Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Bauleistung - 234707-2022
Submission deadline has been amended by:  304063-2022
Polen-Warschau: Wasserbauarbeiten
2022/S 087-234707
Auftragsbekanntmachung
Bauauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Odtworzenie ciągłości ekologicznej rzeki Soły poprzez przebudowę oraz budowę przepławek w km rzeki 0+750 w miejscowości Broszkowice, gmina Oświęcim, powiat oświęcimski oraz w km 16+200 w miejscowości
Referenznummer der Bekanntmachung: KR.ROZ.2810.33.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45240000 Wasserbauarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Zamówienie „Odtworzenie ciągłości ekologicznej rzeki Soły poprzez przebudowę oraz budowę przepławek w km rzeki 0+750 w miejscowości Broszkowice, gmina Oświęcim, powiat oświęcimski oraz w km 16+200 w miejscowości Bielany, gm. Kęty, powiat oświęcimski", w ramach projektu „Odtworzenie ciągłości ekologicznej Wisły i dolnych odcinków rzek Soły i Skawy” składa się z następujących zadań:
a) Zadanie pn. „Przebudowa istniejącej przepławki komorowej przy jazie w km 0+750 biegu Soły w miejscowości Broszkowice, gmina Oświęcim, powiat oświęcimski, woj. małopolskie”
b) Zadanie pn. „Budowa przepławki w formie obejścia bystrza w km 16+200 biegu rzeki Soły w miejscowości Bielany, gmina Kęty, powiat oświęcimski, woj. małopolskie”
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
45111200 Baureifmachung und Abräumung
45232452 Entwässerungsarbeiten
45233120 Straßenbauarbeiten
45233200 Diverse Oberbauarbeiten
45243600 Bau von Kaimauern
45246000 Flussregulierungs- und Hochwasserschutzarbeiten
45262310 Stahlbetonarbeiten
45262311 Betonrohbauarbeiten
45262350 Arbeiten mit nicht verstärktem Beton
45262600 Diverse Spezialbauarbeiten
45311000 Installation von Elektroanlagen
77211400 Fällen von Bäumen
45310000 Installation von elektrischen Leitungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Zamówienie składa się z następujących zadań:
a) Zadanie pn. „Przebudowa istniejącej przepławki komorowej przy jazie w km 0+750 biegu Soły w miejscowości Broszkowice, gmina Oświęcim, powiat oświęcimski, woj. małopolskie” obejmuje:
• Przebudowę istniejącej przepławki dla ryb na nową przepławkę jednoszczelinową z wykorzystaniem elementów starej przepławki zlokalizowanej przy jazie i stopniu w km 0+750 biegu rzeki Soły w obrębie miejscowości Broszkowice.
Parametry przepławki:
szerokość przepławki „netto - 2,0 m,
długość komory „netto”- 3,4 m,
ilość szczelin - 1 szt.,
szerokość szczeliny- 0,35 m,
napełnienie w szczelinie - 1,0 m,
spad pomiędzy komorami- 0,10 m,
ilość komór- 19 szt.,
długość przepławki- 166 m.
Nowe przegrody będą wykonane w rozstawie 3,6 m osiowo w ilości 20 sztuk. Grubość ścian 20 cm, a wysokość 1,7 m. Ściany przegród posadowione bezpośrednio na istniejącym dnie przepławki, bądź na żelbetowej stopie w postaci prostopadłościanu o wymiarach w rzucie 105 x 200 cm. Przegrody na długości około 76 m. Przestrzeń pomiędzy przegrodami wypełniona żwirem.
• Monitoring.
Stanowisko do monitoringu zostanie zlokalizowane w centralnej części przepławki. Element ten będzie się składał z ramy umożliwiającej zamontowanie skanera, krat służących do naprowadzania ryb do wnętrza skanera oraz mechanizmu wyciągowego.
Rama do montażu skanera – będzie się składać z 4 ceowników C80 długości 262 cm, 2 kątowników 45x45x5 mm o długości 262 cm, połączonych na trzech poziomach płaskownikami 45,5 mm długości 169,5 cm i 52 cm. Rama będzie zabetonowana w żelbetowej stopie.
Kraty zabezpieczające – system krat będzie kierował ryby do wpłynięcia do światła skanera. Będą one zamontowane na wlocie i wylocie nad skanerem. Każda z krat będzie się składać z 2 elementów: kraty dolnej i kraty górnej.
Mechanizm wyciągowy - będzie służył do zakładania skanera. Przewidziano montaż dźwigu-żurawia (mechanizm wyciągowy) na ścianach przepławki.
• Pomosty dla kajaków
Do przeprowadzenia przepraw kajakowych, na lewym brzegu zaprojektowano montaż belek drewnianych powyżej i poniżej istniejącego jazu, po zakończeniu betonowych ubezpieczeń. Belki będą przykręcone w rozstawie co 35 cm do istniejącego betonowego umocnienia skarpy brzegowej za pomocą stalowych kotew.
• Zasilanie i sterowanie
Wykonanie i montaż elementów niezbędnych do zasilania i sterowania w związku z monitoringiem w przepławce wraz z przeprowadzeniem rozruchu systemu.
b) Zadanie pn. „Budowa przepławki w formie obejścia bystrza w km 16+200 biegu rzeki Soły w miejscowości Bielany, gmina Kęty, powiat oświęcimski, woj. małopolskie” obejmuje:
• Budowę przepławki w formie obejścia bystrza w km 16+200 biegu rzeki Soły w miejscowości Bielany.
Przepławka przewidziana do wykonania będzie w formie przepławki ryglowej quasi-naturalnej z głazów kamiennych. Głębokość przepławki ok. 2,5 m.
długość przepławki - 120 m,
odległość między pierwszym i ostatnim ryglem - 112 m,
szerokość dna - 2,0 m,
nachylenie skarp - 1:1,5
ilość rygli - 17 szt.,
odległość między ryglami - 7,0 m.
• Umocnienia techniczne brzegów
Koronę opaski będą budować kosze siatkowo-kamienne o wymiarach 50x150 cm. Kosze będą mocowane do podłoża palikami drewnianymi o średnicy 10-12 cm i długości 150 cm. Pozostała część opaski zostanie wykonana z narzutu kamiennego, z nachyleniem od strony wody 1:1,5 na 25 cm warstwie wyściółki faszynowej. Wysokość opaski od posadowienia do korony wyniesie 3,5 m. Długość opaski wyniesie ok. 45 m.
• Rozbudowa bystrza narzutem kamiennym
Na istniejącym bystrzu prace będą ograniczone do wyrównania narzutem kamiennym części pochyłej bystrza oraz umocnienia dna powyżej przelewu bystrza na odcinku 5,0 m i wydłużeniu części pochyłej o około 15 m.
W km 16+197 do wykonania dodatkowa poprzeczka z dwóch warstw koszy siatkowo-kamiennych ułożonych na 25cm warstwie wyściółki faszynowej. Dolną warstwę stanowić będzie kosz o wymiarach w przekroju 50x200 cm, a górną - 50x150 cm