We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 232524-2022
Romania-Râmnicu Vâlcea: Medical equipments
2022/S 086-232524
Contract award notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
„Furnizarea de echipamente medicale si echipamente de protecție personala la nivelul Spitalului Județean de Urgența Vâlcea”, din cadrul proiectului “Întărirea capacității Spitalului Județean de Urgență Vâlcea de gestionare a crizei sanitare COVID-19”
Reference number: 2540929_2021_PAAPD1318148
II.1.2)Main CPV code
33100000 Medical equipments
II.1.4)Short description:
Furnizarea de echipamente medicale si echipamente de protecție personala la nivelul Spitalului Județean de Urgența Vâlcea cuprinde următoarele loturi:
- Lotul 1 - Aparate de radiologie:
- Lotul 2 - Aparate de anestezie si reanimare
- Lotul 3 - Echipamente medicale
- Lotul 4 - Sistem de monitorizare a pacientilorElecrocardiograf 12 canale
- Lotul 5 - Dispozitiv de administrare a oxigenului
- Lotul 6 - Containere mobile cu utilizare speciala
- Lotul 7 - Aparate de sterilizare, de dezinfectare si de igienizare
- Lotul 8 - Echipamente de ventilatie
- Lotul 9 - Echipamente de refrigerare si de congelare
- Lotul 10 - Butelii de gaz
- Lotul 11 – Ecocardiograf
- Lotul 12 – Curele
- Lotul 13 - Paturi speciale pentru terapie intensivă
- Lotul 14 – Dezinfectanti: Antiseptice si dezinfectante
- Lotul 15 - Imbracaminte pentru personalul medical
- Lotul 16 – Consumabile medicale; Articole sanitare
- Lotul 17 - Articole de catering de unica folosinta
- Lotul 18 - Produse de curatenie
- Lotul 19 – Lenjerie
- Lotul 20 – Echipamente de protectie
- Lotul 21 – Imbracaminte de protectie si de securitate
Notă:
1. Echipamentele medicale vor fi noi; Nu se acceptă second hand sau refurbished.
2. Data de livrare specificată în tabele, respectiv maxim 135 zile, înseamnă data când toate activitățile au fost realizate și produsul / echipamentul este instalat și funcționează la parametrii agreați și acceptați de autoritatea contractantă (prin procese-verbale de recepție și punere în funcțiune).
3. Durata de livrare de maxim 135 de zile include și perioada de acceptare a autorității contractante de 45 de zile, respectiv recepția cantitativă, calitativă, punere în funcțiune și recepția serviciilor de instruire.
4. Având în vedere că durata de livrare este factor de evaluare, durata asumată și declarată de ofertanți prin propunerea tehnică va fi respectată. La stabilirea duratei de livrare, ofertanții trebuie să ia în calcul durata de livrare pentru ultimul echipament din cadrul lotului.
5. Să existe posibilitatea achiziționării de pe piață a pieselor de schimb și a consumabilelor originale, necesare funcționării echipamentelor medicale pe întreaga durată de viață a acestora.
6. Ofertanții vor include în oferta de preț valoarea consumabilelor care vor fi asigurate pentru efectuarea testelor/ probelor la punerea în funcțiune a echipamentelor și la instruirea personalului, acolo unde este cazul.
Este responsabilitatea operatorilor economici de a verifica locațiile de amplasare a echipamentelor din cadrul Spitalului Județean de Urgență Vâlcea Municipiul Râmnicu Vâlcea, str. Calea lui Traian nr. 201, județul Vâlcea, , încă din faza de elaborare a ofertelor. Se va stabili o dată de vizitare a amplasamentului împreună cu Autoritatea contractantă.
Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare / informatiilor suplimentare in a 12-a zi inainte de depunerea ofertelor in masura în care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate în termenul prevazut la punctul I.1) din fișa de date, respectiv 21 zile.
