Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Služby - 228433-2020
Belgie-Brusel: Studie zaměřená na provádění směrnice o udělování koncesí (směrnice 2014/23/EU)
2020/S 096-228433
Oznámení o zahájení zadávacího řízení
Služby
Právní základ:
II.1)Rozsah veřejné zakázky
II.1.1)Název:
Studie zaměřená na provádění směrnice o udělování koncesí (směrnice 2014/23/EU)
Spisové číslo: GROW/2020/OP/0003
II.1.2)Hlavní kód CPV
79411000 Všeobecné podnikové poradenství
II.1.4)Stručný popis:
Nová směrnice o udělování koncesí (Směrnice 2014/23/EU) vytvořila právní rámec pro udělování koncesí v členských státech. Pro účely řádného zhodnocení fungování směrnice je nutné zmapovat stávající situaci a získat ucelený přehled a porozumění ohledně toho, jak se směrnice o udělování koncesí v současné době uplatňuje a používá v členských státech a ve státech EHP.
II.1.5)Předpokládaná celková hodnota
Hodnota bez DPH: 150 000.00 EUR
II.1.6)Informace o částech
Zakázka je rozdělena na části: ne
II.2)Popis
II.2.2)Dodatečný(-é) kód(-y) CPV
79311400 Ekonomický průzkum
79140000 Právní poradenství a informace
II.2.4)Popis zakázky:
Studie zaměřená na provádění směrnice o udělování koncesí (směrnice 2014/23/EU).
Rechtsgrundlage:
Verordnung (EU, Euratom) Nr. 2018/1046
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Studie über die Umsetzung der Konzessionsrichtlinie (Richtlinie 2014/23/EU)
Referenznummer der Bekanntmachung: GROW/2020/OP/0003
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79411000 Allgemeine Managementberatung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Mit der neuen Konzessionsrichtlinie (Richtlinie 2014/23/EU) wurde ein Rechtsrahmen für die Vergabe von Konzessionsverträgen in den Mitgliedstaaten geschaffen. Um das Funktionieren der Richtlinie ordnungsgemäß zu bewerten, ist es notwendig, die bestehende Situation zu erfassen und einen soliden Überblick und Verständnis darüber zu erhalten, wie die Konzessionsrichtlinie derzeit angewandt und in den Mitgliedstaaten und den EWR-Ländern verwendet wird.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 150 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)79411000 Allgemeine Managementberatung
79311400 Wirtschaftsforschung
79140000 Rechtsberatung und -auskunft
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Studie über die Umsetzung der Konzessionsrichtlinie (Richtlinie 2014/23/EU).
Seirbhísí - 228433-2020
Bheilg, an-An Bhruiséil: Staidéar ar Chur Chun Feidhme na Treorach Lamháltas (Treoir 2014/23/AE)
Fógra conartha
Seirbhísí
Bunús dlí:
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Staidéar ar Chur Chun Feidhme na Treorach Lamháltas (Treoir 2014/23/AE)
Uimhir thagartha: GROW/2020/OP/0003
II.1.2)Príomhchód CPV
79411000 General management consultancy services
II.1.4)Cur síos achomair:
Bunaíodh leis an Treoir Lamháltas nua (Treoir 2014/23/AE) creat dlíthiúil chun conarthaí lamháltais a dhámhachtain i mballstáit. D’fhonn feidhmiú na treorach a mheastóireacht i gceart, is gá an cás atá ann a mhapáil agus forbhreathnú agus tuiscint dhaingean a fháil ar an gcaoi ina gcuirtear an treoir lamháltas i bhfeidhm agus ar an gcaoi ina n-úsáidtear í faoi láthair sna ballstáit agus sna tíortha LEE.
II.1.5)Luach iomlán measta
Luach gan CBL san áireamh: 150 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bhearta
Tá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise
79311400 Economic research services
79140000 Legal advisory and information services
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Staidéar ar chur chun feidhme na Treorach Lamháltas (Treoir 2014/23/AE).