Építési beruházás - 232038-2021
Submission deadline has been amended by:  312173-2021
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2021/S 090-232038
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
M3-M35 autópálya, görbeházi csomópont kivitelezése
Hivatkozási szám: EKR000333472021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés keretében M3-M35 autópálya, görbeházi csomópont fejlesztés kivitelezése (PST: A035.07.73) valamint 1 db üzemi forduló tervezési és kivitelezési feladatainak elvégzése.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45221111 Közúti híd építése
45233110 Autópálya építése
45233221 Útburkolati jelek festése
45233228 Útburkolat építése
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Mennyiség:
Az M3 autópálya Görbeháza - Nyíregyháza és az M35 autópálya Görbeháza - Debrecen közötti szakaszán az M3-M35 autópályák görbeházi csomópontjában megvalósítandó a Nyíregyháza - Debrecen („C” ág) és a Debrecen - Nyíregyháza („D” ág) irányú forgalom csomóponti összekötő ágainak kivitelezése, valamint 1 db üzemi forduló tervezési és kivitelezési feladatainak elvégzése.
Ajánlatkérő rögzíti, hogy a kivitelezéshez kapcsolódó kivitelei tervek rendelkezésre állnak, azok a közbeszerzési dokumentumok körében kiadásra kerülnek, tervezési feladat kizárólag az üzemi forduló vonatkozásában képezi a nyertes ajánlattevő feladatát.
A kiviteli tervek szerint 1 db, 101,5 m felszerkezet hosszúságú, 6 nyílású, országos közút részét képező, előregyártott vasbeton tartós gerenda híd, illetve 1060 m („C” ág 875 m + „D” ág 185 m) országos közúthálózat részét képező, új nyomvonalú út kerül megvalósítása a csomóponti ágak létrejöttével, valamint 1 db üzemi forduló kerül kialakításra az M35 autópálya 3+070 km szelvény környezetében lévő földút átvezetéséhez kapcsolódóan a tárgyi fejlesztés keretén belül.
Főbb mennyiségek:
Útépítés:
Földmű építése: 96 000 m3
Hidraulikus kötőanyagú pályaszerkezet építése: 1400 m3
Bitumenes kötőanyagú pályaszerkezet építése: 2 900 m3
Közúti visszatartó rendszerek: 5 100 m
Padka építése: 1100 m3
Burkolati jelek készítése: 1700 m2
Portál építése: 34 t
Műtárgyépítés:
Cölöpalapozás: 800 m
Előregyártott feszített vasbeton tartók építése: 1 100 m
Háttöltés, előtöltés, töltéslezáró kúp építése: 8300 m3
Cölöpöket összefogó gerenda: 130 m3
Híd próbaterhelés: 1 db”
Jelen közbeszerzés tárgyát képező munkák részletes leírását a Közbeszerzési Dokumentumok tartalmazzák.
A 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet (továbbiakban a közbeszerzési dokumentumokban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel AK felhívja a figyelmet, hogy, amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. AK felhívja a figyelmet hogy, egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget az AT-nek az ajánlatában igazolnia kell.