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.1)Title:
Dispozitiv de administrare a oxigenului
Lot No: 5
II.2.2)Additional CPV code(s)
33157800 Oxygen administration unit
II.2.4)Description of the procurement:
1. Concen-tratoare oxigen 10 l cu accesorii: 20 buc.
Produse de curatenie
Lot No: 18
19640000 Polythene waste and refuse sacks and bags
33141123 Sharps containers
33711900 Soap
33763000 Paper hand towels
1. Prosop hartie: 10.000 rola
2. Recipienti din polipropile-na capacitate 2,3l,pt.mat. intepatoare - taietoare: 1.000 buc.
3. Recipienti din polipropile-na capacitate 9 l,pt.mat. intepatoare - taietoare: 600 buc.
4. Saci din polietilena galbeni ptr. deseuri infectioase, 300l, 1200x1500*0,05-0,07mm: 9.000 buc.
5. Saci din polietilena galbeni ptr. deseuri infectioase, 40l, 520x700*0,05-0,07mm: 10.000 buc.
6. Sapun lichid, flacon 500 ml, cu pompita: 1.500 buc.
Lenjerie
Lot No: 19
39512000 Bed linen
18318300 Pyjamas
1. Pijamale pacienti unica folosinta (pantaloni si haina) : 10.000 set
2. Set lenjerie pat unica folosinta (1 buc cearsaf pt pat, 1 buc plic pt perna, 1 buc plic pt pilota): 10.000 set
- Echipamente de refrigerare si de congelare
Lot No: 9
42513000 Refrigerating and freezing equipment
1. Ultracon-gelator stocare probe/reactivi (inclusiv accesorii): 1 buc.
Containere mobile cu utilizare speciala
Lot No: 6
34221000 Special-purpose mobile containers
1. Container dublu tip dormitor cu baie: 3 buc.
Ecograf portabil
Lot No: 11
33112200 Ultrasonic unit
1. Ecograf portabil: 1 buc.
Echipamente de protectie
Lot No: 20
33157100 Medical gas masks
18140000 Workwear accessories
18424000 Gloves
18424300 Disposable gloves
33770000 Paper sanitary
1. Manusi chirurgicale din latex, pudrate, sterile; nr. 6.0-8,5: 5.000 perechi
2. Manusi examinare din latex, pudrate, nesterile, marimile : xs, s, m, l, xl,m,l: 400.000 buc
3. Masca de protectie tip FFP3: 10.000 buc
4. Masca de protectie tip N95 / FFP2: 20.000 buc
5. Masti chirurgicale cu 3 pliuri: 250.000 buc
Sistem de monitorizare a pacientilor
Lot No: 4
33195000 Patient-monitoring system
33124130 Diagnostic supplies
33141642 Drain accessories
33192000 Medical furniture
33195100 Monitors
33692300 Enteral feeds
39715200 Heating equipment
1. Pulsoxi-metru cu cablu si senzor: 14 buc.
2. Pompa de nutritie (nutripom-pa) cu consuma-bile: 2 buc.
3. Sistem de incalzire a lichidelor perfuzate: 4 buc.
4. Monitor pacient fara EKG: 21 buc.
5. Carucior pansa-mente: 1 buc.
6. Sistem de aspiratie secretii mobil: 20 buc.
- Aparate de anestezie si reanimare
Lot No: 2
33172000 Anaesthesia and resuscitation devices
33124100 Diagnostic devices
33157400 Medical breathing devices
33162100 Operating-theatre devices
33194110 Infusion pumps
.1. Aparat ventilatie mecanica: 4 buc
2. Aparat ventilatie mecanica de transport: 3 buc
3. Statie (turn) cu 3 injectomate: 4 buc
4. Statie (turn) cu 3 infuzomate: 4 buc
5. Laringoscop: 4 buc
6. Sistem de incalzire externa a pacientului cu consumabile: 1 buc
7. Fibrobronhoscop (Adult, Copil): 2 buc
Aparate de radiologie
Lot No: 1
33111000 X-ray devices
Aparat mobil radiologie: 2 buc.
Curele
Lot No: 12
19212510 Webbing straps
1. Sistem de contention-nare magnetica pacient : 20 buc.
Echipamente medicale
Lot No: 3
33123200 Electrocardiography devices
33123210 Cardiac-monitoring devices
33182100 Defibrillator
33192340 Operating theatre furniture except tables
1.Electro- cardiograf cu troliu de transport: 3 buc.
