II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Laboratory analyses of topsoil samples collected in the context of the LUCAS 2018
Reference number: JRC/IPR/2018/D.3/0004/OC
II.1.2)Main CPV code71900000 Laboratory services
II.1.4)Short description:
The Land Use and Cover Area Frame Survey (LUCAS) includes a module of topsoil monitoring. Around 26,000 topsoil samples are collected in natural and semi-natural environments (i.e. agricultural land, woodland and grassland) across Europe. These samples shall be analysed for physical and chemical parameters and for DNA with standard methods.
This procurement concerns the provision of laboratory services for the analysis of soil physical and chemical parameters, heavy metals, pesticides and antibiotics, and DNA in the topsoil samples collected in the context of the LUCAS 2018 Survey.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 2 345 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 3
II.2)Description
II.2.1)Title:
Analyses soil parameters and Heavy Metals
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)71900000 Laboratory services
14212400 Soil
14212410 Topsoil
71620000 Analysis services
90711300 Environmental indicators analysis other than for construction
II.2.4)Description of the procurement:
The objective of the service contract for Lot 1 is to analyse basic soil physical and chemical parameters and heavy metals on topsoil samples as indicated in the tender documents. The topsoil samples are collected in mineral and organic soils in natural and semi-natural environments (i.e. agricultural land, woodland and grassland).
The objective of the service contract for Lot 2 is to carry out DNA analysis on 1,050 topsoil samples collected in the context of LUCAS 2018 Topsoil Survey in order to assess soil biodiversity and antibiotic resistance genes. The topsoil samples have been collected in natural and semi-natural environments (i.e. agricultural land, woodland and grassland).
Analysis plant protection products + antibiotics
Lot No: 3
The objective of the service contract for Lot 3 is to analyse Plant Protection Products (PPPs) and antibiotics as indicated in the tender documents. The topsoil samples are collected in mineral and organic soils in agricultural land and grassland.
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Analyses de laboratoire d'échantillons de terre végétale prélevés dans le cadre de LUCAS 2018
Numéro de référence: JRC/IPR/2018/D.3/0004/OC
II.1.2)Code CPV principal71900000 Services de laboratoire
II.1.4)Description succincte:
L’enquête aréolaire sur l’utilisation/l’occupation des sols (LUCAS) porte sur un module d’observation du sol arable. Environ 26,000 échantillons de sol arable sont collectés dans des milieux naturels et semi-naturels (c-a-d. les terres agricoles, les bois et les prairies) à travers l’Europe. Ces échantillons seront analysés par des méthodes types en vue de la détermination des paramètres physiques et chimiques et de l’ADN.
Le présent appel d’offres vise la fourniture des services de laboratoire en vue de l’analyse des paramètres physiques et chimiques du sol, des métaux lourds, des pesticides et des antibiotiques ainsi que de l’ADN dans les échantillons de sol arable collectés dans le contexte de l’enquête aréolaire sur l’utilisation/l’occupation des sols.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 2 345 000.00 EUR
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: oui
Il est possible de soumettre des offres pour nombre maximal de lots: 3
II.2.1)Intitulé:
Analyse des caractéristiques du sol et des métaux lourds
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)71900000 Services de laboratoire
14212400 Terre
14212410 Terre végétale
71620000 Services d'analyses
90711300 Analyse des indicateurs environnementaux autres que pour la construction
II.2.4)Description des prestations:
L’objectif du contrat de services pour le Lot 1 est d’analyser les paramètres physiques et chimiques de base du sol et des métaux lourds sur des échantillons de la terre végétale indiqués dans le dossier d’appel d’offres. Les échantillons de la terre végétale sont collectés sur des terres minérales et organiques des milieux naturels et semi-naturels (c-a-d. les terres agricoles, les bois et les prairies).
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 2
L’objectif du marché de services pour le Lot 2 est d’effectuer des analyses ADN sur 1 050 échantillons de terre végétale collectés dans le cadre de l’enquête de terre végétale LUCAS 2018 afin d’évaluer la biodiversité et les gènes de résistance aux antibiotiques du sol. Les échantillons de sol arable ont été collectés dans des milieux naturels et semi-naturels (c-a-d. les terres agricoles, les bois et les prairies).
