Oznámení o zahájení zadávacího řízení
Právní základ:
směrnice 2014/24/EU
II.1)Rozsah veřejné zakázky
II.1.1)Název:
Současné postupy při prosazování dodržování požadavků u dodavatelů námořních paliv z EU a možnosti zlepšení v oblasti působnosti směrnice Rady 1999/32/ES.
Spisové číslo: ENV.C.3/SER/2016/0034.
II.1.2)Hlavní kód CPV90700000 Environmentální služby
II.1.4)Stručný popis:
Nákladově účinné a soudržné uplatňování a prosazování směrnice Rady 1999/32/ES, pokud jde o obsah síry v lodních palivech, má vysokou prioritu v zákmu dosažení naplánovaných zdravotních a ekologických přínosů této směrnice, které jsou výsledkem snížení emisí oxidu síry z lodí, a podporuje spravedlivou hospodářskou soutěž a zvýšení udržitelnosti námořní dopravy.
Tyto skutečnosti jsou upraveny v prováděcím nařízení Komise (EU) 2015/253 zaměřeném na potřebu zajistit ze strany členských států dostatečně časté a důsledné kontroly a odběr vzorků námořních paliv používaných na lodích. Ustanovení o prosazování dodržování u dodavatelů paliva jsou pojaty šířeji než ustanovení o odběru vzorků námořních paliv na palubě. Tato zakázka je zaměřená na objasnění nebo zjištění toho, jak příslušné orgány členských států jednají ve věci dodavatelů topného oleje, což je také velmi důležité z hlediska požadavku na globální limit síry, který vstoupí v platnost v roce 2020.
II.1.5)Předpokládaná celková hodnota Hodnota bez DPH: 100 000.00 EUR
II.1.6)Informace o částechZakázka je rozdělena na části: ne
II.2)Popis
II.2.2)Dodatečný(-é) kód(-y) CPV90700000 Environmentální služby
II.2.4)Popis zakázky:
Otevřená výzva k podání nabídek – zakázka na služby v délce 36 měsíců.
Tjenesteydelser - 232460-2016
Belgien-Bruxelles: Nuværende praksis for håndhævelsesforanstaltninger over for leverandører af skibsbrændstof i EU og muligheder for forbedring inden for rammerne af Rådets direktiv 1999/32/EF
2016/S 130-232460
Udbudsbekendtgørelse
Tjenesteydelser
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Nuværende praksis for håndhævelsesforanstaltninger over for leverandører af skibsbrændstof i EU og muligheder for forbedring inden for rammerne af Rådets direktiv 1999/32/EF.
Sagsnr.: ENV.C.3/SER/2016/0034.
II.1.2)Hoved-CPV-kode
90700000 Tjenester på miljøområdet
II.1.4)Kort beskrivelse:
En omkostningseffektiv og sammenhængende gennemførelse og håndhævelse af Rådets direktiv 1999/32/EF med hensyn til svovlindholdet i skibsbrændstoffer, prioriteres højt for at nå dets planlagte sundheds- og miljømæssige fordele, der følger af reducerede svovldioxidemissioner fra skibsfart, for således at fremme fair konkurrence og øget bæredygtighed indenfor søtransport.
Det er genstand for Kommissionens gennemførelsesafgørelse (EU) 2015/253 som koncentrerer sig om nødvendigheden af, at medlemsstaterne sikrer tilstrækkeligt jævnlige og præcise kontroller og prøvetagninger af skibsbrændstoffer, der anvendes om bord på skibe. Bestemmelserne vedrørende håndhævelse af brændstofleverandører er målrettet bredere end dem, der vedrører prøvetagning af skibsbrændstoffer om bord. Denne kontrakt sigter mod at klarlægge eller undersøge, hvordan medlemsstaternes kompetente myndigheder griber ind overfor leverandører af brændselsolier, hvilket også er meget relevant i betragtning af kravet om et globalt miljøloft som træder i kraft i 2020.
II.1.5)Anslået samlet værdi
Værdi eksklusive moms: 100 000.00 EUR
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Offentligt udbud — tjenesteydelseskontrakt på 36 måneder.
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Gegenwärtige Praxis bei der Durchsetzung der EU-Rechtsvorschriften für Lieferanten von Schiffskraftstoffen und Optionen zur Verbesserung im Rahmen der Richtlinie 1999/32/EG.
Referenznummer der Bekanntmachung: ENV.C.3/SER/2016/0034.
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Eine kostengünstige und kohärente Umsetzung und Durchsetzung der Richtlinie 1999/32/EG des Rates ist hinsichtlich des Schwefelgehalts von Schiffskraftstoffen von hoher Priorität, um ihren geplanten Nutzen für Gesundheit und Umwelt aufgrund geringerer Schwefeldioxidemissionen aus der Schifffahrt zu erreichen und so einen fairen Wettbewerb und eine größere Nachhaltigkeit im Seeverkehr zu fördern.