2. Monitor de inalta performanta pentru terapie intensiva 4 buc.
3. Monitor de transport: 3 buc.
4. Carucior resuscitare: 1 buc.
5. Defibrilator cu padela: 3 buc.
Paturi speciale pentru terapie intensivă
Lot No: 13
33192150 Therapy beds
1. Paturi terepie intensiva cu saltea speciala antidecubit: 4 buc.
Imbracaminte de protectie si de securitate
Lot No: 21
35113410 Garments for biological or chemical protection
1. Combine-zon COVID: 15.000 buc.
Consumabile medicale; Articole sanitare
Lot No: 16
33140000 Medical consumables
18143000 Protective gear
18443500 Visors
24322320 Alcohol derivatives
33141200 Catheters
33141240 Catheter accessories
33141641 Probes
33157110 Oxygen mask
33171100 Instruments for anaesthesia
33735100 Protective goggles
33772000 Disposable paper products
42924720 Decontamination equipment
1. Alcool sanitar 70%, fl 500 ml: 5.000 buc.
2. Canula administra-re oxigen, sterile 2 cai, adulti /copii: 3.000 buc.
3. Catetere IV periferice G16-G24: 50.000 buc.
4. Cearceaf examinare in rola 60cm x 50m, din 2 straturi (film+plastic/ hartie): 1.000 buc.
5. Circuit / tubulatura ventilatie mecanica cu capcana de apa: 1.500 buc.
6. Covoras / covorase / antibacteriene / decontami-nate / antimicro-biene 120*90'30 folii: 300 buc.
7. Masca oxigen elongata cu tubulatura adulti/copii: 10.000 buc.
8. Ochelari de protectie: 5.000 buc.
9. Rezerve acoperitori incaltaminte antidera-pante - pentru dispenser AD1: 100 set
10. Robinet transfer solutii cu 3 cai, steril, fara tub extensie: 3.000: buc
11. Sonda de alimentatie enterala cu mandren: 200 buc
12. Sonda intubatie endotrahe-ala cu balonas, ch4/ 4,5/ 5/ 5,5/ 6/ 6,5/ 7/ 7,5/ 8/ 8,5/ 9, sterila: 6.000 buc
13. Viziere: 15.000 buc
Lotul 17 - Articole de catering de unica folosinta
Lot No: 17
39222100 Disposable catering supplies
1. Bol supa cu capac 380-500 ml: 75.000 buc.
2. Caserola polistiren 3 comparti-mente: 150.000 buc.
3. Set tacamuri unica folosinta (lingura, furculita, cutit, servetel ): 120.000set
Aparate de sterilizare, de dezinfectare si de igienizare
Lot No: 7
33191000 Sterilisation, disinfection and hygiene devices
31515000 Ultraviolet lamps
39330000 Disinfection equipment
1. Nebuliza-tor aeromi-croflora: 10 buc.
2. Lampi UV: 10 buc.
3. Statie dezinfec-tare maini cu dispen-ser cu senzor NO TOUCH: 30 buc.
Echipamente de ventilatie
Lot No: 8
42520000 Ventilation equipment
1. Ventilatie noninvaziva CPAP: 4 buc.
Butelii de gaz
Lot No: 10
44612100 Gas cylinders
1. Butelii oxigen portabile prevazute cu valve si regulatoare de presiune: 28 buc.
Dezinfectanti: Antiseptice si dezinfectante
Lot No: 14
24455000 Disinfectants
33741300 Hand sanitizer
1. Dezinfectant - detergent pentru suprafete non-critice: 2.000 buc.
2. Dezin-fectant clorigen pentru supra-fete non-critice: 100.000 buc.
3. Dezin-fectant de nivel inalt prin imersie pentru instrumentar si materiale termosen-sibile: 500 buc.
4. Dezinfec-tant detergent enzimatic pentru instrumen-tar: 500 buc.
5. Dezinfec-tant pentru dezinfectia igienica si chirurgicala a mainilor prin frecare: 3.000 buc.
6. Dezinfec-tant pentru dezinfectia microaero-florei si a suprafetelor pe cale aeriana aplicat prin pulverizare: 1.000 buc.
7. Dezinfec-tant spray pt suprafete non-critice 3.000 buc.
8. Sapun dezinfectant lichid pentru dezinfectia igienica si chirurgicala a mainilor, prin spalare 3.000 buc.
9. Servetele dezinfectan-te de nivel inalt pentru dezinfectia rapida a suprafetelor dispozitive-lor medicale 1.000 buc.
10. Servetele dezinfectan-te utilizate pentru dezinfectia suprafetelor dispozitive-lor medicale 1.000 buc.
Imbracaminte pentru personalul medical
Lot No: 15
33199000 Medical clothing
18130000 Special workwear
18444000 Protective headgear
18830000 Protective footwear
35113400 Protective and safety clothing
1. Acoperitori / botosi incaltaminte inalti: 8.000 buc.
2. Bonete tip cagula: 3.000 buc.
3. Bonete/ca-peline chirurgicale: 200.000 buc.
4. Botosi de protectie pentru incaltamine, anti alunecare: 250.000 buc.
5. Halate chirurgicale ramforsate: 2.000 buc.
6. Halate unica folosinta: 100.000 buc.