Обявление за възложена поръчка
Резултати от процедурата за възлагане на обществена поръчка
Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
1. „Принудително премахване на строежи“; 2. „Принудително премахване на преместваеми обекти“.
II.1.2)Основен CPV код45110000 Работи по събаряне и разчистване на сгради; земни работи
II.1.4)Кратко описание:
1. „Принудително премахване или поправяне и заздравяване на строежи или части от тях, по реда на чл. 196, ал. 3 и ал. 5 от ЗУТ и премахване на незаконни строежи по реда на чл. 225а от ЗУТ“
2. „Принудително премахване на преместваеми обекти, елементи на градското обзавеждане, рекламни и информационни елементи на територията на Столична община“.
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
„Принудително премахване или поправяне и заздравяване на строежи или части от тях, по реда на чл. 196, ал. 3 и ал. 5 от ЗУТ и премахване на незаконни строежи по реда на чл. 225а от ЗУТ“
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове45110000 Работи по събаряне и разчистване на сгради; земни работи
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Предметът на обществените поръчки, които ще бъдат възложени за изпълнение с конкретни договори въз основа на рамковото споразумение ще включват 1 или няколко от следните основните дейности: подготвителни работи преди започване на действия по поправяне, заздравяване и премахване на строежи, премахване на строежи при ограничен достъп на тежка строителна механизация, премахване на строежи — свободно стоящи сгради, премахване на строежи — надземни /въздушни/ кабелни електронно съобщителни мрежи, както и всякакви други СМР-та необходими за изпълнението на конкретно възложена обществена поръчка.
Броят на строежите, които следва да се премахнат, поправят или заздравят по реда на чл. 196, ал. 3 и ал. 5 от ЗУТ и премахване на незаконни строежи по реда на чл. 225а от ЗУТ не биха могли да се определят предварително.
„Принудително премахване на преместваеми обекти, елементи на градското обзавеждане, рекламни и информационни елементи на територията на Столична община“
Обособена позиция №: 2
Премахване на рекламни и информационни елементи, поставени върху стълбове, дървета и елементи на градското обзавеждане, върху собствен носител, върху огради, фасади на сгради, покриви и строителни скелета, премахване на павилиони, премахване на временни конструкции — навеси, паравани, подиуми, сцени и др., премахване на стоманобетонови фундаменти.