Analyse des produits phytopharmaceutiques + antibiotiques
Lot nº: 3
L’objectif du contrat de services pour le Lot 3 est d’analyser les produits phytopharmaceutiques et les antibiotiques conformément au dossier d’appel d’offres. Les échantillons de la terre végétale sont collectés sur des terres minérales et organiques dans les terres agricoles et les prairies.
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
L-analiżi tal-laboratorju ta' kampjuni tal-ħamrija ta' fuq miġbura fil-kuntest ta' LUCAS 2018
Numru ta' referenza: JRC/IPR/2018/D.3/0004/OC
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV71900000 Servizzi ta' laboratorju
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-Istħarriġ Qafas Statistiku tal-Użu tal-Art taż-Żona Koperta (LUCAS) jinkludi modulu ta' monitoraġġ tal-ħamrija ta' fuq. Jinġabru madwar 26 000 kampjun tal-ħamrija ta' fuq f'ambjenti naturali u seminaturali (jiġifieri art agrikola, żoni tal-foresti u bwar) madwar l-Ewropa kollha. Dawn il-kampjuni għandhom jiġu analizzati għal parametri fiżiċi u kimiċi u għal DNA b'metodi standard.
Dan l-akkwist jikkonċerna l-provvista ta' servizzi tal-laboratorju għall-analiżi tal-parametri fiżiċi u kimiċi tal-ħamrija, il-metalli tqal, il-pestiċidi u l-antibijotiċi, u d-DNA fil-kampjuni tal-ħamrija ta' fuq miġbura fil-kuntest tal-Istħarriġ LUCAS 2018.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 2 345 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: iva
L-offerti jistgħu jintbagħtu għal l-ogħla għadd ta' lottijiet: 3
II.2)Deskrizzjoni
II.2.1)Titlu:
Analiżi tal-parametri tal-ħamrija u l-Metalli Tqal
Nru tal-lott: 1
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK71900000 Servizzi ta' laboratorju
14212400 Ħamrija
14212410 Ħamrija tal-wiċċ
71620000 Servizzi ta' l-analiżi
90711300 Analiżi ta' l-indikaturi ambjentali għajr għall-kostruzzjoni
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
L-għan tal-kuntratt ta' servizz għall-1 Lott huwa li janalizza l-parametri fiżiċi u kimiċi bażiċi tal-ħamrija u l-metalli tqal fuq kampjuni tal-ħamrija ta' fuq kif indikat fid-dokumenti tas-sejħa għall-offerti. Il-kampjuni tal-ħamrija ta' fuq jinġabru fil-ħamrija minerali u organika f'ambjenti naturali u seminaturali (jiġifieri art agrikola, żoni tal-foresti u bwar).
Analiżi tad-DNA fil-ĦAMRIJA
Nru tal-lott: 2
L-għan tal-kuntratt ta' servizz għat-2 Lott huwa li titwettaq analiżi tad-DNA fuq 1 050 kampjun tal-ħamrija ta' fuq miġbura fil-kuntest tal-Istħarriġ tal-Ħamrija ta' Fuq LUCAS 2018 sabiex jiġu vvalutati l-bijodiversità tal-ħamrija u l-ġeni tar-reżistenza għall-antibijotiċi. Il-kampjuni tal-ħamrija ta' fuq inġabru f'ambjenti naturali u seminaturali (jiġifieri art agrikola, żoni tal-foresti u bwar).
Analiżi ta' prodotti tal-protezzjoni tal-pjanti + antibijotiċi
Nru tal-lott: 3
L-għan tal-kuntratt ta' servizz għat-3 Lott huwa li jiġu analizzati Prodotti tal-Protezzjoni tal-Pjanti (PPPs) u antibijotiċi kif indikati fid-dokumenti tas-sejħa għall-offerti. Il-kampjuni tal-ħamrija ta' fuq jinġabru fil-ħamrija minerali u organika fl-art agrikola u l-bwar.