Árubeszerzések - 232821-2018
Magyarország-Budapest: Mentőjárművek
2018/S 102-232821
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Árubeszerzés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
„C” típusú mentőgépjárművek beszerzése az Országos Mentőszolgálat részére”
II.1.2)Fő CPV-kód
34114110 Mentőjárművek
II.1.4)Rövid meghatározás:
117 db C-típusú, hátsó kerék meghajtással rendelkező mentőgépjármű beszerzése
AK részajánlat tételére nem biztosít lehetőséget. AK megvizsgálta részajánlat tétel lehetőségét és azt nem tartja gazdaságilag ésszerűnek, beszerzés nem osztható oly módon, hogy az a közpénzek hatékony felhasználását eredményezné. Emellett az esetlegesen eltérő típusok és felszereltségek a gyakorlati alkalmazás során nehézséget okozhatnak azáltal, hogy minden eszköz működtetését külön kellene ismerni,ami gazdasági és egyéb ésszerűséggel nem összeegyeztethető.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Ajánlatkérő (AK) alapfeladatának napi elvégzése érdekében 117 db C-típusú, hátsókerék-meghajtással rendelkező mentőgépjármű beszerzése a dokumentációban meghatározott felszereléssel, eszközökkel. A beszerzés,ill. ár részét kell képezze gépjárművenként,az üzembe helyezés valamennyi költsége, az egyedi rendszám és a 60 hónapos teljes körű garanciális szerviz ellátás díja is (hordágyra, betegszállító kerekesszékre és garanciális időn belül a kötelező karbantartásra vonatkozóan is) a felhívásban és KKD-ben részletezettek szerint.
AK csak új állapotú,Magyarországon forgalomba helyezett gépkocsikra fogad el ajánlatot. Jelen közbeszerzési eljárásban az a gépkocsi minősül új állapotúnak, amelynek semmilyen része nem javított, hiba és sérülésmentes, jelen közb. eljárás lefolytatását követően megkötött szerződés alapján ajánlattevő Magyarországon helyezte (helyeztette) forgalomba, a kocsi sem Magyarországon, sem pedig külföldön nem volt bemutató autó, illetve próbajárműként sem használták.
A közbeszerzési dokumentumokban (KKD) meghatározott egyedi típusú dologra való utalást vagy védjegyre hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű meghatározása tette szükségessé, de AK valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek (AT) igazolnia kell.
Az ajánlati árnak tartalmazni kell különösen:
— az üzembe és forgalomba helyezéssel kapcsolatos valamennyi adót és illetéket, minden járulékos költséget hatósági és vizsgadíjat (kulcsrakész átadás),
— egyedi (MA) rendszámokkal történő forgalomba helyezést és ennek díjait,
— A szerződés hatálya alatt 24 órán belüli teljes körű pótalkatrész ellátást is vállalni kell,
— Várható futásteljesítmény: 60 000-70 000 Km/év/gjmű,
— Kötelező garanciális időszak: 60 hónap a szerződésszerű teljesítést követő dátumtól értve (gépjárművenként).
Nyertes AT a szerződés megkötését követően köteles – gyártásközi ellenőrzés céljából – legyártani és bemutatni előzetesen az ajánlatban szereplő belső kivitellel azonos egészségügyi térrel rendelkező, az ajánlatban megajánlott alapgépjárművet, legkésőbb a szerződés megkötésének a napjától számított 60. napig. Ezen gyártásközi ell. célja az esetleges pontatlanságok sorozatgyártás előtti feltárása, megelőzése, annak érdekében, hogy a teljesítés megfelelően történhessen meg, az egyes részletek teljesülése előzetesen ellenőrzésre kerüljön, azaz nem irányulhat az ajánlat szakmai tartalmának módosítására.
Részletes leírás és információ a KKD-ban.
Ajánlatkérő a beérkezett ajánlatokat a Kbt. 76.§ (2) bekezdés c) pontja alapján a legjobb ár-érték arányt megjelenítő értékelési szempontok szerint értékeli. Ajánlatkérő a fordított arányosítás módszere alkalmazásával értékeli az ajánlatokat minden értékelési részszempontok esetén. Pontszám: 0-10 pont.
Az ajánlatban csatolni szükséges – AT által is aláírt – az alapgépjármű gyártójának, vagy forgalmazójának nyilatkozatát, amely tanúsítja, hogy az általa megajánlott alapgépjármű forgalmazója vagy gyártója – mentés üzemi körülményeit is figyelembe véve.
— garantálja a részére biztosított jótállást legalább a jármű által lefutott 300 000 km-ig, de legfeljebb 5 éves koráig, a megajánlott egységárban megfizetve, további költségek nélkül,
— a 461/2010 EU rendelet szerinti normatívákat is figyelembe véve - garantálja a részére biztosított jótállást - a karosszéria hagyományos javítófényezéssel nem javítható mértékű korróziójára legalább a jármű 10 éves koráig, a megajánlott egységárban megfizetve, további költségek nélkül.