Dyrektywa 2004/18/WE
II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Badanie dotyczące mapowania (etap II): mapowanie usług dostępu szerokopasmowego w Europie — SMART 2014/0016
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usługUsługi
Kategoria usług: nr 11: Usługi konsultacyjne w zakresie zarządzania [6] i usługi z nimi związane
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: siedziba wykonawcy.
Kod NUTS
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Komisja zamierza opracować narzędzie informatyczne służące do mapowania usług dostępu szerokopasmowego w Europie.
Będzie to zintegrowana platforma monitorująca do zbierania i porównywania zmapowanych danych w 2 wymiarach:
— jakości usługi: dane dotyczące deklarowanych prędkości, gromadzone z aktualnych krajowych inicjatyw administracji państw członkowskich w zakresie mapowania lub z innych odpowiednich źródeł danych,
— jakości doświadczenia użytkowników: dane w oparciu o rzeczywiste doświadczenia użytkowników, w tym również uzyskane przez aplikacje wykorzystujące mechanizm crowdsourcingu (pozyskiwania wiedzy z tłumu).
Niniejszy projekt umożliwi przeprowadzenie mapowania na poziomie UE oraz poszczególnych krajów i regionów za pomocą najnowszych aplikacji działających w systemie informacji geograficznej (GIS).
W pracach zostaną również uwzględnione wyniki wcześniejszego badania, w którym przeanalizowano aktualne europejskie inicjatywy w zakresie mapowania oraz przedstawiono zalecaną metodologię.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)72000000 Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia, 73200000 Usługi doradcze w zakresie badań i rozwoju, 72422000 Usługi w zakresie rozwijania internetowych lub intranetowych aplikacji serwerowych, 79300000 Badania rynkowe i ekonomiczne; ankietowanie i statystyka, 79419000 Usługi konsultacyjne w zakresie ewaluacji
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Maksymalna wartość wyniesie 540 000 EUR.
II.2.2)Informacje o opcjachOpcje: nie
Direktiva 2004/18/ES
II.1.1)Naziv naročila, ki ga je določil naročnik:
Študija kartiranja (faza II): kartiranje storitev širokopasovne povezave v Evropi – SMART 2014/0016
II.1.2)Vrsta naročila in mesto gradnje, kraj dobave ali izvedbeStoritve
Št. kategorije storitev 11: Storitve svetovanja na področju vodenja [6] in sorodne storitve
Glavna lokacija ali mesto gradnje, kraj dobave ali izvedbe: prostori izvajalca.
Šifra NUTS
II.1.4)Informacije o okvirnem sporazumu
II.1.5)Kratek opis naročila ali nabave
Komisija želi razviti orodje IT za kartiranje storitev širokopasovne povezave v Evropi.
To orodje bo imelo obliko integrirane platforme za spremljanje, s katero bodo združene in referenčno kartirane meritve v okviru 2 dimenzij:
— kakovosti storitve (QoS): podatki o trženih hitrostih iz obstoječih nacionalnih pobud kartiranja uprav držav članic ali drugih relevantnih podatkovnih virov,
— kakovosti izkušnje (QoE): podatki na podlagi izkušenj dejanskih uporabnikov, vključno iz aplikacij za črpanje podatkov iz množic.
S tem projektom bo omogočeno kartiranje širokopasovne povezave na ravni EU ter nacionalni in regionalni ravni z uporabo najsodobnejših aplikacij, ki temeljijo na GIS.
Pri delu bodo upoštevani rezultati prejšnje študije, s katero so bile raziskane obstoječe pobude kartiranja v Evropi in priporočena metodologija.
II.1.6)Enotni besednjak javnih naročil72000000 Storitve informacijske tehnologije: svetovanje, razvoj programske opreme, internet in podpora, 73200000 Storitve svetovanja na področju raziskav in razvoja, 72422000 Storitve razvoja strežniških aplikacij za internet in intranet, 79300000 Tržne in ekonomske raziskave; javnomnenjske raziskave in statistični podatki, 79419000 Storitve ocenjevanja in svetovanja
II.2)Količina ali obseg naročila
II.2.1)Celotna količina ali obseg:
Maksimalna vrednost v višini 540 000 EUR.
II.2.2)Informacije o variantahVariante: ne