Bauleistung - 231658-2022
Submission deadline has been amended by:  295685-2022
Polen-Rzeszów: Bauarbeiten
2022/S 086-231658
Auftragsbekanntmachung
Bauauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Zaprojektowanie i przebudowa zatok autobusowych oraz montaż wiat na terenie miasta Rzeszowa – etap IV
Referenznummer der Bekanntmachung: ZP-I.271.24.84.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45000000 Bauarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i przebudowa zatok autobusowych wraz z montażem wiat na terenie miasta Rzeszowa – etap IV, realizowane na podstawie 2 zadań. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa:
- PFU z załącznikami dla zadania I oraz Opis przedmiotu zamówienia dla zadania II, stanowiące załączniki do SWZ; -projektowane postanowienia umowy ws. zamówienia publicznego wraz z załącznikami.
3. Zgodnie z art. 68. ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych łączny udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych w rozumieniu
art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym używanych przy wykonywaniu tego zadania musi wynosi co najmniej 10%.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
44212321 Wartehäuschen an Bushaltestellen
45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten
45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten
45310000 Installation von elektrischen Leitungen
71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i przebudowa zatok autobusowych wraz z montażem wiat na terenie miasta Rzeszowa – etap IV, realizowane na podstawie 2 zadań:
1)Zadanie I - przebudowa zatok: Zadanie realizowane będzie w trybie zaprojektuj-wybuduj na podstawie Programu funkcjonalno-użytkowego. Zakres prac obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej, uzgodnienie jej z Zamawiającym, uzyskanie wymaganych prawem decyzji, opinii i pozwoleń oraz wykonanie robót budowlanych polegających na rozbudowie i przebudowie 30 zatok autobusowych. Zakres prac przewidzianych dla przedmiotowej inwestycji dla 30 przystanków i obejmuje m.in.:
1.wymiana krawężników na zatokach autobusowych na krawężniki profilowane peronowe (półokrągłe);2.wymiana nawierzchni na zatokach na betonowe3.przełożenie/wymiana chodników;4.przełożenie/wymiana ścieżek rowerowych;5.ułożenie kostki integracyjnej;6.ułożenie ścieków z 2 rzędów kostki betonowej/kamiennej w miejscach o spadkach podłużnych mniejszych niż 0,5% wzdłuż styku zatoki z jezdnią;7.kompletna przebudowa studni i wpustów kanalizacji deszczowej z zastosowaniem nowego wpustu i pierścienia odciążającego żelbetowego i nakrywy żelbetowej pod osadzenie kraty ściekowej;8.wymiana nawierzchni na szer. 1m styku z nową nawierzchnią zatoki;9.przebudowę fragmentów istniejących sieci na kolidujących odcinkach, na warunkach, jakie należy uzyskać od zarządcy sieci;10.przebudowa infrastruktury przystankowej, na warunkach, jakie należy uzyskać od Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie11.możliwa wycinka zieleni oraz nowe nasadzenia;12.budowa kanału technologicznego lub uzyskanie zwolnienia z obowiązku budowy 13.w przypadku konieczności: a.przebudowa zjazdów indywidualnych i publicznych zapewniających dostęp do terenów przyległych, b.przebudowa/budowa przejść dla pieszych c.budowa/przebudowa dróg dojazdowych, wewnętrznych i ciągów pieszo-jezdnych dla zapewnienia obsługi terenu przyległego, komunikacji lokalnej, osobom prawnym i podmiotom gospodarczym, w stopniu zapewniającym przejezdność pojazdom odpowiadającym profilowi działalności tych osób i podmiotów
d.budowa/przebudowa oświetlenia drogowego,
e.budowa/przebudowa odwodnienia ulicznego wraz z urządzeniami oczyszczającymi wód opadowo-roztopowych z korpusu drogi i terenu przyległego wraz z budową włączenia tego odwodnienia do odbiorników tych wód na podstawie uzyskanych warunków, zgód od właścicieli/zarządców odbiorników
f.budowa elementów wynikających z potrzeb ochrony środowiska (np. budowa ekranów akustycznych) jeśli konieczność ich budowy będzie wynikać z uzyskanej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,
14.urządzenia bezpieczeństwa ruchu wynikające z zatwierdzonego projektu stałej organizacji ruchu
a.elementy oznakowania pionowego i poziomego (wykonanie oznakowania pionowego i poziomego wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu wynikających z zatwierdzonego projektu stałej organizacji ruchu),
b.bariery ochronne, balustrady,
c.wygrodzenia dla pieszych
15.budowa urządzeń systemu informacji pasażerskiej (budowa tablic pasażerskich wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną)
16.inne elementy wynikające z warunków technicznych i obowiązujących przepisów.2)Zadanie II - dostawa i montaż wiat - Zamówienie polega na dostarczeniu i montażu 77 sztuk wiat przystankowych. Wiaty wykonane jako konstrukcja modułowa, jeden moduł to szerokość tylnej szyby. Wiaty o głębokości 1500 mm trzy-modułowe, wykonane z profili aluminiowych, 63 wiaty wyposażone w fotowoltaikę. Do zadań Wykonawcy będzie należało zdemontowanie istniejących pylonów przystankowych oraz ławek znajdujących się na przystankach (załącznik nr 2) oraz zamontowanie ich w miejscach wskazanych przez ZTM, znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Rzeszowa.Wykonawca uwzględni w ofercie korzyści materialne wynikające z przejęcia materiałów rozbiórkowych.