II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)79340000 Mainonta- ja markkinointipalvelut
79413000 Markkinointijohdon konsulttipalvelut
79310000 Markkinatutkimuspalvelut
79300000 Markkina- ja taloustutkimuspalvelut; mielipidetutkimukset ja tilastot
79341400 Mainoskampanjapalvelut
79430000 Kriisinhallintapalvelut
79800000 Painatus ja siihen liittyvät palvelut
79950000 Näyttelyjen, messujen ja kongressien järjestelypalvelut
92100000 Elokuva- ja videopalvelut
79632000 Henkilöstökoulutus
39294100 Viestintä- ja mainostuotteet
48500000 Viestintä- ja multimediaohjelmatuotteet
48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
73110000 Tutkimuspalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Ruokavirasto pyysi tarjouksia sosiaalisen median hallinta- ja seurantatyökalusta tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Tämä tarjouspyyntö perustui Hansel Oy:n Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020-2026 (DPS) dynaamiseen hankintajärjestelmään (”DPS”). DPS:n sisäinen kilpailutus tehtiin luokassa 2 Erillispalvelut.
Asiakas valitsi dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisen kilpailutuksen perusteella toimittajan ja teki voittaneen tarjoajan kanssa hankintasopimuksen. Hankintasopimusluonnos oli tarjouspyynnön liitteenä.
Hankittavien palveluiden vähimmäisvaatimukset on kuvattu liitteessä "DPS:n kohde ja ehdot" sekä liitteenä olleissa hankinta-asiakirjoissa.