Retsgrundlag:
Forordning (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Støtte til udvikling af en køreplan for reduktion af kulstofemissioner i bygningers samlede levetid
Sagsnr.: ENV/2021/OP/0003
II.1.2)Hoved-CPV-kode90700000 Tjenester på miljøområdet
II.1.4)Kort beskrivelse:
Der er behov for en grundig benchmarking for at forstå den aktuelle situation (basislinje) knyttet til kulstofemissioner i hele levetiden for forskellige typer bygninger, der er bygget eller renoveret med varierende grader af bæredygtighedsambitioner i forskellige dele af EU med forskellige former for byggekultur, byggematerialer og klima. Ligeledes skal forskellige løsningstypers potentiale for reduktion af kulstofemissioner i hele levetiden vurderes på både projekt- og makroniveau (med særlig fokus på indlejret kulstof og dets forbindelser til driftsmæssig kulstof). For at støtte udviklingen af en køreplan og national benchmarking skal der tages hensyn til forskellige udviklingsstadier, både hvad angår nybyggeri og renovering:
• gode kortsigtede muligheder, som er til rådighed for de fleste projekter uden betydelige ekstraomkostninger eller ekspertise
• andre allerede eksisterende løsninger, der er klar til at blive kopieret under visse betingelser
• aktiviteter på innovations-/demonstrationsstadiet
• forventet fremtidig udvikling.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 200 000.00 EUR
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)90700000 Tjenester på miljøområdet
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Støtte til udviklingen af en køreplan for reduktion af kulstofemissioner i bygningers samlede levetid.
Õiguslik alus:
Määrus (EL, Euratom) nr 2018/1046
I osa: Hankija
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Hoonete kogu kasutusea süsihappegaasiheite vähendamiseks tegevuskava väljatöötamise toetamine
Viitenumber: ENV/2021/OP/0003
II.1.2)CPV põhikood90700000 Keskkonnateenused
II.1.4)Lühikirjeldus:
Põhjaliku võrdlusuuringu läbiviimine on vajalik selleks, et saada aru ELi erinevates, erineva ehituskultuuri, -materjalide ja kliimaga osades jätkusuutlikkuse saavutamist erineval tasemel arvesse võttes ehitatud või renoveeritud erilaadsete hoonete kogu kasutusea süsihappegaasiheite praegusest olukorrast (lähtealus). Samuti tuleb anda hinnang kogu kasutusea süsihappegaasiheite vähendamise erilaadsete lahenduste potentsiaalile, seda nii projekti kui üldisel tasandil (keskendudes eelõige sisalduvale süsinikule ja selle (keemilisele) sidemele funktsioneeriva süsinikuga). Tegevuskava väljatöötamise ja riikliku võrdlusuuringu toetuseks tuleb võtta arvesse erinevaid arendusjärke, nii uusehitusi kui renoveerimist:
• suuremale osale projektidest oluliste täiendavate kulutuste või eksperditeadmisteta hõlpsaimalt saavutatav ülesannete/meetmete/eesmärkide kogum;
• muud juba olemasolevad lahendused, mida on teatud tingimustel võimalik jäljendada;
• käesoleval ajal uuendus-/esitlusjärgus tegevused;
• eeldatav tulevane areng.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 200 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
II.2.2)CPV lisakood(id)90700000 Keskkonnateenused
II.2.4)Hanke kirjeldus:
Hoonete kogu kasutusea süsihappegaasiheite vähendamiseks tegevuskava väljatöötamise toetamine.