Dies ist Gegenstand des Durchführungsbeschlusses (EU) 2015/253 der Kommission, dessen Schwerpunkt auf der Notwendigkeit einer Gewährleistung von ausreichend häufigen und genauen Inspektionen und Probenahmen von Schiffskraftstoffen, die an Bord von Schiffen verwendet werden, durch die Mitgliedstaaten liegt. Die Durchsetzungsbestimmungen im Hinblick auf die Lieferanten von Kraftstoffen werden umfassender behandelt als die Bestimmungen zur Probenahme von Schiffskraftstoffen an Bord. Ziel dieses Auftrags ist es, klarzustellen oder zu untersuchen, wie sich die zuständigen Behörden der Mitgliedstaaten in Bezug auf Lieferanten von Kraftstofföl verhalten. Dies ist auch im Hinblick auf die Anforderung einer weltweiten Obergrenze, die 2020 in Kraft tritt, von großer Bedeutung.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 100 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Ausschreibung im Wege des offenen Verfahrens — Dienstleistungsauftrag mit einer Laufzeit von 36 Monaten.
Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Az európai uniós tengeri tüzelőanyag-beszállítókkal és a fejlesztési lehetőségekkel kapcsolatos végrehajtás jelenlegi gyakorlata az 1999/32/EK tanácsi irányelv keretében.
Hivatkozási szám: ENV.C.3/SER/2016/0034.
II.1.2)Fő CPV-kód90700000 Környezetvédelemmel kapcsolatos szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A tengeri hajózásban használatos tüzelőanyagok kéntartalmáról szóló 1999/32/EK tanácsi irányelv költséghatékony és egységes végrehajtása, valamint alkalmazása alapvető a hajózás kén-dioxid-kibocsátásának csökkentése révén elérhető, az irányelvben kitűzött egészségvédelmi és környezetvédelmi célok szempontjából, és egyúttal előmozdítja a tisztességes versenyt és a tengeri közlekedés nagyobb fenntarthatóságát.
Ezt az (EU) 2015/253 bizottsági végrehajtási határozat szabályozza, amely annak a szükségességére összpontosít, hogy a tagállamok kellő gyakorisággal és pontossággal végezzék a hajók fedélzetén használt tüzelőanyagok vizsgálatát és mintavételezését. A tüzelőanyag-beszállítókkal kapcsolatos végrehajtási rendelkezések tágabb értelemben kerültek meghatározásra, mint a fedélzeten használt tüzelőanyagok mintavételezésére vonatkozó rendelkezések. A szerződés célja annak egyértelműsítése, illetve vizsgálata, hogy a tagállamok illetékes hatóságai milyen módon lépnek fel a fűtőolaj beszállítóival kapcsolatban, amely szintén kiemelten fontos a 2020-ban életbe lépő, globális felső határra vonatkozó követelmény szempontjából.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 100 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)90700000 Környezetvédelemmel kapcsolatos szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyílt pályázati felhívás – 36 hónapra szóló szolgáltatási szerződés.
Base jurídica:
Diretiva 2014/24/UE
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
Práticas atuais em matéria de aplicação de fornecedores de combustíveis navais da UE e opções para melhoria no âmbito da Diretiva 1999/32/CE do Conselho.
Número de referência: ENV.C.3/SER/2016/0034.
II.1.2)Código CPV principal90700000 Serviços ambientais
II.1.4)Descrição resumida:
Uma aplicação e um cumprimento coerentes e eficientes em termos de custos da Diretiva 1999/32/CE do Conselho no que respeita ao teor de enxofre dos combustíveis navais são de elevada prioridade para alcançar os benefícios previstos para a saúde e o ambiente decorrentes da redução das emissões de dióxido de enxofre provenientes do transporte marítimo, promovendo, assim, uma concorrência leal e uma maior sustentabilidade deste tipo de transporte.
Esta questão é abordada pela Decisão de Execução (UE) 2015/253 da Comissão, que se centra na necessidade de os Estados-Membros garantirem que as inspeções e a recolha de amostras dos combustíveis navais utilizados a bordo são suficientemente frequentes e rigorosas. As disposições relativas à aplicação de fornecedores de combustíveis são abordadas de uma forma mais ampla do que as relativas à recolha de amostras dos combustíveis navais a bordo. O presente contrato visa esclarecer ou analisar a forma como as autoridades competentes dos Estados-Membros agem relativamente aos fornecedores de fuelóleo, também muito importante tendo em vista o requisito de limitação global que entra em vigor em 2020.
II.1.5)Valor total estimadoValor sem IVA: 100 000.00 EUR
II.1.6)Informação sobre os lotesContrato dividido em lotes: não
II.2)Descrição
II.2.2)Código(s) CPV adicional(is)90700000 Serviços ambientais
II.2.4)Descrição do concurso:
Concurso público — Contrato de serviços de 36 meses.