29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Roboty budowlane - 231350-2021
Rumunia-Vaslui: Roboty budowlane
2021/S 089-231350
Sprostowanie
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Surse, aducțiuni, stații de pompare apă brută, rezervoare, refulări în Vaslui și Bârlad
Numer referencyjny: 17986823_2021_PAAPD1278347
II.1.2)Główny kod CPV
45000000 Roboty budowlane
II.1.4)Krótki opis:
In cadrul contractului „Surse, aductiuni, staţii de pompare apa bruta, rezervoare, refulări în Vaslui si Barlad” (lot 1-2) sunt prevazute a fi executate urmatoarele categorii de lucrari:
— lot 1 – aglomerare Vaslui, lucrari care includ:
(a) adaptare la teren;
(b) lucrari de constructii si instalatii;
(c) furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice;
(d) testare si punere in functiune;
(e) monitorizarea functionarii pe parcursul perioadei de garantie;
(f) remedierea defectiunilor aparute in perioadei de garantie conform conditiilor generale din contract;
(g) instruirea personalului beneficiarului;
— lot 2 – aglomerare Barlad, lucrari care includ:
(g) instruirea personalului beneficiarului.
Orice operator economic interesat poate sa solicite clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, numai in SEAP, nu mai tarziu de 21 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau de informatii suplimentare precizate mai sus cu 10 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.