Lot 1: „Antiinfecțioase generale de uz sistemic”;
— Lot 2: „Diverse medicamente”;
— Lot 3: „Medicamente pentru sistemul genito-urinar și hormoni”;
— Lot 4: „Consumabile medicale”;
— Lot 5: „Medicamente pentru sânge, organele hematopoietice și sistemul cardiovascular”;
— Lot 6: „Medicamente pentru sistemul nervos”;
— Lot 7: „Medicamente pentru sistemul respirator”;
— Lot 8: „Medicamente pentru tractul digestiv și metabolism”;
— Lot 9: „Medicamente utilizate în dermatologie”.
Furnizarea de produse farmaceutice, respectiv medicamente și consumabile medicale este benefică pentru beneficiarii DGASPC Constanța, deoarece se asigură respectarea prevederilor Legii nr. 272/2004, republicată, privind protecţia şi promovarea drepturilor copilului, cu modificările și completările ulterioare Legii nr. 292/2011, Legea asistenţei sociale și ale Legii nr. 448/2006, republicată, privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap.
Prin atribuirea produselor farmaceutice (medicamentelor), autoritatea contractantă urmărește încheierea unui acord-cadru de furnizare și a contractelor subsecvente asociate, în vederea tratării beneficiarilor din centrele aferente DGASPC Constanța situate atât în municipiul cât și în județul Constanța. Durata acordului-cadru de furnizare medicamente este de 12 luni.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 1 079 902.49 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 9
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 9
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Medicamente pentru sistemul respirator
Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
33670000 Arzneimittel für den Respirationstrakt
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Furnizare medicamente pentru sistemul respirator, la centrele din subordinea D.G.A.S.P.C. Constanța, conform solicitărilor prevăzute în cadrul caietului de sarcini.
Medicamente pentru tractul digestiv si metabolism
Los-Nr.: 8
33610000 Arzneimittel für Verdauungstrakt und Stoffwechsel
Furnizare medicamente pentru tractul digestiv si metabolism, la centrele din subordinea D.G.A.S.P.C. Constanța, conform solicitărilor prevăzute în cadrul caietului de sarcini.
Medicamente pentru sange; organele hematopoietice si sistemul cardiovascular
Los-Nr.: 5
33620000 Arzneimittel für Blut, Blut bildende Organe und das kardiovaskuläre System
Furnizare Medicamente pentru sange; organele hematopoietice si sistemul cardiovascular la centrele din subordinea D.G.A.S.P.C. Constanța, conform solicitărilor prevăzute în cadrul caietului de sarcini.
Consumabile medicale
Los-Nr.: 4
33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Furnizare consumabile medicale la centrele din subordinea D.G.A.S.P.C. Constanța, conform solicitărilor prevăzute în cadrul caietului de sarcini.
Medicamente pentru sistemul genito-urinar si hormoni
Los-Nr.: 3
33640000 Arzneimittel für das Urogenitalsystem sowie Hormone
Furnizare medicamente pentru sistemul genito-urinar si hormoni la centrele din subordinea D.G.A.S.P.C. Constanța, conform solicitărilor prevăzute în cadrul caietului de sarcini.
Diverse medicamente
Los-Nr.: 2
33690000 Varia
Furnizare diverse medicamente la centrele din subordinea D.G.A.S.P.C. Constanța, conform solicitărilor prevăzute în cadrul caietului de sarcini.
Antiinfectioase generale de uz sistemic
Los-Nr.: 1
33651000 Antiinfektiva zur systemischen Anwendung
Furnizare antiinfectioase generale de uz sistemic, la centrele DGASPC Constanta, conform solicitarlor prevazute in cadrul caietului de sarcini
Medicamente pentru sistemul nervos
Los-Nr.: 6
33661000 Arzneimittel für das Nervensystem
Furnizare medicamente pentru sistemul nervos, la centrele din subordinea D.G.A.S.P.C. Constanța, conform solicitărilor prevăzute în cadrul caietului de sarcini.
Medicamente utilizate in dermatologie
Los-Nr.: 9
33631000 Dermatika
Furnizare medicamente utilizate in dermatologie, la centrele din subordinea D.G.A.S.P.C. Constanța, conform solicitărilor prevăzute în cadrul caietului de sarcini.